Oyunlar

Cities: Skylines Review – In The Zone

Şimdi bu daha çok. Bir Kanada kasabasının belediye başkanı olarak benim gerçek dünyadaki işgalim, oyun oynadığımda bütçe toplantıları ve imar oturumları gibi şeylerden kaçmaya çalıştığım anlamına gelse de, şehirler: Skylines, özgünlüğü nedeniyle hala beni bağlamayı başardı. Gerçek dünyadakilere benzeyen şehirler inşa etmeme izin vermeyecek kadar fevkalade en son SimCity’den farklı olarak (boyut sınırlamaları ve uygun bölgeleme merkezleri kuramamanın çılgınlığı beni çıldırdı), bu Colossal Order prodüksiyonu eğlencenin ne kadar yeterli olduğunu gösteriyor. Gerçek dünyada bir belediyeyi yönetme hakkında. Uygun imar, büyümek için yer ve duyarlı şehir gelişimini planlayan politikalar ve ilçeler eklenmesi, sanal belediye başkanının sandalyesinde (çoğunlukla) iyi niyetli bir deneyim sağlar.Oyunlar arasında karşılaştırma yapmak her zaman yardımcı olmaz, ancak bu durumda Şehirler: Skylines ve SimCity inspiration arasındaki sıkı ilişkiyi görmezden gelmek zordur. Colossal Order, Maxis ve EA’nın bir zamanlar geleneksel bir şehir kurma yaklaşımıyla bu kadar popüler hale getirdiği şeyleri derinlemesine inceliyor. Birkaç sürpriz ya da önemli yenilikler burada bulunabilir: Düz ovalardan tropik kumsallara kadar değişen toprak türlerini temsil eden bir avuç haritadan seçim yapabileceğiniz standart bir tek oyunculu oyun modu vardır. Ayrıca, oyunu standart koşullar ile oynayabilir, zorlukların üstesinden gelebilir ve / veya sanal alanı ve sınırsız para modunu açabilirsiniz. Başlangıçta bir öğrenme eğrisi oluşturan herhangi bir öğretici dahil edilmemiştir. Düzenli oyun sırasında en azından ipuçları sürekli olarak sağlanır.

Multiplayer, felaketler ve dev canavar saldırıları gibi fırfırlı seçenekler gibi tamamen yok. Birden fazla şehir oyunu da yok. Ortak bir pazarda mal alıp satmanıza izin veren, çoğunlukla görünmeyen bir dış dünya ile birlikte başa çıkmak için bir şehiriniz var. Oyun akılda modelleme ile geliştirilmiştir ve tam bir editör ile birlikte gönderilir. Bu nedenle, çok sayıda kullanıcı tarafından eklenen eklentiyi kısaca net olarak gösterebilirsiniz. Bununla birlikte, şu anda, bu “sadece gerçekler” odak, başlangıçta mülayim bir deneyim için yapar. Açıklık, yıldız menü ekranları ve geçmişe yakın çekilebilecek görseller ile daha da kötüleşirken, aynı zamanda binaları ve işaretleri klonlayarak köşeleri kesiyor, ayrıca gündüz döngüsü ve hava durumu düzenleri gibi olanaklardan yoksun.
Yine de, sanal bir belediye başkanı olmak için jonesing olsaydı, Şehirler: Skylines hemen hemen her şey doğru alır. İlk kapalı bölge imar. Yerleşim, ticari ve endüstriyel olarak, imar mahalleleri üzerinde düşük veya yüksek (ortama sahip olmamakla birlikte) eksiksiniz. Bu temel mekanikler, şehirlerin yerleşimi üzerinde tam bir kontrol sağlar, bu da size gerçek bir sorumlu olma hissi verir. İkincisi, çok fazla uzanmaya izin veren harita boyutu. Başlangıç ​​boyutu 2km’ye 2km’de kısıtlayıcıdır, ancak eninde sonunda 36 kilometrekarelik bir alana yayılan bir metropolde daha geniş arazilere erişebilirsiniz. Bu, geniş burglara ve inanılmaz bir özgürlük hissine izin verir. Her zaman, hataları düzeltmek ve erken problemlerden kurtulmak için her zaman var.
Diğer iki harika özellik, ilçeler ve politikalar oluşturmayı içerir. Bu, Paint District aracıyla çizilerek ayrı kimliklere sahip ilçelerin oluşturulmasına izin verir (politikalar tüm şehirlerde de alınabilir). Kendi Brooklyn hipster’larınızı veya fabrika Joes için zor bir mahalleyi istiyorsanız, şehir bloklarını boyayabilir ve daha sonra yerel ayarları ayarlayabilirsiniz. Bu sayede ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunabilir, eğitimi artırabilir, duman dedektörleri dağıtabilir, yüksek teknolojili evlere girebilir, yüksek artışları yasaklayabilir ve hatta farklı bölgeler için vergi oranlarını değiştirebilirsiniz. Buradaki çabalara odaklanmak için belirli endüstriyel alanları da oluşturabilirsiniz. Yeşil bir şehir istiyorsanız, yalnızca sanayi bölgelerinde çiftçilik kullanımına izin verin. Büyükbabayı öldüren sert fabrikalarla başka yöne gitmek istersen,Politikalar fanciful tarafında ve aynı şehirde mahalleler arasındaki sosyal aktiviteler ve hatta vergi oranları hakkında çılgınca farklı kurallar oluşturmak, seçim gününde iyi gitmeyecek. Ama yine de, şehirleri çok derinden mikromanpozisyona sokmadan ince ayar yapma yeteneğini seviyorum. İlçe ve politika özellikleri, kentimin her yerinde ne istediğimi çizmeme izin veriyor. Evet, bu, sigara içme yasağı, evcil hayvan yok, yüksek artışlarla dolu, sümüklü beyaz yakalı profesyoneller için şımarık bir ilçem olacak. geri dönüşüm, belirli kontrollü eğlence maddelerinin, yüksek teknolojili evlerin ve tabiki aptalca yüksek vergilerin kullanımının ödenmesi ve daha sonra arkanıza yaslanın ve mahallelerin evrimleşmesini izleyin.

