DUNYA'DAN HABERLER

Amerikalılar daha az bebek sahibi. Nedenini söyledi.

Kadınlar için daha fazla seçenek var. Ancak yeni bir anket, finansal güvensizliğin bir neslin seçimlerini değiştirdiğini de gösteriyor.


26 yaşındaki Jessica Boer, kedi Kip’i Portage, Mich’deki evinde öpüyor. Kuşaklarında artan sayıda insan gibi, çocuk sahibi olmayı planlamıyor. “Şimdi bir seçimimiz olduğunu biliyoruz” dedi. New York Times için kredi Brittany Greeson
Amerikalılar daha az bebek sahibi. İlk olarak, araştırmacılar azalan doğurganlık oranının durgunluktan kaynaklandığını düşündü, ancak ekonomi toparlanırken bile düşmeye devam etti. Şimdi ikinci ardışık yılda rekor düşük seviyesine ulaştı.
Doğurganlık oranı, göçmenlik, eğitim, barınma, iş gücü arzı, sosyal güvenlik ağı ve çalışan ailelere yönelik destek dahil olmak üzere günün birçok önemli meselesini somut olarak şekillendirdiği için, bugünün genç yetişkinlerinin neden pek çoğunun olmadığı hakkında birçok endişe var. çocuklar. Onlara sorduk.

Daha fazla boş zaman ve kişisel özgürlük istemek; henüz bir ortağı olmamak; Çocuk bakımı masraflarını karşılayamamak – bunlar, New York Times için Morning Consult tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, genç yetişkinlerin çocuk istemedikleri için istemedikleri veya istemedikleri için verdikleri en önemli nedenlerdi.

Yaklaşık dörtte Katılımcıların çocuğu vardı veya planlanan onlar daha az vardı ya onlar istedi daha az olması beklenir söz konusu. En büyük paylar, yeterli zaman ya da paraya sahip olma endişeleri nedeniyle çocuk sahibi olmayı geciktiklerini ya da bıraktıklarını söylediler.

Erişkinlerin daha az çocuk sahibi olmasının nedenlerinin en kapsamlı keşiflerinden biri olan anket, kısmen daha büyük cinsiyet eşitliği ile ilgili bir hikaye anlatıyor. Kadınlar hayatları boyunca daha fazla ajansa sahipler ve birçoğu anneliklerin daha fazla seçenek haline geldiğini düşünüyor.

Ama aynı zamanda ekonomik güvensizlik hikayesi. Gençlerin rekor öğrenci borcu var, birçoğu resesyonda mezun oldu ve pek çoğu ev sahibi değil – ebeveynlik daha pahalı hale geldi. Özellikle kadınlar, çocuk sahibi olmak için bir kazanç cezasını ödemektedir .

“Her çocuğa giderek daha eşit olmayan bir ortamda rekabet edebilmek için en iyi fırsatları sunmak için daha fazla yatırım yapmak istiyoruz” diyor Maryland Üniversitesi’nde aileleri inceleyen ve doğurganlık hakkında yazmış olan bir sosyolog olan Philip Cohen .
Aynı zamanda, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ve doğurganlık arasındaki ilişkinin çok güçlü olduğu gerçeğini ele almak yok: Cinsiyet eşitliği yüksek doğurganlık ülkesi yok”.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadınların büyük çoğunluğunun hala çocukları var . Ancak en sık kullanılan doğurganlık ölçüsü olan çocuk doğurma çağındaki her 1.000 kadın için doğum sayısı, geçen yıl 60.2 idi, rekor düşüktü . Kadınların mevcut modellere göre kaç çocuğa sahip olacağını tahmin eden toplam doğurganlık oranı, 2.1’in gelişmiş ülkelerinde ikame seviyesinin altında 1,8’e düşmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri, sanayileşmiş dünyanın geri kalanının düşük doğurganlık oranlarının çoğuna neredeyse yakalanmış gibi görünüyor . Daha fazla hamilelik, daha fazla istenmeyen gebelik ve İspanyol göçmenler arasında yüksek doğurganlık gibi nedenlerle daha yüksek doğurganlığa sahipti. Ancak bu eğilimler, kısmen RİA gibi uzun etkili doğum kontrol yöntemlerinin kullanımının artması nedeniyle son zamanlarda tersine döndü.

Morning Consult ve Times anketinde, ankete katılan 1,858 kişinin yarısından fazlası – 20 ile 45 yaşları arasındaki erkek ve kadınların ulusal temsili bir örneği – ebeveynlerinden daha az çocuğa sahip olmayı planladıklarını söyledi. Yaklaşık yarısı zaten ebeveynleriydi. Olmayanların yüzde 42’si çocuk istediklerini, yüzde 24’ünün yapmadıklarını ve yüzde 34’ü emin olmadıklarını söyledi.

EDİTÖR’ÜN SEÇTİKLERİ

Hızlı ve Öfkeli Michael Avenatti

Restoran Müzisyenleri tarafından rahatsız edilen bir Usta Müzisyen Kendi Yaptı

Trump’ın Ticaret Savaşı, 18 Ürünten 10.000’e Çıktı

En büyük etkenlerden biri kişiseldi: çocuklara yönelik bir arzuya sahip olmak ve daha fazla boş zaman geçirmek isteyenler, sosyal bilimler araştırmalarında da ortaya çıkan bir kalıptı . Çocukları bir arada tutmayı planlamamış olan ankete katılanların dörtte biri, iyi bir anne-baba olamayacaklarını düşünmüyorlardı.

