Oyunlar

Castlevania

Castlevania: Gecenin Senfonisi’nin birçok nedeni var.klasik olarak kabul edilir. Gizli pasajların ve yeni ekipmanın cazibesi sizi tuhaf yaratıklar ve tehlikeli tuzaklarla dolu perili bir kaleye çekiyor. Hepsi güzelce tasarlanmış, kalenin birçok ruh haline uyması için eklektik bir soundtrack ile desteklenmemiş. Bu maceraya, zarif hareketler ve vampirik bir canavara yakışan havalı bir tavırla, kötü şöhretli bir doğaüstü kötülüğün sempatik oğlu olan gümüş saçlı Alucard’ı incelediniz. Bu parçaların her biri özenle tıklanarak, şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri olarak düşünülüyor. Gecenin Senfonisi, herşeyi haklı görecek gibi görünen nadir bir oyundur, çünkü şahane bir şekilde neşeyle dolu yollarla karşılaşsa bile, birikmiş iyi niyetimiz, alaycı bir şaka haline gelir.
Konami, görünüşe göre, aynı şeyleri görmüyor. PS4’teki Gecenin Senfonisi ( Castlevania Requiem koleksiyonunun bir parçası olarak ), Castlevania: The Dracula X Chronicles’da gömülü olan yeniden düzenlenen PSP sürümüne dayanıyor . Bu versiyon, çoğu açıdan hala mükemmel olsa da, orijinal PlayStation sürümüne (çoğunlukla Xbox 360’da da bozulmadan) geçmeye çalışır, ancak süreçte tüm oyunun en unutulmaz anlarını ortadan kaldırır.

Tabii ki, tabiriyle, Richter Belmont ve Dracula arasındaki münasebetsiz takastan bahsediyorum.
Richter: Öl, canavar! Bu dünyaya ait değilsin!

Dracula: Elimle değil, yine bir kez daha et verilmiştim. Bana haraç ödemek isteyen insanlar tarafından çağrıldım.

Richter: “haraç” ?! Erkek ruhlarını çal ve onları kölen yap!

Drakula: Belki de tüm dinler için aynı şey söylenebilir.

Richter: Sözlerin ruhun kadar boş! İnsanlık hastalarının senin gibi bir kurtarıcıya ihtiyacı var!

Dracula: Bir erkek nedir? Sefil küçük bir yığın yığını! Ama yeterli konuşma! Seninle ol!

Üst kısımda ve inanılmaz derecede akılda kalan kampları var. Aramızda kim, insanlığın özünü retorik olarak sorgulamaya, odanın karşısındaki bir kadeh şarabın tadını çıkarmaya ve kalbimizde bildiğimiz cevabın doğru olduğunu ilan etmeye cazip gelmedi. Drakula gülünç gelebilir, ama dürüst olalım: o yanlış değil.

PSP sürümü ve yaklaşan PS4 bağlantı noktası, yeni ses aktörleri ve yeni bir betik kullanıyor. Richter ve Dracula’nın ikonik satırları aşağıdaki gibi yeniden yazılıyor.

Richter: Drakula. Şimdi öl ve bu dünyayı terk et! Asla buraya ait olmayacaksın!

Dracula: Oh ama bu dünya beni davet etti. Kendi türün beni övgü ve haraç ile çağırdı.

Richter: haraç? Sen bir hırsızsın. Erkek ruhlarını, özgürlüklerini çaldın …

Dracula: Özgürlük her zaman imana, iyi avcıya feda edilir. Yoksa gerçekten tercihiniz var mı?

Richter: Tek istediğim sensin. Sapkınlıkla cehenneme! Sen insanlıktan başka bir şey değilsin.

Dracula: Ha! İnsanoğlu. Nefret ve yalanların bir sakini. Onlara karşı savaşın ve günahları için ölün!

Özgün tartışmanın yüceltildiği ve kendi başına bir hayat verdiği Twitter çağında, Gecelik Senfoni’nin değiştirilmiş versiyonuna yeniden yayılma kararını tuhaf bir şekilde hissettiriyor. Verilen, bu daha büyük bir bulmacanın küçük bir parçasıdır; Oyun harap olmaktan uzaktır. Bununla birlikte, ününe kesinlikle meydan okunmaktadır.

Ankete katıldığında Twitter’da 1,780 katılımcı konuya ağırlık verdi :% 33’ü PSP versiyonunun kullanıldığı gerçeğini umursamıyor,% 26’sı yeniden serbest bırakma heyecanı biraz azaldı ve seçmenlerin% 41’i Bir anlaşma kırıcı olduğunu düşünün.

Gece Senfoni’nin PSP versiyonunu kullanma kararını sevmediğim kadarıyla, modern bir konsolda yeni bir kopyasına sahip olma şansını kaçırmayacağım – öykünmesi teknik olarak sağlam. Ancak, kafamdaki küçük sesi sallayamıyorum, bana oyunun kesin versiyonu olmadığını hatırlatıyor olabilirim.

Konuya nereye düştün? Ölümcül bir tepenin üzerinde ölmüş bir çılgın fan mıyım? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code