Oyunlar

Fist Of The North Star: Lost Paradise Review – Be The Tough Boy

“Sen çoktan ölüsün” Kuzey Yıldız’ın kahramanı Kenshiro’nun Fist’in tanıdık bir sığınağıdır – sık sık hulking bir haydutun ölüm-tetikleyici baskı noktasını kandırdıktan sonra. Bu, bulaşıcı bir güven ile teslim edilen bir vahşeti güçlendiriyor. Kenshiro’nun düşmanı kanlı bir karmaşanın içine düştüğü için, daha da tatmin edici olan şey, masumlara zarar verenlere yapılan korkunç bir cezadır. Bu klasik güç fantezisi, anime ve manga hayranlarının hayal gücünü yıllardır, üst düzey dövüş sanatları adaletiyle sayısız insanı çekiyor. Yakuza geliştiricisinin, RGG Stüdyolarının, Kuzey Yıldızı Fist’i : Kayıp Cennet’te bu kadar iyi yakaladığı bir kalite var. FotNS’un da hoşuna gitmesi için yeni gelenler de var.
Baştan beri Kayıp Cennet, savaştaki çılgın haydutlar ve suçlularla ilgili kısa bir çalışma yapabilmeniz için size zenginlik katan, düşmanları öldüren yıkıcı infazlar yapan zengin araçlar sunar. Tüm bunlar, melodram ve absürist mizahın ustaca ele alınış biçimleri, serilerin epik dramatiklerin aktarılmasını sağlarken, aynı zamanda onları heyecan verici yeni yönlere itiyor. Lost Paradise’ın FotNS’u ele geçirmesinde büyük bir istek var ve her zaman tam potansiyelini fark etmeyecek olsa da, oyun sizi mesihsel savaş sanatçısı ayakkabılarına yerleştirmede olağanüstü.Kayıp Cennet, bir dizi zaman çizelgesinde yer alan bir hikayeyi anlatarak, dizinin karakterlerini ve olaylarını kendi elleriyle gerçekleştirir. Onun arsa, Yakuza oyunları kadar yoğun veya karmaşık bir yere yakın olmasa da, sizi ekranda gergin dramaya sokacak kadar fazla eylem ve entrikacı var. Destekleyici kadrolar, her biri empati kurmanın kolay olduğu mücadeleler ve özlemlere sahip, sevecen. Sıklıkla yanlarında ve hatta onlara karşı savaştığınız anlara atılırsınız. Yeni düşmanlar uçağa girdikçe, Kenshiro ve müttefiklerinin başına gelen tehlikelere kapılmamak zordur – bazı karakterler ve temalar olabildiğince derinlemesine araştırılmamasına rağmen.

