Oyunlar

Crusader Kings II

Büyük strateji türü game of Thrones ile tanışır.
Paradoks strateji hayranları için özellikle sevgili, 2000 yılında Grand Strategy Europa Universalis serisinin ilk adımlarını başladı. Oyun tarafından zaten bilinen ev sahibinin yorumlarıdünya.gr. Bir yıl sonra eponymous devam filmi izledi, ancak, bize tür bir σεναριακή çeşitlilik sunmak amacıyla sahip, Paradox böyle William fatihi, Alexis Comnenus, Robert Guiscard ve diğerleri gibi tarihsel figürleri içeren Haçlı kralları, başlatmak için 2004 yılında karar verdi. Ne yazık ki, başlık teknik alanda ve kullanıcı arayüzünde gölgede kalırken, oyun açısından diğerinde bazı olumlu unsurlar çok az kullanıcı çekti.

O andan itibaren, aralarında yer alan pek çok başlık ve üçüncü Europa Universalis, Paradox’un bir sonraki adımı, oyun ve tarihsel kahramanlarda daha fazla dayanağa sahip olduğunuz Haçlı krallarının devamı oldu. Eğer popüler televizyon dizisi Game of Thrones bir arkadaşıysanız ve aynı zamanda tarihsel büyük stratejiyi seviyorsanız, o zaman Haçlı kralları II oynamak zorunda mükemmel bir kombinasyondur. Bunun üzerine, oyun zengin RPG elemanları ve birçok entrika, kötü şema, συνωμοσιακού tipi cinayetler ve sert diplomasi olan önemli bir madde ile karakterizedir. Bu çerçevede hanedanlar, dünya hakimiyeti için savaşta nihai zafere kadar Savaşı vererek gelip giderler.
1.1 milyon kopyadan fazla satış yapan Crusader Kings II, çok yetenekli bir strateji oyunu için bir dizi zor olan Crusader Kings II, bana düzinelerce saat katılımı ve 51 kozmetik DLCs ve 10 genişleme türünün fanatiklerini verdi. Özünde, bunlar şehirlerin arkasındaki Paradoksun ikinci en büyük ticari başarısı: Siluetler. Kazanç için harcanan ortalama sayı yaklaşık 99 saat dalgalanırken, serbest bırakılan ve bazı modların, George R. r.’nin ünlü romanına dayanan daha fazla özelliğe sahip olduğunu belirtmek gerekir. Martin’in “Buz ve ateş şarkısı”.
Karanlık Çağlar
Paradoks, felsefesine sadık kalırken, kullanıcı arayüzünü ve oyunun oyun mekaniğini, “Europa Universalis” ve “Hearts of Iron ” gibi karşılık gelen dizilere benzeyecek şekilde tasarladı. Büyük fark, bu sefer bir hanedan simülatörü olmasıdır. Pratik olarak, bu, sadece bir devleti ancak bütün bir Hanedanı kontrol etmediğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, ardıllık, οικογενειοκρατίας’un güçlü bir şekilde Ortaçağ özellikleri olmuştur ve çoğu zaman imparatorluğun tahtına kalıtsal hakkı iddia eden birçok gaspçı ortaya çıkar. Bununla birlikte, “müttefikler ” tarafından size dayatılan veya seçebileceğiniz nispeten çeşitli hükümet modelleri vardır.