26 yaşındaki Jessica Boer, çocuk yetiştirmekten ziyade zamanını ayırmak yerine uzun bir şeyler listesi sunuyor: ailesi ve nişanlısı ile birlikte olmak; seyahat; bir hemşire olarak işine odaklanmak; yüksek lisans derecesi almak; onun kedileriyle oynuyor.

“Annemler liseden evlendiler ve bana sahiplerdi ve mutsuzlardı,” dedi. Portage, Mich’te yaşayan Bayan Boer “Artık bir seçimimiz olduğunu biliyoruz.”

Ebeveynlere bu kadar yüksek beklentileri olduğunu söyledi: “Bu kişiyi işlevsel ve üretken bir yurttaş haline getirme sorumluluğum vardı ve hatta bazı günler bile sorumlu bile değilim.”
Bu nesil, ondan önce gelenlerden farklı olarak , ebeveynlerinden daha az kazanmayacak kadar büyüktür . Çocuk sahibi olmayı düşünmeyenlerin yüzde 23’ü ekonomiden endişe duyduklarını söyledi. Üçte biri çocuk bakımını karşılayamadıklarını söylerken, yüzde 24’ü bir eve parası yetmeyeceğini ve yüzde 13’ünün öğrenci borcundan söz ettiğini belirtti

Neden Genç Yetişkinler İdeal Sayılarından Daha Az Çocuk Sahibi Olur?

Finansal kaygılar aynı zamanda insanları ideal saydıklarından daha az çocuk sahibi olmaya yöneltti: yüzde 64’ü çocuk bakımı çok pahalı olduğu için yüzde 43’ü finansal istikrarsızlık nedeniyle çok uzun süre beklediklerini ve yüzde 40’ının bunun nedeni olduğunu söyledi. ücretli aile izni eksikliği.

Kadınlar başka karşıya ekonomik engeli : Kariyerleri geciktirebilsin onlar anne olunca.
Bu bahar, 22 yaşındaki Brittany Butler, ailesinin üniversiteden mezun olduğu ilk kişi oldu ve sonbaharda sosyal hizmet alanında yüksek lisans eğitimine başlayacak. Çocuk sahibi olmayı düşünmeden önce en az 10 yıl olacağını, Baton Rouge, La’daki yoksul memleketi mahallesinden çok farklı koşullarda onları yetiştirebileceğini söyledi.

Gebe kalmak zorlaşabileceğini “biraz gergin” olarak kabul ediyor, ancak öğrenci kredilerini ödemek istiyor ve en önemlisi güvenli bir mahallede yaşayabiliyor.

“Birçok insan, özellikle renk toplulukları, şimdi bunu karşılayamıyor” dedi. “Sadece yoksulluğa geri dönmekten endişe duyuyorum. Nasıl gittiğini biliyorum, bunun etkilerini biliyorum ve düşünüyorum, ‘Bu laneti kırabilir miyim?’ Sadece anlatıyı değiştirmek istiyorum. ”

Bir ailenin başlaması, insanların yetişkinliğe giriş yapmak için kullandıkları şeydi; şimdi birçok kişi beklemek istediklerini söylüyor . Geçen yıl, doğurganlık oranı artmış olduğu tek yaş grubu kadınlar oldu 44 yaşları 40 . Evlilik ve doğumun ertelenmesi , insanların daha az sayıda çocuğa sahip oldukları ideal sayıdan daha büyük olduğunu söylüyor : Kadın doğurganlığı 32 yaşında önemli ölçüde azalmaya başlıyor

29 yaşındaki David Carlson, iş piyasasının hala kaba olduğu 2010 yılında üniversiteden mezun oldu. O ve karısı aralarında lisans borcu 100.000 dolar vardı. İkisi de tam zamanlı çalışıyorlar – kurumsal finansmanda ve danışmanlıkta – ama onlar henüz kariyerlerinden uzaklaşabileceklerini hissetmiyorlar.

“Ücretler, yaşama maliyetiyle orantılı olarak büyüyor, ve bununla ilgili öğrenci kredileriyle, üniversiteye gittiyseniz, kurumsal bir işte çalışsanız ve ikili geliriniz olsa bile, maddi zemini elde etmek gerçekten çok zor. Minneapolis’te yaşayan ve binlerce yıldır kişisel finans blogu yazan Bay Carlson .

Çocuk sahibi olmaya karar verdiler, ancak çok uzun süre beklemişlerse evlat edinmeyi düşüneceklerini söyledi. Çocukları daha sonra yaşamak için başka bir seçenek de yumurta dondurmasıdır . Kadın ankete katılanların sadece yüzde 1’i yumurtalarını dondurduklarını söylemişti – ancak neredeyse yarısı maliyet için olmasalardı.

Araştırmacılar ABD söylüyorlar politikaları kabul kolaylaştırmak hem de insanlar için çocuk yetiştirmek ve kariyerlerini kurmak. Küçük çocuklar için devlet bakım harcamaları en güçlü etkiye sahiptir . Ebeveynleri çocuk bakım hizmetlerini paylaşmaya teşvik eden politikalar da. Almanya ve Japonya , azalan doğurganlığı tersine çevirmek için böyle fikirler kullandılar .

Kadınların yüksek istihdamı ve yüksek doğurganlığın çatışmaya girmesi gerekmiyor, ancak bu tür politikalar olmadan olacaklar, ekonomik işbirliği ve kalkınma Teşkilatı’nda çocuk ve aile politikalarını inceleyen bir ekonomist olan Olivier Thevenon.

“Genç kuşağın daha sonra yetişip yetmeyeceği kesin değil” dedi ve “iş ve aile birleştirmek için kapasitelerine bağlı olacak” dedi.

 

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code