DUNYA'DAN HABERLER

Batı’da nil virüsü nedeniyle öldü (vid)

Batı Nil Virüsü Haber : Üç ölüm ve Batı Nil virüsü 60 enfeksiyonu vakası, 9 Ağustos dek 2018 sezonunun başından bu yana kaydedilen Batı Nil virüsü enfeksiyonunun epidemiyolojik gözetim haftalık raporuna göre edilmiştir Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Merkezi (KEELPNO) .

60 vakadan 48, merkezi sinir sistemi tezahürleri (CNS, ensefalit ve / veya menenjit ve / veya akut gevşek felç) vardı ve 12, hafif belirtiler (ateşli bir hastalık) vardı. MSS bulguları olan hastaların medyan yaşı 72’dir (dağılım: 13-89 yıl).

HCDCP’ye göre, bu yılın başlarında, 2018, virüsün erken tespiti Avrupa seviyesinde ve ülkemizde, Mayıs ayı sonlarından Haziran başlarına kadar insan vakalarının ortaya çıkmasıyla bildirilmiştir.

Yunanistan’da Batı Attika, Viotia, Selanik, Atina merkezi, Atina Kuzey Sektörü, Evia Imathia Pire ve Adaları, Pella, Corinth, Kilkis ve Resmo bölgesel bölümlerde çeşitli yerleşimlerde salgınları kaydedildi .

” Ayrıca vakalar sefere teşhis beklenmektedir (ve sağlık profesyonellerinin farkındalık görünümünde) ve virüs Batı Nil ve diğer coğrafi alanlara göre enfeksiyon salgını muhtemel olması edilir ,” notlar KEELPNO .

Son olarak, Merkez, hastalığın epidemiyolojik sürveyansının, uygun entegre sivrisinek kontrol programlarının zamanında uygulanmasının ve sivrisinek sivrisinek korumasının hastalığın kontrol edilmesi için en uygun önlem olduğunu vurgulamaktadır.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code