Aynı zamanda, ilk atışta tabii ki oyunun zaman çizelgesi kutsal savaşlar için en ideal olduğu için dini tartışmalar ve tartışmalar vardır. Bu nedenle, senaryonun evrimi büyük ölçüde gösterdiğiniz liderliğe bırakılırken, yaratıcılar, Charlemagne, Saladin, Harold Godwinson, Constantine I, doukas ve Alexios a’ Komnenos gibi dönemin tarihi olayları ve kişileri de dahil olmak üzere dönemin tarihsel içeriğini vurgulayamadılar.özel bir rol oynayan Komnenos.
Tabii ki, Ortaçağ’da olduğumuz gerçeği, hala “Yeni Dünya” nı keşfetmediği anlamına gelir, bu nedenle harita daha sonra bilinen dünya, yani Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya’nın bir kısmı (bugünkü Hindistan) bağlamında sınırlıdır. Harita birçok küçük bölgeye (ilçe) ayrılmıştır. Her bölge, demenses olarak adlandırılan bir dizi alt birimi (Barony, şehir, Bishopric) içerir. Bir sürü toprak birlikte bir krallık (douchy) oluştururken birçok ördek birlikte bir krallık oluştururlar. Son olarak, bir imparatorluk birden fazla Krallık içerebilir.
Hanedan Oyunları başlasın
Madde üzerindeki Haçlı kralları II, Paradoksun büyük strateji dizilerinin geri kalanıyla kronolojik olarak doldurur, çünkü 1066’da başlayan ve 1453’te sona eren bir döneme yerleştirilir.g., bu, “Europa Universalis”de sunulan sömürgecilikten önce. En önemli açılımlar, “eski tanrılar” ve “Charlemagne”, ancak, 867 ve 769 m yıllarında oyuna başladığınız zaman.x. sırasıyla.
Başlarken üç zaman seçeneğiniz var (1066, 1241 ve 1337 m.x.). Birincisi, Haçlı Seferleri ve kutsal savaşlar için bir referans noktası olarak, Moğolların ikinci işgali, üçüncüsü ise Osmanlı İmparatorluğu’nun ortaya çıkışını işaret ediyor. Ortaçağ ve Charlemagne kampanyaları yanı sıra Vikingler dönemi erken aşamalarında DLC endişe ile kilidi iki ekstra zaman dilimleri.
Oynayacak kronolojik seçeneğe bağlı olarak, dönemin en önemli kişilerle ilişkili olan önceden tanımlanmış hanedanlardan birini ve birini de seçebilirsiniz. Alternatif olarak, oyunun haritasından doğrudan istediğiniz rengi seçerek kampanyayı özel modda başlatabilirsiniz. Bir karara varmadan önce, her bir hanedan için zorluk seviyesini, mevcut savaş durumunu ve çeşitli jeostratejik ve dini haritaları iyice kontrol edin.

Savaşlar ve fetihler
Başlamak için dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, menüler ve kullanıcı arayüzünün HUD aracılığıyla sunulan seçeneklerdir. Yani, zaman ayırın ve gerçek bir kasırga gelişmeleri takip etmek için gidiyoruz gibi çok dikkatli bir şekilde her şeyiεψαχνίστε. Sadece dış düşmanları değil, aynı zamanda iç düşmanları da yaşamanız gerektiğini unutmayın. Şirketlerin çıkarları güçlüdür ve ilk fırsatta size karşı tehlikeli koalisyonlar organize edilecektir. Çok uysal ne bilmek çok önemlidir.
Haçlı kralları II mantığı basit ve aynı zamanda karmaşıktır. Basit başlayalım. Bir kahraman tarafından kontrol edilir bir kahraman seçerek başlar. Seçtiğiniz alanların toplam belli bir ölçüde ve İmparatorluk genişletmek için karşılaşacağınız zorluk seviyesini belirleyecektir. Harita tam zoom sağlar ve irade kontrolü uzaklaştırmak. Bir başlangıç için de çeşitli kişilik özellikleri ile, kocaların bir listeden seçerek, evlenmek için davet edilir. Yol boyunca sırasıyla ve bir aile, halefler ve benzeri yaratacaksınız.k.
İmparatorluğunuzun genişlemesi için hedefiniz diplomasidir ve egemenliktir, bu da uzunca bir süre gerekli olduğu savaşlardır. Olmayan bilenler için, Haçlı Krallarında geleneksel sistem gerçek zamanlı savaş uymayan. Büyük bir stratejide, savaş katılan Orduları ile, kendi veya rakibin sırasına göre gerçekleşir ve bir asker her biri tarafından harita üzerinde temsil edilir ve sonuç sadece birkaç saniye içinde ekranda görüntülenen katılımcılara bağlı olarak. Genellikle, bir savaş kazanırsanız, bir düşman bölgesini fethedebilirsiniz, oysa rakibin saldırısıyla kaybederseniz, örneğin hapse atılabilir ve hemen çıkmak veya bitirmek için beklemek için bir ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Arkamda, seni yakaladım.
İçerideki arka bıçaklama uzun savaşlarda yakalanabilir ve önemli ölçüde zayıflayabilir. Yani düşmanlarına ekstra neden vermemeye özellikle dikkatli olmalıdır. Bunu yapmak için önce bazı şeylerin farkında olmalıyız.

