Oyunlar

Aquaria

Castlevania gibi yapın, ama çok su ile.
Oyundaki son gelişmeleri izlediyseniz, παρατήρήσει bazı alanlarda yaklaşık on yıl önce olduğundan çok daha kötü bir şey olacaktır. Mikrotransaksiyonların kullanımı yayılır ve yoğunlaşır, birçok niteliğin içeriği kalite ve miktar açısından fiyata duyarlı değildir ve bir sürü sorun hala devam eder. Böyle anlarda hoş işgal tutabilir geçmişten birkaç taşlar hatırlamak ve ben gerçekten bilinen ve sevilen oyun elemanları ile zevk hikayeleri anlatmak için iyidir. Bilgisayarınız benim gibi ise, zorlukla orta ayarlarında Total War: Rome 2 oynamak için durabiliriz, geçmişten bir patlama ile rahatsız etmek için bir neden daha var. Geçmişin bu mücevherlerinden biri Aquaria.

Aquaria, sadece iki geliştiriciden oluşan geliştirme şirketi Bit Blot tarafından uzak 2005’te ilan edildi. Geliştirme aşamasında iki yıl geçirdikten sonra, Aralık 2007’de PC için serbest bırakıldı ve olumlu eleştiriler aldı. Başlık, oyundaki zamanı ve atmosfer ve film müziği ile birlikte, Castlevania serisine eşdeğer inanılmaz bir 2D deneyimi vaat eden bazı küçük yeniliklere sahipti. Ancak, o hedefe vurmak başardı?
Denizin köpüğü
Aquaria kontrol Naija, bir Denizkızı hatırlatıyor ve o bir başlık giyer gizemli bir yaratık buluşana kadar huzurlu ve sıkıcı bir günlük rutin yaşıyor bir yaratık. Yaratık Naija’ya dokunur ve hatırlamadığı hayatının birkaç dakikasıyla bir dizi geri dönüşe neden olur. Kahramanı uyanır uyanmaz, geçmişte birisinin hafızasından sildiği ve daha fazla bilgi edinmek için Aquaria dünyasını keşfetmeye başladığı şeyler ve olaylar olduğunu fark eder. Yolda keşfedilmeyi bekleyen birçok sır gizleyen antik şehirlerin ve olağanüstü deniz yaratıklarının çeşitli kalıntılarını bulacaksınız.

Senaryo, olayları fark ederseniz, tahmin edebileceğiniz birkaç küçük bükülmeyi beklemenize rağmen yenilikçi bir şey değildir. Arsa, Naija’nın başlığın olaylarını kronikleri ve bazı yerlerde görebileceğiniz ve keseceğiniz hikaye anlatımı biçimiyle ilerler. Her öğe rastgele sırayla keşfedilebildiğinden ve araştırmayı sınırlamadığından, arsa ilerlemek için belirli bir dizi olayı takip etmenin gerekli olmadığını belirtmek gerekir. Ne yazık ki, senaryo temelde dünyayı yok etmekle tehdit eden kötülüğün geleneksel hikayesi, iyi kahraman onu durdurur ve daha sonra daha fazla bilgi edinmek isterseniz oyunu oynamanız gereken daha iyi yarısını bulur.

Tehlikelerle dolu bir okyanus
Aquaria en önemli özelliği kavuşturulmasıdır. Başlangıçta küçük bir mağarada başlıyorsunuz ve her alanın özünde, tüneller ve sualtı geçitlerinde olduğu izlenimine sahip olacaksınız, ancak yavaş yavaş dünyanın büyük olduğunu ve çeşitli su yaratıklarıyla dolu olduğunu fark edeceksiniz, bu nedenle her zaman. Örneğin, zaman içinde kaybolan eski şehirlere kadar gizemli heykellerle antik mağaraları keşfedeceksiniz. Keşfetmek gibi, Aquaria ateş-em-up elemanları ile bana çok fazla Castlevania hatırlatıyor ve fare ana silah olarak, hakkına sahip olacak izlenimi olacaktır. Bir mağaranın duvarları kadar denizin altından, istediğiniz iki boyutlu haritada herhangi bir noktaya taşıyabilirsiniz. Naija esnekliği normal ve hiç de zor olmayacaktır.

