Oyunlar

Homeworld: Deserts of Kharak

Çölün çiçeği.
Klasik uzun RTS Homeworld 1999 ayar alanı ve πολυδιάστατό ile savaş sistemi, Bir genişleme, Homeworld: Cataclysm 2000, bir netice, Homeworld 2, 2003 ve bir sürü hayran doğurma türünün en orijinal yaratımlarından biriydi. Serinin büyük başarısına rağmen, hem satış hem de incelemelerde, Homeworld 2’den sonra, geliştirme şirketi Relic Entertainment THQ tarafından satın alındığından ve Warhammer 40.000: Dawn of War gibi yeni bir projeye geçtiğinden beri yeni bir hareket olmamıştır. Serinin fikri mülkiyet orijinal ınvestee şirketi Sierra Entertainment kalmıştır, hangi o 2007 yılında THQ satılan bu ile bir şeyler yapmak için iradesine sahip değil. Söylentilere ve THQ’NİN yeni bir Homeworld ile iletişimde çalışmadığı hareketiyle doğan umutlara rağmen.

İlk Homeworld katsayıları tarafından yaratılan bir geliştirme şirketi olan Blackbird Interactive’in, serinin haklarını elde etmek için THQ ile başarısız müzakerelerden sonra, donanımı duyurdu: Shipbreakers, a (onlara göre) homeworld manevi halefi. Bununla birlikte, 2013’te, THQ’NİN iflası ile Homeworld’un telif hakkı, şirketin franchise’lerinin geri kalanıyla birlikte havada bulundu. Blackbird Entertainment bunlardan satın almak için ilk ilgilenen taraflardan biriydi, ama sonuçta çok daha güçlü şanzıman yazılımı dikkatini dağıtmak için başarısız oldu. Bu yüzden Blackbird Entertainment’ın elindeki haklar yeni bir Homeworld geliştirmek için işe alındı. Bu nedenle, donanım: Shipbreakers Homeworld: Shipbreakers olarak yeniden adlandırıldı ve resmi olarak Homeworld evrenine girdi. Nihayet 2015 yılının Aralık ayında Homeworld Odyssey’de Homeworld resmi duyurusu ile sona eriyor: Kharak çölleri, sonunda ve seçildi, ” ilk iki Homeworld prequel ve serinin ilk ilavesi uzayda ama yerde yer almayacak, içinde… Kharak çölleri.
Ölmekte olan bir gezegen
Homeworld hikayesi: Kharak’ın çölleri, ilk Homeworld olaylarından 106 yıl önce ve uzak gezegen Kharak üzerindeki dağınızdan önce gerçekleşir. İklim değişikliği çölün büyük bir bölümünü çevirdiği için son yıllarında bir gezegen, sakinleri için bu imkansız hayatta kalma yapıyor. Bu gerçek, gezegende yaşayan birçok farklı grup ve aralarındaki sık çatışmalar arasında oldukça heyecan yarattı.
Bu zor koşullarda hayatta kalmanın anahtarı olduğu söylenen gizemli bir nesnenin keşfi, Kuzey Kiithid Koalisyonunun ortak bayrağı altında birleşen Kharak’ın Kuzey kabileleri için umudunu artırıyor. Bu koşullar altında gizemli nesneyi bulmak için αφιλόπενης çöl kalbinde yönlendirilir misyon düzenledi. Bunun izleri çölün girişinden kısa bir süre sonra kaybolur ve bu yüzden umut yok gibi görünüyor.

