DUNYA'DAN HABERLER

Her Gün Kahve İçmenizi Gerektiren 11 Neden

Bu büyük büyük dünyada hiç kahve içmemiş bir yetişkin olamaz. Her yerde tüketiliyor ve sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Starbucks yerlerinin miktarına göre karar veriyoruz (2012’de 10,924 kişi vardı! ) Kafeinimizi seviyoruz .

Ve bu iyi. Aslında, 18 yaşın üstündeki Amerikalıların yüzde 54’ünden biri olarak her gün kahve içmenin bir çok avantajı var . Kahve beyniniz, cildiniz ve vücudunuz için oldukça şaşırtıcı olabilir. Uyandırmanız ve kahvenin kokusunu almanız için 11 neden keşfetmek için okumaya devam edin …

Amerikalılar kahveden başka bir şeyden daha fazla antioksidan alırlar.

2005’te yapılan bir araştırmaya göre , kahve gibi birçok antioksidan sağlamaya “başka hiçbir şey yaklaşmıyor” . Meyve ve sebzeler de tonlarca antioksidan içeriyor olsa da, insan vücudu en çok kahve çekiyor gibi görünüyor .

Sadece kahve kokusu sizi daha az stresli hale getirebilir.

Seul Ulusal Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, uyku yoksunluğuna vurgu yapan sıçanların beyinlerini incelediler ve kahve aromalarına maruz kalanların bu strese bağlı beyin proteinlerinde değişiklik yaşadıklarını keşfettiler . Not, bu aroma çalışması, stresin kendisi tarafından değil, sadece uyku yoksunluğunun bir sonucu olarak hissedilen stresle ilişkili değildir. Şimdi, bunun, her gece komodininize bir torba kavrulmuş kahve çekirdeği tutmanız gerektiği, ancak denemekten çekinmeyeceğiniz anlamına geldiğinden emin değiliz!

Kahve, Parkinson hastalığının semptomlarını azaltabilir.

ScienceDaily 2012 yılında, kahve içmenin Parkinson hastalığı olan kişilerin hareketlerini kontrol etmesine yardımcı olabileceğini bildirmiştir . Çalışma yazarı Dr. Ronald Postuma, “Çalışmalar kafein kullanan insanların Parkinson hastalığı geliştirme olasılığının düşük olduğunu gösteriyor, ancak bu, insanlarda kafeinin, insanlarda hareket semptomları ile ilgili hareket belirtileri ile yardımcı olabileceğini gösteren ilk çalışmalardan biridir. Zaten hastalığa sahip. ”

Kahve karaciğeriniz için harikadır (özellikle alkol kullanıyorsanız).

2006 yılında yayınlanan ve 22 yıl boyunca 125.000 kişinin katıldığı bir çalışma, günde en az bir fincan kahve içenlerin karaciğer sirozunu geliştirmek için yüzde 20 daha az olduğunu gösterdi – karaciğer yetmezliği ve kansere yol açabilecek aşırı alkol tüketiminin neden olduğu otoimmün bir hastalık . Çalışmanın baş yazarı Arthur L Klatsky, The Guardian’a şunları söyledi: “Tüketici kahvesi, alkolik siroza karşı bazı koruyucu faydalara sahip gibi görünüyor ve daha fazla kişi, daha az ya da alkolik siroz nedeniyle hastaneye yatırılıp öldüğü için daha az kahve tüketiyor. .”

Çalışmalar ayrıca, kahvenin insanların alkolik olmayan yağlı karaciğer hastalığı (NAFLD) geliştirmesini önlemeye yardımcı olabileceğini de göstermiştir. Duke-NUS Graduate Medical School tarafından yönetilen uluslararası bir araştırmacı ekibi, günde dört ya da daha fazla fincan kahve ya da çay içmenin NAFLD’nin ilerlemesini engellemede yararlı olabileceğini ortaya koydu .

Kahve seni daha mutlu hissettirebilir.

Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmada, dört ya da daha fazla fincan kahve içenlerin, javaya hiç dokunmamış olanlardan yüzde 10 daha az depresyonda olma ihtimalinin olduğu bulunmuştur. Görünüşe göre “kafein yüksekliğinden” değil – Coke size bir kafein verebilir, ama depresyonla bağlantılı . Çalışma yazarı, Honglei Chen, MD, PhD, Prevention.com ‘a kahve’ nin size iyi hissettirdiğini öne sürdüğü için bu güvenilir antioksidanlar olduğunu söyledi.

Kahve tüketimi daha düşük intihar seviyelerine bağlanmıştır.

Harvard Halk Sağlığı Okulu tarafından yapılan bir araştırma, iki ve dört fincan kahve arasında içmenin erkeklerde ve kadınlarda intihar riskini yüzde 50 oranında azaltabileceğini belirlemiştir. Önerilen neden, kahvenin serotonin, dopamin ve noradrenalin gibi nörotransmitterlerin üretimine yardımcı olarak hafif bir antidepresan olarak davranmasıdır .

Kahve cilt kanserine yakalanma şansınızı azaltabilir (eğer bir kadınsanız).

Brigham ve Kadın Hastanesi ve Harvard Tıp Okulu , 20 yıllık bir süre boyunca 112897 kadın ve erkeği izledi ve görünüşe göre, günde üç veya daha fazla fincan kahve içen kadınların, cilt kanseri yapamayanlara göre daha az olasıdır.

Kahve size daha iyi bir atlet yapabilir.

The New York Times raporları Kafein “Bilim adamları ve çok sayıda sporcu özellikle mesafe koşuları ve bisiklet gibi dayanıklılık sporlarında bir egzersiz sarsıntıları atletik performans, daha önce bir fincan kahve. Bu, tabii ki, yıllardır tanıyoruz”, içinde yağ asitlerinin sayısını artırır Sporcuların kaslarının yakıt için bu yağları emmesi ve yakmasına izin veren kan akımı , böylece vücudun küçük karbonhidrat rezervlerini daha sonra egzersiz için saklar.

Kahve, Tip 2 diyabet geliştirme riskinizi azaltabilir.
Amerikan Kimya Derneği’nin bir araştırmasına göre, kahve aynı zamanda Tip 2 diyabet riskini de düşürmektedir . Çalışmanın araştırmacıları, günde dört veya daha fazla fincan kahve içen insanların, Tip 2 diyabet geliştirme olasılığını yüzde 50 azalttığını buldular . Daha sonra, her ek bardakta risk yüzde 7 oranında azalır .

Kahve içmek, beyninizi daha uzun süre sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir.

Güney Florida Üniversitesi ve Miami Üniversitesi’nden araştırmacılar, daha yüksek kan seviyesine sahip olan 65 yaşın üstündeki insanların Alzheimer hastalığını 2 ila 4 yıl sonra, daha düşük kafein kullananlara göre geliştirdiklerini buldular . USF’de bir nörobilimci olan Dr. Chuanhai Cao ve çalışmanın ortak yazarı , “Orta derecede kahve tüketiminin insanları Alzheimer hastalığından tamamen koruyacağını söylemiyoruz. Bununla birlikte, ılımlı kahve tüketiminin Alzheimer riskini önemli ölçüde azaltabileceğini veya başlangıcını geciktirebileceğine inanıyoruz. ”

Kahve seni daha zeki yapabilir.

Uykusuz kaldığınızda genellikle kahve içer misiniz? Eh, bu çok ihtiyaç duyulan sarsıntı sadece sizi uyandırmakla kalmaz, sizi daha da keskinleştirir. CNN , kahvenin beyninizin çok daha verimli ve daha akıllı bir şekilde çalışmasına izin verdiğini bildiriyor . TIME muhabiri Michael Lemonick şöyle diyor : “Uykusuz kaldığınızda ve kafein aldığınızda, ölçtüğünüz her şey iyileşir: reaksiyon zamanı, uyanıklık, dikkat, mantıksal akıl yürütme – zekayla ilişkilendirdiğiniz karmaşık fonksiyonların çoğu.”

Hikayeden çıkarılacak ders? KAHVE HER ŞEYİ EN İYİ ŞEYDİR. İÇME İÇERİR.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code