Hamle dışında, esnek ve savaş sırasında olması gerekir. Yavaş yavaş oyun her dakika yararlı olacak çeşitli yetenekleri keşfedeceksiniz. Örneğin, daha kolay karanlık alanları keşfetmek için ışık iletmek için, yolunuzu bloke kayalar pick up ve yolunuzun çeşitli yaratıklar savuşturmak için inci kullanabilirsiniz. Savaşa ilişkin diğer beceriler, örneğin, Naija kırmızısını yapan ve düşmanlarına ateş topları atmasına izin veren agresif bir form gibi formu değiştirmenizi ve farklı büyüler bırakmanızı sağlayacaktır. Tüm yetenekler sekiz notlar ayarlamak ve oynayacak ve ne sırayla seçmek için farenizi kullanabilirsiniz hangi akıllı sistem şarkı ile aktive edilir. Çeşitli kombinasyonlar var ve notlardan bahsettiğimizden, bir yeteneği tetikleyen her şarkıyı, yaptığı sesle kolayca hatırlayacaksınız.
Oyunun bir diğer yararlı unsuru da malzemelerin “pişirilmesidir”. Eğer düşmanları aşağı grev gibi, et, yüzgeçleri, yağ ve diğer toplayabilir… sevimli nesneler ve bunları birleştirmek. Eğer özel dikkat vermek ve gözlem varsa, böyle hız artırır, hasar artırır ve çok daha fazlası gibi muazzam yardım olacak öğeler için tarifleri keşfedebilirsiniz göreceksiniz. Açıkçası düşmanlarınız size kavga etmeden öğeleri vermeyecektir ve köpekbalıkları, büyük yengeçler, deniz böcekleri ve çok daha fazlasını gidermeniz gerekecektir. A. I. Oldukça akıllı ve deniz yaratıklarının esnekliğinden yararlanır, beklediğinizden daha fazla hasara neden olursunuz, akvaryumun ritimlerine alışırsanız kaçınabileceğiniz bir şey. Görünüşte Düşmanlar sizin için hayatı zorlaştıracak olsa da, onları yenmek için pratik gerektiren birkaç patron hariç olmak üzere yenmenin imkansız olduğunu hissetmeyeceksiniz.
Düşmanlarınızı yenmek ve dünyayı keşfetmek için şarkıyı kullanın!
Ne yazık ki, güzel oyun Aquaria sahip sistem haritası gölgesinde hale gelmiştir. Bir alana girdiğinizde, onlardan geçerken aydınlatılmış gizli yollarla birlikte anahat ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte, alanlar çok uzakta, oraya dönene kadar karanlıktır, bu da tüm sırlarını keşfedip keşfetmediğinizi belirlemeyi zorlaştıracaktır. Dünyanın uzak bölgelerinde dağılmış kırmızı kristallerin bazı yapılır oyunun, kaydetme sistemi ile işler kötü olsun. Bu gerçek bir tasarruf yapmak için nispeten büyük mesafeler Seyahat yanı sıra bulunduğunuz noktayı bulmak için zorlar. Eğer bulmaca çözmek için zaman gerektirir ve durdurmak ve daha sonra geri gelmek gerekebilir düşünüyorsanız, bu size yaptık ve bundan sonra yapmanız gereken ne hatırlamak olmaz gibi ilerleme yeterince gecikecek anlamına gelir. Neyse ki, bu olumsuz faktörler, özellikle de 20-25 saat boyunca sizi meşgul edebilen Akvaryumlarla olan deneyimi etkilemez.

Balığa git
Aquaria dünyası gerçekten güzel ve renkli. Geliştiriciler, başlık için tasarladıkları spritleri çok akıllıca kullandılar ve sonuç oldukça tatmin edici. Düşman modelleri iyi tasarlanmış ve bu tür zehirli anemonlar gibi sinsi gizli yaratıklar dikkat etmek zorunda iken kitabın deniz altında Ligler ait olabilir yaratıklar hatırlatmak vardır. Her mağara, harabe veya heykel, kabuklar, çakıl taşları ve deniz yosunu gibi detaylar eksik değilken, her birinin altındaki yaşını ve zamanını gösteren renklerle el altında tasarlanmıştır.

Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz. Örneğin, naija’nın garip ve zarafet olmadan hareketleri, şekline bakılmaksızın ve birine saldırırsa, elleri vücuda yakın kalır. Aynı şey, belirli tekrarlayan ve garip hareketlerle sınırlı olan bazı Düşmanlar için de geçerlidir. Ayrıca çok sayıda alan ve hem görünüşte hem de tasarımlarında çevrelenir; bu da dünyayı keşfederken sizi şaşırtabilir.
Derin şarkı
Film müziği tatmin edici ve keşif ve savaş ile oldukça iyi uyum sağlarken, başlık ruh hali içinde kolayca koymak için yönetir. Ne yazık ki, duyacağınız parçaların çoğu, patronlara karşı savaşlar gibi yoğun anlarda bile çok sakin ve hafif olduğu için hiç fark etmeyecektir. Becerilerinizin aktivasyonu için şarkıların kullanımı akıllı bir fikirdi, ancak kaçınılmaz olarak olacak… kulakları, melodilerin ne kadar tekrarlayan olabileceği ile alın. Onları çok sık dinlemek zorunda olduğunuz gerçeği, duruma yardımcı olmaz ve onlarla uyuşmayan film müziği ile birlikte uyumsuzluğa yol açar. Öte yandan, sizi rahatlatacak ve kayıp Atlantis şehrini keşfediyormuş gibi hissettirecek bir şey arıyorsanız, burada mutlaka seveceğiniz bir sürü ses bulacaksınız.
İlginç bir macera
Aquaria, tanınmış yemek tarifleri senaryosu ve oyunlarına dayalı kapsamlı bir deneyim yaratmayı başaran iki yetenekli geliştirici tarafından iki yıl içinde oluşturuldu ve aynı zamanda kendi yeniliklerinden bazılarını eklediler. Eğer grafik, kaydetme sistemi ve elinizde güzel bir senaryo, ilginç karakterler ve nostalji dalgaları ve keşfetmek için büyük bir dünya neden olacak oyun ile bir macera var harita ile bazı sorunları dışlarsanız. Bu güzel bir şey yaratmak için geliştiriciler büyük bir ekip gerekmez bir kanıtıdır, ve bazen eski oyunlar birçok son sürümlerden daha eğlenceli ve kaliteli olabilir. 9.99 Euro düşük fiyat ile şiddetle tavsiye edilir.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code