Fortnite

Fortnite PS4 Cross-Play Beta Is Live

Aylarca süren çapraz oyundan sonra Sony, sonunda Ps4’teki Fortnite oyuncularına diğer konsollarda oynama olanağı verdi. Platformun cross-play açık beta, EPİC’İN ps4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve mobil cihazlarda kitlesel olarak popüler savaş royale oyununda “oyun, ilerleme ve ticaret” i sağlayan 6. sezon (şimdi canlı) için tam zamanında kullanılabilir.

Bu hareket, Sony’nin cross-play’deki duruşunda dramatik bir tersine dönüyor. Fortnite oyuncularının oyunun diğer sürümlerinde mevcut olmasına rağmen, Fortnite oyuncularının ilerlemelerini platformlarda oynamasına ve paylaşmasına izin vermediği için şirket son birkaç ay içinde ateş altına girdi. Sony’nin konuya verdiği yanıt, PS4’ÜN sadece oynamak için en iyi yer olmasıydı ve diğer platformlarla çapraz oynamaya izin vermeye gerek olmadığını, ancak taraftarların ve diğer video oyun endüstrisi liderlerinin şirketin cevabından memnun olmadığını öne sürdü.

Sony, PlayStation blogunda bir yazıdaki kalp değişimini açıkladı. Sony Interactive Entertainment Başkanı John Kodera,” kapsamlı bir değerlendirme sürecinin ardından, SIE, üçüncü taraf içeriği seçmek için çapraz platform özelliklerini destekleme yolunda bir yol belirledi ” dedi. “PS4 oyuncularının bir güncellemeyi hevesle beklediğini biliyoruz ve bir çözüm bulmak için bu konuda gezinirken toplumun devam eden sabrını takdir ediyoruz.”

Şu anda bu “genişletilmiş açık beta” nin ne kadar süreceği belli değil, ancak zamanlaması oldukça tesadüfi. Fortnite Sezon 6 resmen başladı, bu yüzden oyuncular ile oynamak ve diğer platformlarda ilerlemelerini devam etmek mümkün olacak. Epik özel kozmetik derileri ve diğer ödülleri kilidini kadar tesviye edilebilir satın almak için yeni bir savaş geçiş tanıttı gibi bu, özellikle kullanışlıdır.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code