Özellikle şehir kurma deneyiminiz varsa, meydan okuma zor değildir. Rastgele kıvılcımlar, bir şekilde bütün blokları ya da tüm zor işlerinizi engelleyen diğer Tanrı hareketlerini ele geçirme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu, Kentler: Skylines’e, belirlenmiş hedefler ve çözülmesi gereken problemlerle dolu olan zorlu bir oyun gibi görünmek yerine rahat bir karakter kazandırıyor. Bu eski bir yaklaşım, ama vatandaşlık mutluluğu ya da ikamet sayıları ile ilgili rastgele hedefler yerine bilinçsizce yarışmak yerine, binanın soyutlamalarına konsantre olmanıza izin verdiği için harika bir yaklaşım.
Oyunun üstesinden gelmek için can sıkıcı hale gelen tek yön geçiştir. Aynı geliştiricinin Motion in Cities serileri göz önüne alındığında, yolların, otobüslerin ve benzerlerinin hayati bir rol üstlenmesini bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, nihayetinde, ulaşım sistemleri özellikle otobüs güzergahları söz konusu olduğunda aşırı Bizans ve kıvrımlıdır. Ulaşım sorunları kendi hatalarınız mı, yoksa oyunun kendisinde araç yolu ile ilgili problemler varsa bunu söylemek zor. Her zaman olduğu gibi transit ile aynı seviyede kontrol uygulamamış olsanız da, bir araya gelebilirsiniz.
Şehirleri Taşımak: Nintendo Switch’e gelen siluetler çoğunlukla beklediğiniz gibi. Bu, orijinal oyunun yanı sıra After Dark ve Snowfall da dahil olmak üzere PC sürümünün oldukça kapsamlı bir portudur.akşam aktiviteleri ve ho ho ho ho hava ekledi açılımlar. Ancak oyunun kendisi bilgisayardaki ile neredeyse aynı olsa da, Switch’de birkaç fedakarlık yapmak zorundasınız. Arayüzün kendisi (belki de şaşırtıcı bir şekilde) fare ve klavyeden Switch’in daha sınırlı d-pad’lerine ve düğmelerine iyi bir şekilde bağlanmış olsa da, kontroller daha az hassastır. Sık sık işaretlerimi ya da altını çizerim. Örneğin, yolların döşenmesi, özellikle, uzun asfaltların PC’ye asılması kolaylığına kıyasla, burada sabır gerektirmektedir. Hala fare ve klavyeyi tercih etsem de sonunda kontrollere alıştım.
Oyun deneyiminin kendisi PC’de olduğu gibi neredeyse aynı olsa da, Switch üzerinde birkaç fedakarlık yapmak zorundasınız.

Portability, şehirleri: Skylines’i daha çok parçalara ayırabileceğiniz bir pick-up-and play oyunundan dolayı bazı büyük artılar sunuyor. Oyunu daha yakından oynadım ve Switch’de daha sık oynadım, çünkü sistemi elimde tuttuğum için gün boyunca oturumları çaldım. Yine de, oyunu yolda veya hatta evin etrafında almak bazı dezavantajlarla birlikte gelir. Şehir düzenlerinin karmaşık doğası ve ekranın küçük boyutu, her şeyi kolayca takip etmeyi zorlaştırıyor. Bu sorun şehirler büyüdükçe büyür. Bölgeleri imar ederken, neredeyse yakınlaştırma ve uzaklaştırma zamanları harcadım. Bazı yönlerden bu, şehirlerimin sıradan sokaklarında olup bitenlerden daha fazla dikkat etmemi sağladı, ama aynı zamanda bazı hayal kırıklıklarına yol açtı.
Kamera manipülasyonu da performans sorunlarını ortaya çıkarır. Her ne kadar, grafikler Açık bir dokunuşla geri çağrılmış olsa da, oyun daha büyük şehirleri ele geçirmek zorunda kaldığında çıldırıyor. Bu, şeylere yakından bakmanız gerektiğinde bir sorun olabilir. Switch’e bağlandığınızda ve TV’de oynuyorsanız, bu stutters daha belirgin görünüyor. Bu nedenle, konsolun kendi ekranını kullanırken çok fazla can sıkıcılık göstermiyorlar. genellikle. Yine de, bu yavaşlama bir gösteri-stoper değil, bir yama ile oyunun optimizasyonu hoş karşılanacaktır.

Birkaç PC sorunu ve daha az mükemmel bir Switch portu ile bile, Şehirler: Skylines şu anda piyasadaki en iyi şehir üreticisi. Oyunun sunumu stodgy, ama tüm dikkatle işçiliği şehirler, zoning döşeme ve konut ve endüstriyel kullanımlar için ilçeler kurmak için saatlerce sağlamak için garanti edilmektedir … hepsi 6 am telefon görüşmeleri gibi gerçek dünya belediye başkanlığı baş ağrılarından ücretsiz kar yağışı hakkında. Şu anda, gerçek dünyadaki ofisten çalışmak için evraklarınızı doldurmadan bir belediye başkanı olarak hayata göz atmanın daha iyi bir yolu yoktur.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code