Oyunlar

Hollow Knight

Dünyanın bağırsaklarında karanlık Gizemler.
Hollow Knight, tutku olduğunda ve tutkunun olağanüstü bir şey yaratabileceğinin bir başka kanıtıdır. Sadece üç kişiden oluşan Avustralya’dan gelen ekip, kickstarter’daki bir kampanya yoluyla yaklaşık 60.000 avro toplamayı başardı, büyük görünmeyebilir, ancak ihmal edilebilir değil ve etki çalışmalarında ona yardım etti.
Hollow Knight’ın gelişimi için üç yıldan fazla sürdü ve sonunda 2017 yılının Şubat ayında piyasaya sürüldüğünde sonuç, gecikmeyi haklı çıkardı ve sadece ilk serbest bırakma ayında 65.000’den fazla satış yaptı. Hollow Knight, oldukça yüksek bir meydan okuma, keşif ve birçok sır ile karakterize edilen ve muhtemelen türdeki tüm zamanların en üstünde çalışabilmenin yanı sıra, aşağıda analiz edeceğimiz gibi her alanda mükemmel bir performans sergileyen harika bir Metroidvania.

Antik Krallık…böcekler
Hollow Knight küçük kahraman, benzersiz bir silah ile bir şövalye böcek, bir çivi o tüm diğer böcekler Hallownest, Dünya’nın yüzeyinin altında bulunan eski bir krallık çekici olduğunu öğrenir dirtmouth, ıssız kasabasında gelir. Bir şövalye böcek olarak görev keşfetmek ve nihayet şehre hayat getiren, Dirtmouth boğulmuş laneti kırmak için, antik krallığa gitmektir.

Hollow Knight içindeki yolda, oldukça çılgın ve küçük diyaloglar aracılığıyla bazıları diğer NPC, çok sayıda karşılaşacaksınız, sen Hallownest çevreleyen gizem ve nasıl başa çıkabilirim hakkında her zaman bir şey daha keşfedeceksiniz. Olmadan sadece söylemek, empatik bitirmek ile oldukça ilginç ve zengin bir tarih yağma yok, bir dizi Hollow Knight alanlarda bir dizi bu doğrudan etkilenmiş olduğu açıktır gibi yoğun Karanlık Ruhlar size hatırlatacaktır. Laneti kırmak için ne feda edileceğiz?

Ben hiçbir şey yedek olacak
Bir oyunda zorluk seviyesi kesinlikle denemek için bazı vazgeçirmek olabilir bir bileşenidir, ama içi boş Şövalye, hem de zorluk büyük ve kesinlikle adil iken. Hollow Knight başında size emrinde hiçbir şey ama temel saldırı ve atlamak için yeteneği yok kendinizi bulacaksınız. Hatta Hollow Knight haritası, ya da gezinmek için ihtiyaç, kendiniz için keşfetmek gerekir şeyler vardır ve onları bulana kadar her köşe ve cranny aramak zorunda kalacak.
Hollow Knight haritası tek ve tüm alanlarda, yolları veya diğer hareket sistemleri ile bağlı ve ziyaret her yeni alanda Haritacı bulmak ve bölgenin haritası satın almanız gerekir. Harita, tabii ki, tek başına size nerede olduğunuzu veya ilgi çekici noktaların nerede olduğunu ve tüm bu belirteçlerin de elde edilmesi gerektiğini belirteceğim kadar yardımcı olmayacaktır. Evet, Hollow Knight, doğru olup olmadığınızı veya tam olarak keşfedilecek bir alana girerseniz, henüz satın almadığınız bir nesneye veya yeteneğe ihtiyacınız olacağını göstermeyecektir. Özünde, gerçek bir Metroidvania olarak içi boş Şövalye, tüm olası yolları kilidini ve tüm sırlarını keşfetmek için yeterli ileri geri (geri izleme) uçmak için zorlar.

Hollow Knight üzerindeki rotanızın geri kalanında doğal düşmanlarla karşılaşacaksınız, böcekler, her türlü, büyük veya küçük, hepsi de ayrıntılı olarak tasarlanmıştır. Düşmanlar çok çeşitli ve her birinin farklı olduğu ve öngörülemeyen yeteneklerin ve onları nasıl öldüreceği ile karakterizedir. Hollow Knight bir böcek öldürme size harita, yeni takılar için belirteçler satın alabilirsiniz hangi para birimi olan bir geo alacaksınız, ama aynı zamanda hayatınızdaki puanlarını artırmak için, ve ruh. Birçok ve çeşitli takılar karakter e özelliklerini değiştirmek için izin verir.x. daha fazla bilgi almak veya daha uzağa saldırmak için. Diğerinin ruhu, yeteneklerini gerçekleştirmek için kullanılır, düşmanları vurduğunuzda doldurulan mana gibi bir şey olarak düşünün.

