DUNYA'DAN HABERLER

ABD fuhuş için hapishanedeki kadınları kullanıyor

Guardian araştırması hapsedilen kadınların pezeviler tarafından bakıldığını ve bir kez serbest bırakıldığında seks işine zorlandığını tespit ediyor

ABD genelinde hapishanelerde kadınlar, serbest bırakılmalarında onları fuhuşa zorlayan seks tacirleri tarafından işe alınıyor.

Bir Guardian soruşturması, insan tacirlerinin mugshotlar, serbest bırakma tarihleri ​​ve yine de parmaklıklar ardındayken potansiyel mağdurları tespit etmek için ücret levhaları gibi kişisel bilgileri elde etmek için devlet web sitelerini kullandıklarını tespit etmiştir.

Pimps ayrıca, hapishanelerde ve hapishanelerde tutuklu bulunan mahkumları, serbest bırakıldıklarında, 9.5 milyar dolarlık (£ 7,2 milyar) Amerikan ticari seks endüstrisine kaçakçılığa maruz kalan kadınları cezalandırmak için kullanıyor.

Soruşturma ayrıca, en az beş farklı eyalette seks kaçakçılığı operasyonlarında kullanılan kefalet tahvil sisteminin vakalarını da bulmuştur. Pezevenkler ve seks satın almacılar, mahkumiyet tarihini izleyen hapsever ve kefalet tahvilleri gibi kişisel verileri kullanarak ya da yozlaşmış tahvillerle mahkeme tarihini bekleyen hapsedilmiş kadınları buluyor.

İnsan tacirleri daha sonra kadınları alıkoymaktan kurtarıyor. Serbest bırakıldıktan sonra, kadınlara fahişe olarak çalışmaları veya tahvillerinin iptal edilmeleri ve hapse geri gönderilmeleri gerektiği söyleniyor.

Soruşturma sırasında The Guardian, Florida, Texas, Ohio, North Carolina ve Mississippi’deki pezevenk ve seks alıcıları tarafından kullanılan kefalet tahvil sisteminin vakalarını buldu.

Tampa, Florida’dan bir insan kaçakçısı, “Pezevenkler bizi kontrol etmenin ve borç bağımlılığımızda tutmamız için bir yol olarak kefaleti kullanırdı” dedi. Kefalet borcunu ödemek için bir fahişe olarak çalışmaya zorlandığını ve bir evin içinde kilitlendiğini ve eve yeterince para getirmediyse dövüldüğünü iddia etti.

“Kaçmaya çalıştığımda, pezevenk benim bağımı iptal etti. Beni buldu, beni arabaya attı ve beni hapse geri yolladı ”dedi.

Florida, Florida’da bölge savcılığının eski savcısı Diane Checchio, kefalet tahvil sisteminin rutin olarak insan tacirleri tarafından sömürüldüğünü söyledi.
2016 yılında çalıştığı kaçakçılık vakalarının% 80’ine kadar, kaçakçılar, fuhuş suçundan tutuklanan kadın tacirleri hakkında tutuklanan kadınlarla ilgili yasadışı yollardan bilgi aldığını tespit etmiştir.

Checchio, “Bazen kadınlar onları kimin bağladığını veya niçin ya da neye karıştıklarını bilmeden serbest bırakıldı ve şimdi zorlandıkları için” dedi. “Hapisten çıkmışlar ve bekleyen bir kişi var:“ Bağını yayınladım – şimdi bana borçlusun ”… Kızların istediklerini yapmazlarsa ya da yapmaları söylenmezse bu bağı geri almakla tehdit ederler. Şimdi hala oluyor. ”

Checchio, insan tacirlerinin ülkenin her tarafındaki ceza adalet sistemine dahil olan kadınları hedef alacağını söyledi.
“Kadınların çevrimiçi kayıtları olan her eyalette bunun gerçekleşmesi çok olasıdır” dedi.

Bir cezaevi veya hapishanede potansiyel bir hedef belirledikten sonra, kaçakçılar, kurban serbest bırakıldığında mektuplar, telefon görüşmeleri ve para ve konut vaatlerini kullanarak bir ilişki kurmaya çalışacaklardır. Hapishane banka hesapları da, kadınlara para göndermek için, serbest bırakılmalarında fuhuşa zorlamak için kullanılan bir borç oluşturmak için kullanılıyor.