Oyun, her şeyi tamamen değiştirmez, bununla birlikte, zaman zaman serilerdeki elemanları kaldırır ve bunları anlatının çerçevesine ekler. Oyun yeni ve eski bir koleksiyona benziyor, bu da yeni bir ortamın zemini karşısında ikonik anlara tanıklık ederken heyecan uyandırıyor. Kayıp Cennet’in klasik karakterleri anlatımına nasıl mükemmel bir şekilde dahil ettiğine dair özel bir şey var, ancak bazen onları ne kadar az geliştirdiğinden dolayı hayal kırıklığına uğramak zor değil. Kenshiro’ya, yaylarını anlatıya tam olarak uygulamaktan ziyade, savaşmak için zor bir rakibe vermek uğruna sık sık var olurlar. Diğer zamanlarda, bazı karakterler kavga eder ve bir daha asla gösterilmez. Bu, dizinin bu karakterleri verdiği bağlamı arzulayan hayranları hayal kırıklığına uğratır ve muhtemelen yeni gelenleri kafa karıştırıcı bir şekilde bırakacaktır.
Buna rağmen, diziyi hem hayranlar hem de yeni gelenler için imzalayan hikaye anlatmalarını koruyan çok sayıda unutulmaz an var. Bununla birlikte, Kayıp Cennet’in gerçekten mükemmel olduğu (ve sürprizlerin), onun davalı kullanımında olduğu; RGG Studios, kendi tarzını düzenli olarak kaynak malzemede eğlenceli bir şekilde alay eden saçma sapan alt kümeler de dahil olmak üzere karışıma ekler. Bu kendi kendine farkındalık seviyesi, Yakuza taraftarlarına sürpriz olmamalı, ancak FotNS’un geleneksel olarak korkunç tonunu dengelemeye yardımcı olacak muhteşem bir uyum sağlıyor. Yerel haydutlardan masum vatandaşları kurtarabilir ya da yakınlardaki bir köye yardım etme arayışında Kenshiro’nun en yakın müttefiklerine katılabilirsiniz. Ancak, FotNS evreninde neyin mümkün olduğunu yeniden tanımlayan iyi kalpli senaryolara sokan, en çok sevilen, daha az geleneksel yan faaliyetlerdir. Örneğin, Kenshiro’nun sınır adaletinin ahlaklılığını hiyerarşik ve yürekli bir şekilde ele alan bir subatman, ‘karakter tasarımları’ serisinde omuz pedlerinin prevalansı ile ilgili bir başka şaka. Kenshiro bir barmen olarak çalışsaydı nasıl olacağını merak ettin mi? Daha da iyisi: Bir hostes kulübünün yöneticisi olarak Kenshiro’ya ne dersiniz? Kayıp Cennet, bu yan aktivitelerde kahkahalar için çalışır ve Kenshiro’nun ne kadar gülünç ama ne kadar gülünç olabileceğine ışık veren bir şekilde sunulur. Kenshiro bir hostes gece kulübünün yöneticisi olarak ne dersiniz? Kayıp Cennet, bu yan aktivitelerde kahkahalar için çalışır ve Kenshiro’nun ne kadar gülünç ama ne kadar gülünç olabileceğine ışık veren bir şekilde sunulur. Kenshiro bir hostes gece kulübünün yöneticisi olarak ne dersiniz? Kayıp Cennet, bu yan aktivitelerde kahkahalar için çalışır ve Kenshiro’nun ne kadar gülünç ama ne kadar gülünç olabileceğine ışık veren bir şekilde sunulur.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Bu değişimi sağlamak için Kenshiro normalden çok daha etkileyici. Tarihsel olarak birkaç sözcüğün kahramanı olan diyalog ve içsel düşünce sürecindeki artış, onu daha çekici ve kayda değer bir varlığa dönüştüren hoş bir değişikliktir. Kayıp Cennet’ten Kenshiro’yu yeni ve anlamlı bir perspektiften anlamayacak olsanız da, daha abartılı kişiliği en azından onu ne kadar büyüleyici ve çekici kılan şeyin altını çiziyor.Yazma, Kenshiro’nun güç fantezisi için sahneyi doğru bir şekilde ayarlar, fakat Kayıp Cennet’in, tüm evi kendisine getiren üst düzey dövüş tarzının teslim edilmesidir. Yakuza serisinin ‘dövüşmek için komplike olmayan dövüş tarzı’ yaklaşımı, FotNS ile iyi iş çıkarır, size gösterişli ve ölümcül saldırılara ve tekniklere kolayca erişmenizi sağlar. Kenshiro’nun Tanrı’ya benzeyen, düşmanlara karşı savaşma cesaretini gösteren ilerledikçe, sürekli olarak yeni yetenekler kazanacaksınız. Delici flörtlerin, hızlı vuruşların ve zarif akrobasi etkilerinin hepsi sadık bir şekilde hayata geçiriliyor. Her bir darbe için, her ne kadar olası bir kombinasyonun ne kadar egzersize girerseniz yaşlandığını asla yaşatmayı başaramayan yıkıcı ve büyüleyici bir güç var.
Savaş özellikle zor değildir, ama bu onu bu kadar sevindirici yapan şeydir. Düşmanlar daima bir kıpkırmızı ya da QTE’den kıpkırmızı bir fıskiyeye dönmekten uzaktırlar. Parmaklarınızın ucunda böyle bir güce sahip olursanız, her zaman düşmanlarınızla oynamanız için teşvik edilirsiniz – ister bir hava hokkabazına fırlatırsanız, isterse iyi bir tekme atışıyla sahneye uçup götürmeyiniz. Çok geçmeden Kenshiro’yu dövüştüğünüzde, hız ve zarafetle düşman gruplarını zahmetsizce dağıtarak kendinizi taklit edeceksiniz.
Her aktivitenin de ilerleyiş duygusuna beslenmesine yardımcı olur. Dünya, Yakuza oyunlarından daha küçük olabilir, ancak her köşe, gücünüzü artıracak öğeler ve deneyim puanlarıyla sizi ödüllendiren fırsatlar açısından zengindir. İster bir süreliğine oynayabileceğiniz eğlenceli bir mini oyun, isterse kaynakları stoklara döktüğünüz bir mağaza sistemi veya kendi geniş kapsamlı hikaye arkına sahip bir ödül avcılığı sistemi olsun, genellikle uğraşmaya değer bir şey var. Daha sık olmamakla birlikte, rastgele alt bölümlerin nasıl tetiklendiğini görünce beklenmedik yönlere doğru çekilirsiniz.Kayıp Cennet’in kenarlarda biraz kaba olduğunu farketmeye değer. onun cel-gölgeli sanat tarzında rağmen düşük çözünürlüklü dokular oyunun görsel sert karakter animasyonları en cutscenes eşlik ederken, zaman zaman düz çirkin bir tarihli bir görünüm vermek. Sadece bu da değil, ama A noktasından B noktasına giderken geriye doğru yayılan bazı pacing sorunları var ve bu da tamamen zahmetli olabilir. Ancak, bu Kayıp Cennet sonuçta başarılı ne büyük düzeni küçük şikayetleri sadece, ve bu anlayış olduğunu ve FotNS kadar özel kılan yakalayan.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Kayıp Cennet, Yakuza serisinin formatını çoğaltabilir, ancak FotNS’un kendi başına fantastik hale getiren bir tutkusuyla doludur. Mülkiyete dayanan önceki oyunlar, hikayesini ve karakterlerini bazı başarılarla uyarlarken, az sayıda insan sadece stil ve tonu değil, dünya ve karakterleriyle neyin mümkün olduğunu yeniden tanımlamayı başardı. RGG Studios, Kenshiro’nun temsil ettiği adaletle dolu güç fantezisini çağrıştırarak, eğlenceli ve beklenmedik şekillerde tarihi ve sevilen karakter hakkında daha fazla bilgi vermeyi başararak muhteşem bir iş çıkardı.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code