Her alanda hala ölmek durumunda, her zaman bir önceki Kontrol Noktasından başlayacak neden keşfetmek zorunda bir veya daha fazla kontrol noktaları vardır. İyi gizlenmiş kontrol noktalarının çoğu ve biz şiddetle aksi takdirde ölmek ve kaçırdığınız noktadan yeterince uzakta alınacak risk, onları bulana kadar dikkatle her şeyi taşımak için tavsiye ederiz. İkincisi, ne zaman öldüğünüzde, biriktirdiğiniz tüm paraları kaybedeceğiniz ve onları geri almanın tek yolu, öldüğünüz tam noktaya ulaşmak ve gölgenizi öldürmektir.bu arada.
Hayatı kolaylaştıracak oyuk Şövalyenin yeteneklerine son ve en önemli gelen, çeşitli durumlarda daha da ilerlemek için kesinlikle gereklidir. Eğer çizgi ve ruhların büyük bir top atma kadar yetenekleri, do iyileşmek değişir, ve ya bir patron öldürmek ya da bazı iyi gizli nokta bulmak gerektiğinde bir ödül olarak olsun.

Son birkaç yılın en kapsamlı 2D deneyimlerinden biri.
Sırlarla dolu karanlık, yeraltı bir bölge
Hollow Knight size benzersiz düşmanları ve tasarım her ile on’dan fazla farklı alanlarda kendinizi bulacaksınız. Çökmüş kaleden, hasar görmüş Kraliyet Bahçeleri ve uçuruma kadar, sizi öldürmek isteyen donuk, koyu ve gri alanlarla ve karşılaşacağınız düşmanlarla ve sizi cezalandıran bir dizi atlama bulmacasıyla geçeceksiniz, bu yüzden bir hata yapıyorsunuz. Tabii ki, her alanda bir patron karşılaşacak, bunlardan yeterli isteğe bağlı olması ve içi boş Şövalye ilerleme için gerekli değildir. Hollow Knight patronlar size konsantrasyon ve refleksleri büyük gerektirir ve bunların birkaç kendinizi üzerinde gelgit için saat kadar israf bulacaksınız gibi zorluk seviyesini önemli ölçüde hızlandırıyor.

Belki burada küçük bir şikayet, iki özel patronun zorluk açısından tamamen uzaklaşmasıdır ve bu kadar sinirleneceksiniz. Genel olarak, ancak, patron kavgalar tüm benzersizdir ve bunların her biri akıllıca ve sabır ile aldığınız isabet en aza indirmek için saldırıları çalıştırmak için yeteneklerini birleştirmek için gerektirecektir olarak mekanizmaları, ilgili değildir. Aynı zamanda patron aynı saldırılarını önlemek ise bazı durumlarda, aynı zamanda 2 patronlar, ya da bomba ve elektrikli alanlar üzerinden atlama mücadele gerekecek. Bu, operasyonel kullanım ve verdiğiniz komutlara mükemmel yanıt veren basit, ama sofistike savaş sistemini destekleyecektir.

Hollow Knight bitirmek için yaklaşık 20 saat gerekir, ve oradan, tüm patronları mücadele ve yüksek zorluk seviyelerinde yeteneklerinizi test etmek için tüm sırlarını bulmak için çok harcayabilirsiniz. Eğer ilk kez Hollow Knight bitirdikten sonra tabii ki sadece hardcore hitap büyük bir meydan okuma perma-ölüm modunda oynayabilirsiniz.
Hallownest puslu dünya
Grafik alanında Hollow Knight oldukça iyi yapıyor, çünkü tüm alanlar ve karakterler elle tasarlandı, heyecanlanmadan. Bunun bir sonucu olarak, tüm grafik öğeleri güzel tasarlanmış ve tatmin edici animasyonlar eşlik eder, ancak, Hollow Knight için önemli bir sektör oluşturmaktadır. Çeşitli alanlar ve çok sayıda düşman ve NPC olsa da, bunlar istediğimiz kadar yaratıcı değildir ve seçilmiş olan bastırılmış ve muhtemelen μονότονους renkleri ile karakterizedir.

Hollow Knight, ancak, alan başına ve patron kavgalarında dinamik olarak değişen 26 benzersiz parçadan oluşan son derece derin soundtrack öne çıkıyor. Soundtrack, Hollow Knight’ın tüm iklimi ile, gerektiğinde mükemmel bir şekilde sonuçlanacak halsiz, ağır ritimler hissi ile mükemmel bir şekilde tutarlıdır. Ses oyunculuk varolmayan, ama ses efektleri tatmin edici, olmadan, tabii ki, benzersiz bir şey vardır.

“Vakum” şövalye geliyor
Hollow Knight şüphesiz türün bir mücevheridir. Onu geliştiren sadece üç kişiden oluşan yetenekli ekip, sadece her şeyi doğru yapmayı ve türün devlerine haraç vermeyi başarmakla kalmadı, aynı zamanda dişlere de bakmayı başardı. Oyun tam olarak ne bir Metroidvania bekleyebilirsiniz: büyük ders, keşfetmek için birçok alan, sırları ton, operasyonel kullanım ve zorluk yüksek düzeyde ama bu yorucu.

Hollow Knight’ın sadece 14.99 euro için mevcut olduğunu düşünüyorsanız, özellikle de türün hayranları iseniz, bir satın alma ve yukarıdakilerle değer olduğunu anlayacaksınız. Biz Hollow Knight olarak bize παθιαστούμε yapacak yakın gelecekte Team Cherry, diğer kreasyonlar görmeyi umuyoruz.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code