Oyunlar

God Of War Director Calls On Telltale To Do Right By Its Employees

Telltale Games, stüdyoya tam olarak yardımcı olabilecek ve kalan iki bölümü Walking Dead: the Final sezonunda yayınlayabilen birden fazla potansiyel ortak bulduğunu açıkladı. Duyuru karışık bir tepki gördü.Bazıları, Walking Dead’in mutlu olduklarını söylüyor: son sezon tamamlanabilir, diğerleri ise Telltale’nin üzerinde çalışan geliştiricilerin birçoğu olmadan devam etmeyi ve bitirmeyi seçtiğini dehşete düşürüyor. Raporlara göre, Telltale, herhangi bir kıdem tazminatı olmaksızın 200’den fazla çalışanı işten çıkardı ve sosyal medyada ve Telltale’i çalışanlarının doğru şekilde yapmasını isteyen insanların başka bir yerinde bir miting başlattı. God of War Direktörü ve endüstri emektarı Cory Barlog, Telltale’i eski çalışanlarıyla doğru şeyler yapmak için çağırdığı için, bu Taraf artık büyük bir önem kazandı.Barlog, Twitter’da” umarım bu, ilk önce tüm ekibinize kıdemlerini ödeyeceğiniz ve daha sonra son bölümleri bitirmeye devam edeceğiniz anlamına gelir ” dedi. “Hak ettikleri insanlık ve saygı ile çok sıkı çalışanlara ilk önce davrandığımızdan emin olmak için ne kadar uzun süre beklerdim.”Birisi, işten çıkarmalardan etkilenen Telltale çalışanlarının garantili kıdem tazminatını içeren sözleşmelerinde şartlar olup olmadığını bilmediğini belirtti. Bu onların sözleşmelerinde olmasa bile, Barlog karar vericiler zor bir süre içinde kendi çalışanları tarafından doğru yapmak için yeterince saygılı umut söyledi.

“Bence önerdiğim şey, insanlara gözünüze baktığınızda ve ellerinden gelenin en iyisini istediğinizde, bir araya gelip harika bir şey yaratmanız, bu görevi de üstlenmeniz gerektiğidir” dedi. “Başkalarına saygı ile muamele etmek bir yasa değildir, ancak olsaydı dünyanın çocuklarımız için ne kadar harika olurdu.”Telltale’in Walking Dead’i tamamlamak için çalışabileceği gizemli potansiyel ortakların kim olduğuna dair bir kelime yok: son sezon. Telltale, son sezon hakkında hiçbir söz vermediği konusunda ön plana çıktı ve üç Ve Dört bölüm serbest bırakılsa bile, sadece bir şekilde “çıkabilirler” dedi.”

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code