DUNYA'DAN HABERLER

Daha Fazla Twitter Takipci Edinmenin 12 Yolu

Daha fazla takipçi istemeyen bir Twitter kullanıcısıyla nadiren karşılaşıyorum. Bazıları sayıların önemli olmadığını savunuyor. Onlar sadece “kalite takipçileri” ile ilgileniyorlar. Ya da / ya da olduğundan emin değilim, ama bu argümanı yapan insanların çoğunun çok az takipçi olduğunu fark ettim.

Neden daha fazla takipçi istiyorsun? Üç nedeni:

Daha fazla takipçi sosyal yetki sağlar. Diğer sıralama sistemleri gibi, takipçi sayınız ne kadar yüksek olursa, o kadar çok kişi sizin uzman olduğunuzu veya en azından birinin ilginç olduğunu varsayar. Geçerli olmayabilir, ancak her şey için sıralı bir listenin bulunduğu bir dünyada çalıştığı yoldur.

Daha fazla takipçi, etkinizi uzatır. Twitter, fikirleri yaymak için harika bir araçtır. Paylaşmaya değer fikirleriniz varsa, neden onları mümkün olduğunca çok insana yaymak istemiyorsunuz? Twitter bunu gülünç derecede kolaylaştırıyor. Takipçiniz ne kadar büyük olursa, fikirleriniz o kadar hızlı yayılır.
Daha fazla takipçi, daha fazla satışa yol açıyor. Twitter’da muhtemelen üç nedenden biriyle karşılaşıyorsunuz: eğlenmek, başkalarıyla ağ kurmak ya da eşyalarınızı satmak. Bir marka, ürün, hizmet veya hatta bir neden olsun, daha fazla takipçi, daha fazla potansiyel müşteri ve daha fazla dönüşüm üretme fırsatı sunar.
Keşke daha fazla heyecan takipçileri almak hakkında öğrendiklerini sizinle paylaşmadan önce, nasıl söyleyeyim değil bunu yapmak için.

Sistemi aldatmaya çalışma. Bir şey doğru olmak için çok iyi geliyorsa, muhtemelen öyle. Başka bir medya kanalında çok geniş bir kitle yaratan bir ünlü değilseniz, takipçilerin ilgisini çekmek zaman ve çaba gerektirecektir.

Takipçileri satın alma konusunda ne düşünüyorsunuz? (Evet, bunu yapabilirsiniz. Sadece Google!) Yeni başlayanlar için bu, Twitter Kurallarına aykırıdır . Daha da kötüsü, bunlar sizin için hiçbir yakınlığı olmayan takipçilerdir. Hedeflenmemiş, genel bir listeye doğrudan posta göndermek gibidir. Değersiz.

İzleyici sayınızı artırmayı vaat eden özel yazılımları kullanmaya ne dersiniz? Twitter’ın ilk günlerinde, bu programlardan birini kullandım. İzleyici sayımı arttırdı – dramatik olarak. İkramiyeyi vuracağımı sandım. Ancak, sürmedi.

Bu programların hepsi “agresif takip” ve “takipçi çırağı” na dayanır; bu da insanları yalnızca sizi takip edecekleri umuduyla takip ettiğiniz anlamına gelir. Yapmazlarsa, onları terk edip ek kişileri takip edersiniz.

Neşem kısa sürdü. Twitter buna karşı bir politika yakaladı ve uyguladı . Aslında, Twitter hesabını bu davranışa kapılmak için kapattı birkaç kişi biliyorum. Diğer Twitter kullanıcılarını rahatsız eder ve Twitter deneyimini herkes için düşürür.

İzleyici sayınızı oluşturmak için bu gayri meşru yollarını kullanmak yerine, daha fazla twitter takipçisi bulabileceğiniz on iki kanıtlanmış yolu sizinle paylaşmak istiyorum.

Benim agresif takip ile yaptığım kısa denemem haricinde, Twitter ile başladığımdan beri takipçimi 240.000’den fazla takipçiye aktardım.