Son umut
Bu olaylar bizi, koalisyonun ikinci bir misyonunun hayatta kalmak için son umut olduğu Kharak çöllerinde kampanyanın başlangıcına getiriyor. Bu görevin geleceği senin ellerinde. Sen Kharak çöllerinde mil geçecek, bu başarılı bir şekilde tamamlanması için bir engel teşkil dini partizan yarışları, mücadele edecek ve Kharak sakinleri kurtarmak için, nihai hedefe ulaşmak için mobil stratejik merkezden muharebe araçlarının Orduları komuta edecek ve orijinal Homeworld hikayesine bizi getirecek hareketli durumlarda ayarlamak için.
Klasik bir seriye ek olarak, bir prequel olarak, Homeworld ve Homeworld 2 olaylarından önce Kharak Çöllerinin olaylarından bahsediyoruz. Bu nedenle, Kharak Çöllerinin senaryosunu zevk almak veya anlamak için bunların tarihinin bilgisi gerekli değildir. Tabii ki, serinin gazileri, zaten bildiğiniz ve sevdiğiniz evrenin gelişiminden çok daha fazla keyif alacak, önceki oyunlarda var olan kişilere, nesnelere ve olaylara birden fazla referans tanıyacak ve ilk Homeworld’den bildiğimiz gibi Homeworld dünyasına yol açan olayların sırasını daha ilginç bulacaktır.
Senaryo oldukça mümkündür. İlk andan itibaren her ne pahasına olursa olsun bunu yürütmek isteyeceksiniz bu önemli görevin bir üyesi hissettirecek. Kharak çöllerinde yolculuğunuzda sizi takip edecek karakterler sağlam ve cutscenes veya günlükleri, Oyun sırasında eklenen diyaloglar aracılığıyla onlarla commiserate yapmak ve göreve bağlılıklarını anlamak için. Buna ek olarak, Kharak gezegeninin gerçek görünmesi için mükemmel bir iş çıkardı. Ya geçmişe atıfta bulunarak,Kharak klanları arasındaki politikanın incelikleriyle ya da Kharak gezegeni hakkında bildiğiniz karakterler ile gerçek bir tehlike ile karşı karşıya kalan gerçek sakinlerle gerçek bir yer gibi görünüyor.

Çölde savaşlar ve uçak gemileri zemin
Senaryonun arsasından, çoğu RTS’DE bulunan klasik bir temel bina sistemine sahip olmanın imkansız olacağı açıktır. Amacınız çölden geçmektir, bu nedenle eylem her zaman hareket halindedir ve statik üsler ve binalar için yer yoktur. Binalar yerine, zeminde bir taşıyıcı şeklinde bir mobil stratejik operasyon merkezi var.
Başka bir birim gibi herhangi bir zamanda hareket ettirilebilir taşıyıcı. Bu sayede her savaşta ihtiyaç duyacağınız birimlerin geri kalanını inşa edebilirsiniz, ordunuzun verimliliğini artıran teknolojileri araştırırsınız, hatta savaşlarda aktif olarak kullanabilirsiniz. Gri Goo ve kahramanlar şirketinde benzer mekanizmalar gördüğümüz için en orijinal fikir olmasa da, statik bir temelle sınırlı olmadığınız gerçeği, bir savaş yaklaşımına yeni bir stratejik derinlik katıyor ve geleneksel RTS’DE yaygın olarak karşılaşılmamış yeni taktikler denemenizi sağlayacaktır.
Senaryodan netleşen bir başka şey, uzayda savaş olmamasıdır. Bu, önceki Homeworld’den haberdar olmayan birine önemsiz ve önemsiz gelebilir, ancak Homeworld: deserts of Kharak: serinin herhangi bir hayranı, Homeworld: Deserts of Kharak’a yaklaşmak için çaba sarf eden bir diken. Homeworld’in oyun tarihinde en önemli ve orijinal gerçek zamanlı stratejilerden biri olarak bırakmasının nedeni, neredeyse tamamen üç boyutta savaş imkanı sağlayan uzay ayarından kaynaklanmaktadır. Bu deneyimin üç boyutlu tek kalıntısı var highground sistemidir. Bu sayede, savaşlar ekstra bir strateji boyutu kazanır, çünkü bir birim ne kadar yüksek olursa, sahip olduğu o kadar büyük avantajdır. Bu aynı zamanda korkunç orijinal bir şey değil, çok fazla strateji gördük, ama çok iyi inşa edilmiş bir mekanizma ve düzgün oyun ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiştir. Çölün sürekli kum tepeleri, böyle bir sistem için ideal bir çerçevedir ve UI, bu sistemin yönetimini ve stratejik avantajın elde edilmesi için kullanımını çok kolay hale getiren, yükseklik açısından çok anlaşılabilir bir farklılık sunar. Ama sürece doğru idam ve bu sistem bile orignal Homeworld uzay savaşları tarafından sunulan glamour yakın gelemez.