Her şeyden önce, boyut ve dinamiklerine bağlı olarak her zaman imparatorluğunuzun yasalarını ayarlayın. Bunu doğrudan yapma yeteneğine sahip olmayabilir ve aynı zamanda hükümet sistemini stabilize etmeyi başarana kadar hanedanınızdaki kişilerin tekrarlanmaları gerekebilir. Bununla birlikte, özellikle büyük imparatorluk söz konusu olduğunda, tacın vatandaşlara karşı çok yüksek bir güç yüklememek iyidir. Devrimin sigortasını aydınlatmak çok zaman almaz, bu yüzden herkesin mutlu olmasını sağlayın (mümkün olduğunca).
Prestij yükleyin. Prestij, çeşitli eylemler yoluyla oluşan bir göstergedir (e.x. savaşlarda zaferler, teknolojik ağacın yasallığına yükseltme vb.) eğer oyunun not almak toplamı oyunun sonunda puan ise. Her halefi alttan başlar ve vb krallar, dukes, geri kalanı için değerini ve saygı kanıtlamak zorunda O zamana kadar, partizan vermek ve almak.
Ayrıca, küçük bir dükalığın veya bölgenin Fethi için nispeten küçük bir savaş operasyonu yapmak söz konusu olduğunda, güçlü yönlerinize güvenmeyi tercih edin. Hizmetkarlar sizin sürekli askeri yardım için gerilme ve kopmalara neden olabilir. Orduyu silahlara çağırmak ve paralı askerler kiralamak için Askeri sekmeyi kullanmayı tercih edin. Aksine, vasal bir ordu için sorduğunuzda onları toplam verebilir bir alan seçerek harita üzerinden doğrudan bunu yapmak için emin olun.

Sınırları içinde ne tür dini ve etnik farklılıkların var olduğunu bilmek çok önemlidir. Birkaç kurnazlığın insanları size karşı karıştırmak istemesi nadir değildir. Bireysel farklılıkları düzeltmek ve itme kıpırdamak için gelmeden önce tüm dönüşümleri yapmak için, danışmanlar ve teknolojileri kullanın. Oyun sırasında, uygun cevapları vermemiz gereken çeşitli rastgele açılır olayların ortaya çıktığını belirtmek gerekir. Faydaları en üst düzeye çıkarmak veya hasarı en aza indirmek için bunları okumak için zaman ayırın.
Daha alaycı gerçeküstü strateji var.
Onlara güvenebilirsin.
Haçlı kralları II, orduya ek olarak, yanınızda olacak ve yararlanmak için davet edilir kime danışmanları. Yapılandırdığınız imparatorluğa ve başlığın adına bağlı olarak beş farklı danışman vardır. Örneğin, Bizans İmparatorluğu’nda diplomasi için Kemer, savaş için Πρωτοστράτωρ, maliyet için Sakellarios, casusluk için gizli ve din için Εκκλησιάρχης var. Danışmanlarınız güçlü olmalı ve çeşitli önemli amaçlar için stratejik olarak kullanılabilir.
Aynı zamanda, müttefikleri bulmanız istenecektir. Haritada yalnız değilsin. Bu nedenle, haritaları kontrol edin, kiminle eşleştiğinize bakın (dini, kültürel vb.).) ve ilgi alanlarınıza bağlı olarak hareket ettirin. Müttefikler kurmanın en iyi yolu, hanedanın bir üyesiyle kendi (tercihen tahtın halefi) evlenmektir. Müttefikler esas olarak iki yoldan birini alabilirsiniz. Biri, topraklarına aile haklarını elde ettikleri için imparatorluklarının koluna koymaktır ve diğeri savaş durumunda yardım çağırmaktır. Bununla birlikte, aşırıya kaçmayın, ikinci durumda, kendi ihtiyaçlarınıza daha fazla ve daha kalıcı olarak harcamaya istekli olmayacakları için.