Yüzünü göster. Twitter profilinize bir fotoğraf yüklediğinizden emin olun. Fotoğrafsız kimseyi takip etmeyeceğim. Niye ya? Çünkü bir fotoğrafın olmaması bana bir spam yapan ya da yeni bir kullanıcı olduğunu söylüyor. Gönderide belirttiğim gibi iyi bir headshot kullanın, “ Daha İyi Headshots Çekmeye Yönelik Öneriler ”.
İlginç bir biyo oluşturun. Bunu boş bırakmayın. Potansiyel takipçilerin gözden geçirdiği ilk şeylerden biridir. Kim olduğunu ve ne yaptığını açıkla. Bir marka ya da ürün olsaydınız (selam, biliyorum), sloganınız ne olurdu? Bunu biyografinize dahil edin. Ayrıca, bir şehir adı eklediğinizden emin olun. Bu arada, kullanıcı adınızı, tam adınızı ve biyografinizi doldurmadıkça , Twitter sizi arama sonuçlarına dahil etmeyecektir .
Özel Hakkında sayfası kullanın. Twitter biyografiniz sadece 160 karakter içerebilir. Hikayeni anlatmak ya da insanlara sunduğun her şeyi tanıtmak için fazla yer yok. Blogunuzda özel bir Hakkında sayfası oluşturmayı ve Twitter’da bağlantı kurmayı düşünün . Ardından, potansiyel takipçi bu bağlantıya tıkladığında, onlar için oluşturduğunuz bir sayfayı bulur.
Twitter etkinliğinizi görünür yapın. Ne kadar sıklıkla ilginç bir yazı okudum ve linki tweet atmak istedim, ancak yazarın Twitter kullanıcı adını bulamadım. Bu yüzden vazgeçtim ve devam ettim. İnsanların sizi takip etmesini kolaylaştırın. E-posta imzanızda, blogunuzda veya web sitenizde, kartvizitlerinizde – heryerde Twitter hesabınıza bağlantıları görüntüleyin.
Değerli içerik paylaşın. Bu muhtemelen benim en önemli tavsiyem. İnsanları yararlı kaynaklara yönlendirin. Cömert ol. İlham verici ol. Çok sayıda bağlantı kullanın. Başkalarının kendi takipçilerine ulaşmak ve almak için sabırsızlıkla beklediği içerikler oluşturun. Bu, retweetlemenin anahtarıdır. (Sanırım bu yüzden, ortalama olarak, diğer insanların tweet’lerinde günde 173 kez bahsettim .)
Sık yayınlayın, ancak takipçilerinize su doldurmayın. Blogumun çoğunu sabah erkenden okuyorum. 220’den fazla blog taradım ve bulduğum taşları paylaşmayı seviyorum. Bunu, onları bulduğum sırada yapardım; bu, bir seferde genellikle 8–10 yayın sel anlamına geliyordu. Şimdi, bunları gün boyunca yaymak için Buffer kullanıyorum , bu yüzden takipçilerimi alt etmiyorum.
Gönderinizi çekilebilecek kadar kısa tutun. Retweetler sizi takip etmeyen kişiler tarafından farkedilen tek şeydir. Bu nedenle, takipçilerinizin sizi tekrar çekmesini kolaylaştırmalısınız. Kullanıcılarınızın RT sembolünü ve kullanıcı adınızı (“RT @MichaelHyatt”) eklemesi için tweet’lerinizi kısa tutun. Benim için, bu alan da dahil olmak üzere 17 karakter kaplıyor. Bu, tweet’lerin 123 karakterden (140–17 = 123) daha uzun olamayacağı anlamına gelir.
Herkese açık olarak cevap verin. İnsanları DM yoluyla yanıtladım, mesajımın takipçilerimin çoğu için alakasız olduğunu düşünüyorum. Çünkü kamuya cevap vermediğim için bu bana çekingen görünmeme sebep oldu. Şimdi, neredeyse tamamen kamuya cevap veriyorum. Bu mesajları gören tek kişi, hem ben hem de yanıt verdiğim kişiyi takip edenlerdir – takipçilerimin küçük bir alt kümesi. Yani, bu cana yakın ama can sıkıcı değil.
Stratejiyi takip edin. Bu “agresif takip” ile aynı şey değildir (daha önce kınandım). Bununla demek istediğim, sektörünüzdeki insanları, biyografilerinde belirli anahtar kelimeleri kullanan kişileri veya hatta takip ettiğiniz kişileri takip eden insanları takip etmeliyim. Bunlardan bazıları sizi takip edecek. Seni retweetlerse, sizi takipçilerine tanıtacaktır. Örneğin, Twitter’daki “ Gelişmiş Arama Özelliğini” kullanarak, Nashville’deki “liderlik” kelimesini kullanan ya da bir gönderiyi kullanan herkesi bulmak için kullanabilirdim .
Bağlama ve başkalarına retweetleme konusunda cömert olun. Twitter , bir paylaşım kültürünü teşvik eder . Diğerlerine ne kadar çok bağlarsan, o kadar çok insan karşılık verir. Ve bu sizin takipçi sayınızı büyütmeniz için tam olarak ne yapılması gerektiği. Sen tanıştırmak başkalarına ihtiyaç onların takipçileri. Ancak, bir retweet istemeyin ; İçeriği sadece retweetlemeye değecek şekilde yayınlayın.
Çok fazla tanıtımdan kaçının. Evet, blog gönderilerinizi, ürünlerinizi vb. Twitter’da tanıtabilirsiniz, ancak dikkatli olun. Geçmemesi gereken görünmez bir çizgi var. Eğer yaparsan, bir spamcı gibi görünüyorsun ya da sadece clueless. Sadece ek takipçiler almayacaksınız, mevcut takipçilerinizi giyeceksiniz ve birçoğu sizi takip etmekten vazgeçecek. Bu yüzden 20’ye 1 kuralını savunuyorum .
Otomatik yanıtlayıcı kullanmayın. Ben kullanmayı kullanılan SocialOomph beni izledi herkese teşekkür ve benim için bir bağlantı sağlamak için “ Twitter Başlangıç Kılavuzu .” Ben nazik ve yardımcı olmak düşündüm. Sonuçta, sinir bozucu oluyordum. Bu, insanların Twitter gelen kutusundaki sadece daha fazla karmaşadır. Bunu önlemek.
Son olarak, sayılarla ilgili endişelenmeyin. Yukarıda verdiğim tavsiyeye uyursanız, numaralar kendilerine bakacaktır. Hayattaki çoğu şey gibi, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanır. Zaman içinde artan büyümenin gücünü küçümseme . Bir gecede izledim ve sen de yapamayacaksın.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code