Herhangi bir stratejinin kullanışlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olması çok önemlidir. Savaş sırasında akılda tutulması gereken çok sayıda bilgi, uygun bir sunum yoksa kontrolden çıkabilirsiniz. Kharak Çöllerinin kullanıcı arayüzü bu alanda üstünlük sağlar ve oyun keyfi için bir engel herhangi bir noktada durmak olmaz. Kaynakları kontrol etmek isteyip istemediğinizi, inşa etmek için uygun birimi seçmek isteyip istemediğinizi veya kullanıcı arabiriminde savaşta çok sayıda ordu göndermek, kaotik bir menüye bakmak zorunda kalmadan ekranda uygun bilgileri açıkça sağlayacaktır.
Genel olarak Blackbird Interactive, genel olarak tüm gerçek zamanlı stratejiyi taşıyan ve yüksek zorluk ve karmaşıklığın olduğu sorunu anlıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, hayatında RTS oynamıştır bile birisi tamamen aslında ve biraz daha gelişmiş hem öğrenmek mümkün olacak hangi bir çok temel öğretici vardır. Hatta kolay zorluk seviyesi Eğer, ve muhtemelen daha deneyimli için saçma bakacağız bu tür yeni için yeterince iyi. Yukarıdaki gösteri, yeni oyuncular için elimizdeki oldukça kolay erişim RTS ve bu kesinlikle olumlu olmasına rağmen, özellikle bu tür için, her zaman deneyimli oyuncuları yabancılaştırma riski vardır.

Homeworld kampanyası: Kharak çöller stratejik yaklaşımlar çeşitli gerektiren zorluklar çeşitli yüz yüze koyacağız. Başa çıkmak için en deneyimsiz oyuncuların genel felsefesi ile uyumlu olarak, oyun hedefleri ya da sadece standart önerileri ile ne yapacağını size tavsiye verme süresi boyunca sıkıca elini tutacak. Daha deneyimli bir oyuncu aslında kampanya keyfi yolunda ayakta değil, büyük bir öğretici olduğu izlenimini yaratacak olsa bile aslında. Sürekli zorluklar, savaşların yoğunluğu ve senaryonun arsası, ilginizi sonuna kadar bitmeden koruyacaktır.
ne yazık ki, yaklaşık on saat sürecek olan kampanyanın sona ermesinden sonra, hikayenin biçimlendirilmiş nasıl seçenekleri olmadığı için en baştan yeniden gerek yok. Bu nedenle, dayanıklılık çok oyunculu ve çatışma modu tarafından değerlendirilir.

