DUNYA'DAN HABERLER

Çin’deki Renkli Bisiklet Mezarlıklarını Gördünüz mü ?

Mart ayında, “ Çin’de Bisiklet-Paylaşım Uykusu’nu yayınladım : Terk Edilmiş ve Kırık Bisikletlerin Büyük Yığınları”, Bir sonraki büyük şeye girmeyi düşünen bisiklet paylaşım şirketleri tarafından Çin şehirlerine hızlı bir şekilde inşa edilmiş ve dökülmüş milyonlarca bisikletten sadece birini göstererek, sadece çarpışmalara neden oldu.
O günden bu yana, bu bisiklet paylaşımının daha fazlası iflas etmiş ya da konsolide olmuş durumda ve bisiklet mezarları kalmıştır. Belediye hükümetleri hâlâ sürgünle boğuşuyor, yasadışı veya yasadışı olarak park edilmiş bisikletlere el koymakta, yeni yasalar çıkarmakta ve milyonlarca terk edilmiş bisikletle ne yapmaları gerektiği konusunda çalışmaktadır. Bazı durumlarda, bazı bisikletleri küçük komşu kasabalara yenilemek ve dağıtmak için planlar açıklandı, diğerleri, toptan geri dönüşüm başladı ve bisikletler küp haline getirildi. Durumun ölçeği başlamak için çok büyüktü, bisiklet mezarlıklarının kaybolmasından çok uzun bir zaman geçecek.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code