“Ben [Ohio’da] hapiste iken ben denemek ve onlarla birlikte eve gitmek için beni ikna etmeye bana yazma, hiç tanışmamış Sokaklardan gelen biliyordu pezevenkler ve erkekler vardı,” Amy Williams söyledi * hapsedildi, 15 yıl boyunca Ohio eyalet hapishaneleri ve ilçe hapishanelerinde.

“Bazılarımız tekrar ne döneceğimizi biliyordu, ama başka bir seçeneğimiz olduğunu hissetmediler, zaten bizi bekliyorlardı. Tanıdığım diğer kızlar, bu kişi tarafından sokaklara sokulacaklarını bilmiyorlardı. ”

Pezevenk kontrollü fuhuş şimdi ABD’de insan ticaretinin en acımasız ve yaygın biçimlerinden biri olarak kabul ediliyor. İnsan ticareti, bir kişinin işgücünü veya ticari bir cinsel eylemi güç, hile ya da baskı yoluyla gerçekleştirmesi için teşvik edildiği zaman ABD federal ve uluslararası hukukuna göre tanımlanır.
Soruşturma sırasında Guardian, ülke çapında 11 eyalette 20’den fazla insan ticareti mağdurunun yanı sıra ceza infaz memurları, seks tacirleri, kolluk görevlileri, avukatlar, savcılar ve cephe işçileri suçlularının ifadelerini topladı. Bütün bu cezaevleri ve hapishaneler insan tacirleri için işe alım alanları olarak kullanılıyordu.ABD’de cezai adalet sisteminin denetimi altında şu anda 1.2 milyon kadın var. Kadınlar artık hapisteki nüfusun daha büyük bir oranını, 1980’den sekiz kat daha yüksek olan sayılarla daha önce hiç olmadığı kadar çok içeriyor.

Birçok kadın, şiddet içermeyen suçlardan dolayı hapishanede tutuluyor ve% 25’i uyuşturucuyla ilgili suçlamalarda hapsediliyor. Görüşülen kadınların çoğu, birçok kez hapse atıldı ve yıllar boyunca pezevenk kontrolüne girip çıktı.

Bir savunuculuk ve kampanya grubu olan Ulusal Survivor Ağı tarafından gerçekleştirilen 130 insan ticareti mağdurunun yaptığı 2017 araştırması, ankete katılanların% 91’inin sadece fuhuş için değil, aynı zamanda uyuşturucu ve diğer suçların satışı ve bulundurulması için de tutuklandığını belirtti.

“Predators, izolasyonu ve travmayı başarır, bu yüzden hapishaneler ve hapishaneler mükemmel avlanma yerleridir, çünkü orada hiçbir zaman gidecek hiçbir yer bulunmayan esir bir nüfusa sahip olursunuz ve serbest bırakıldıklarında destek yoktur” diyor Nicole Bell, bir insan ticareti mağduru ve Özgürlük içinde birlikte yaşamanın kurucusu, Massachusetts’te bir insan ticareti karşıtı örgüt.

“Şimdi sistemi nasıl çalıştıracağını anladılar, bu kurumlar insan tacirleri için büyük balık kasıkları gibi oldular. Hapsedilme, savunmasız kadınları alıyor ve onları daha savunmasız yapıyor ”dedi.

İnsan kaçakçılığıyla mücadele kampanyacıları, iyileştirme tesislerinin mahkumların güvenliğini ve korunmasını önceliklendirmek için daha fazla çaba göstermesi gerektiğini ve çalışanların kurumlarının insan kaçakçılığı konusundaki hassasiyetlerini anlamalarını sağladığını söyledi.

Cook County Şerif’in Chicago’daki kamu politikası bürosunda insan ticaretine karşı yürütülen bir insan kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı koordinatorü olan Marian Hatcher, “Bizim ıslah tesislerimiz, onların sorumluluğu altındaki kadınları korumak için yasal bir sorumluluğa sahip” dedi.

“Hapishanelerimiz ve hapishanelerde avukatlarımız tarafından cezaevlerinde hedef alınmaktaysa, serbest bırakıldıklarında bir alternatif şansı sunmak yerine, bu, ülkemizin en savunmasız kadınlarından bazılarına bakım görevimizi yerine getirememektir.”

ABD Adalet Bakanlığı yorum yapmayı reddetti.

* Kimlik korumak için isim değiştirildi

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code