Başlıklarınızı topraklardan ve düşmanlardan dikkatlice dağıtın. Yapabileceğiniz ciddi hatalardan biri tamamen konsolide olmaktır. Bu denetimin her halefi, kaç bölgenin yönetebileceği konusunda belirli bir kapasiteye sahiptir. Bu yetenek esas olarak, eşinin, mevcut teknolojilerin vb. ne kadar yüksek yönetim, Yönetim Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Olasılıklarınızı çok hızlı bir şekilde aşarsanız, saldırganlardan gelen tepkiler olacaktır. Ancak mülk başlıkları ile “topu kaybetmemeye ” dikkat edin. Onları ev içinde emlak tutmak için mirasçı gereksiz başlıkları paylaşmayı tercih.
Komplolar ve δολοφονείστε sizi rahatsız edenler düzenleyin. Bazı insanlar kelimeleri almıyor, bu yüzden kılıç konuşuyor. Organize olun, size karşı komplo kim olduğunu görmek ve bunu yapmak için uygun istekli kişiler bulma cinayetleri planlıyoruz. Bunun ötesinde, hızlı ve kolay rakiplerinizi kurtulmak, ayrıca parmaklarınızın ucunda bu şekilde başlıkları bir sürü geçirebilirsiniz. Uygun ince ayar yapmayı öğrenmek için yeterli ve tabii ki koşullar izin verecektir.
Unutulmaması gereken bir şey, hala genç yaşta olduğunuzda halefleri eğitmektir. İyi özelliklere ve yüksek kapasitelere sahip birine öğretmen tercih edin. Eğer bir İmparatorluğu kontrol ederseniz, hosteslerde iyi olmayı tercih edersiniz. Özellikle halefinizin kardeşleri veya kuzenleri için, öğretmenleri bir özellik ile sistematik olarak kaçının. Aksi takdirde, gözlerini çekmek için ellerini koymuşsun gibi.
Bu arada, savaşlardaki zaferleri nasıl yöneteceğimizi ve nasıl yöneteceğimizi bilmeliyiz. Özellikle kutsal savaştan sonra ve genel olarak halkınızla büyük etnik ve dini farkın olduğu alanlarda bir alanı fethetmek, hiçbir şey eklememeyi tercih eder. İmparatorluk içinde aniden daha fazla düşman almak için gereksiz maceralara koyacağız. Yıllardır bildiğiniz en iyi yöntem “bölmek ve fethetmek”dir. Azınlıkları her yerde ve her zaman açığa çıkarmayı ve onlara teşekkür etmek için kuklalar olarak sahip olmayı tercih edin. Vassallaştırma için bir öneri yapma ilk fırsatla kollarında uçan gelecek.

Katliamlar çevrimiçi
Tek oyunculu deneyimde içerik olmayan ve gerçek rakiplere karşı test edilmek istiyorsanız, o zaman sadece çok oyunculu için sunduğunuz seçeneği seçmeniz gerekir. En fazla 32 oyuncu için çevrimiçi savaşlar sundu. Bununla birlikte, bunu yapmak için, öncelikle katılımcıların geri kalanıyla aynı modları kullandığınızdan emin olmalıyız.

Eğer isterseniz çevrimiçi rakipler istediğiniz durumunda internet üzerinden bir LAN veya başka yerel olarak oynayabilirsiniz. Eğer tüm ev sahibi seçer Kaydet indir tamamladıktan sonra, bu senkronize değil, böylece çalıştırmak hangi hızı ayarlayın. 2x hızında bir hız genellikle bu amaç için en uygundur. Neyse ki çevrimiçi ile hiçbir gecikme yoktur ve ayrıca bazı bağlantılarda bir olsa bile, yapının neredeyse tüm oyun tabanını etkilemez.
Bir kült haline gelen gelenek
Eğer paradoks diğer bazı büyük strateji oynamaya çalıştık durumda, o zaman oyunun grafik sanat yönü kuvvetle size hatırlatacaktır kesin. Önceki sürümü ile karşılaştırıldığında, dokular, fizik (e büyük iyileştirmeler olmuştur.x. denizler ve nehirler),), haritanın ortam unsurları (e.x. ağaçlar ve şehirler), arazi (dağlar, ovalar, vb.) ve diğer birçok. Animasyonlar daha fazla gelişme gerekiyordu. Bütün etki, eski bilgisayarlarda bile çalışan basit bir grafik motoru oluşturur.

Bilgisayarınız bunu destekliyorsa, çözünürlüğü 23 ila 144 Hz arasında değişen ve 0, 2, 4 ve 8 seviyelerinde çoklu örnekleme yapan ayarlanabilir yenileme hızı ile 2560×1440 piksel olarak ayarlayabilirsiniz. Crusader Kings II ayrıca üç farklı Pencere modu (kenarlıksız, pencereli ve tam ekran) vardır ve buna ek olarak, daha iyi aydınlatma için gama ayarlayabilirsiniz.

Crusader Kings II’nin müziği, Monte ettiğiniz tarihsel döneme mükemmel bir şekilde uyuyor ve öncelikle Paradoksun hardcore hayranlarına hitap ediyor. Latin ilahiler ve sesler bard dönemi eşliğinde epik orkestra müzik, çok kolay saç sizi yakalamak ve saatlerce ekrana yapıştırılmış tutabilir.

sizi yeni savaşlar ve entrikalar için bir iştahla dolduracak kesin. Ses efektleri, çok kısa bir kalite mesafesinin yanı sıra menünün hemen hemen her tıklamasını takip eder ve harita son derece iyi ve temsili kısa bir dinleme özelliğine karşılık gelir. Ancak, her ikisi de %100 olduğunda müzik etkilerini gölgede bırakır.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code