Çatışma, sürekli hareket eden iki kuvvetin bu çatışmasında olduğu için özel ilgi gösteriyor. Oyunun yoğunluğunu ve öngörülebilirliğini arttıran ve rakibin kim olduğunu bilmek için sürekli izcilik yapan sabit bir üs yoktur. Bununla birlikte, skrimish’deki savaşları hızlı bir şekilde monoton yapan sorunlar var. Mevcut iki grup hem görsel hem de stratejik olarak oldukça benzer. Farklı birimlere erişebilir, ancak mantık az ya da çok aynıdır. Oyunun canlılığını azalttığı ve hızlı bir şekilde tekrarladığı gerçeği.
A. I. zorluk orta düzeyde bu sorunu kaldırmak için yardımcı olmuyor zor anda farklı yapılan tek şey şüpheli hızlı bir tempoda kaynakları toplamak ise önemli bir meydan okuma sunmuyor. Aşağıdaki desenler çok özel ve çok kolay ve hızlı bir şekilde deneyimli bir oyuncu meydan imha zayıflıklarını öğreneceksiniz. Buna ek olarak, ikisinin 1v1, iki 2v2 ve biri 3v3 için sadece beş haritası vardır. Madde sadece 1v1 haritalarını önermektedir, çünkü dost AI acınası ve neredeyse her zaman zafere giden yolda bir engeldir.
Askeri araçlar ve ölümcül silahlarla çölde kovalamak
Kharak, bir çöl ve çok oyunculu çöl
Nedeniyle kötü skrimish sorunların çoğu çok oyunculu daha fazla ağırlık yerleştirir bir gerçektir. Genel olarak, ancak, çok oyunculu yukarı ve aşağı oyunun geri kalanı ile aynıdır. Daha fazla içeriğim yok ve haritaların eksikliğinden ve iki hizipin benzerliğinden rahatsız oluyor. Ancak, Homeworld mekanizmaları: Kharak’ın çölleri ilginç bir RTS deneyimi yaratıyor ve çok oyunculu bu mükemmelin bir yansımasıdır… yine de çok büyük bir problemle. Şu anda 100 bağlı oyuncu var. Açıktır ki, bu kadar düşük seviyedeki oyuncularla sağlıklı bir çok oyunculu topluluğu sürdüremez. Büyük olasılıkla çok oyunculu rakip bulmak için yönetmek asla, ve zaman geçtikçe bu yüzden sorunu daha da kötüye gidecek. Muhtemelen gelecekte bu sorun daha fazla insan ve daha fazla içerik getirecek bir genişleme veya daha fazla oyuncu denemek için izin verecek belirli bir indirim ile çözülecektir. Durum olduğu gibi, ancak, bu durum böyle değildir ve gerçekleşmesi muhtemel görünmüyor.

Kum her yerde
Optik sektörde Homeworld: Kharak çölleri de etkilemeden iyi. Grafiklerin ayrıntı ve doku seviyesinde kalitesi oldukça düşüktür, bu da her şeyin birbirinden uzaklara bakmak için yapıldığı bir stratejide beklenmelidir. Güzel bir atmosfer yaratmak için akşam ışıkları ile, gündüz veya gece gerçekleşecek haritalar vardır gibi aydınlatma sistemi olumlu izlenimler bırakır. Ancak gün, gölgeler aşağıdaki ortalama kaliteyi gösterir. Cutscenes, kameraya harekete çok yakın yaklaşmakta ısrar ediyor ve uygun bir anti-aliasing eksikliği yaratıyor. Ekranda nesnelerin bir sürü toplandı zaman performans çerçeveleri plummet ile vesilelerle bir dizi hayal kırıklığı yaratıyor. Grafik çok etkileyici olsaydı böyle bir şey tolere edilebilir olurdu, ama onlar gibi sadece affedilemez ve can sıkıcı.
Ünitelerin tasarımı, oyun ve görsel açıdan nispeten yeni bir fikir olan toprak taşıyıcıları haricinde oldukça basit ve önemsİzdİr. Tüm haritalar çölde gerçekleştiğinden ve görünüşe göre bir çölde görünebilecek çok farklı şey olmadığı için çevrenin tasarımı tekrarlanır.
Çöl melodileri
Önceki Homeworld soundtrack besteci tarafından soundtrack, ve mükemmel bir iş yaptı. Tüm müzik temaları, çölün ayarıyla mükemmel uyum sağlayan Orta Doğu bir vibe sahipken, elektronik eleman bize bilim-kurgu dünyasında olduğumuzu hatırlatıyor ve amacımız uzaya ulaşmaktır. Müzik, oyun deneyimini Kharak dünyasıyla tam olarak uyumlu hale getirir ve bu nedenle deneyimin ayrılmaz bir parçası haline gelir.

Neden tür nedeniyle sınırlı olmasına rağmen, ses oyunculuk için yapılmalıdır – bu oyunun evrende, bir hayatın mükemmel yorumlarını sunuyor. Eğer tabanı üzerinde kamera var ve çeşitli araçların makinelerin ve silah sesleri savaşlarda bir yaşam nefes ve Kharak çöllerinde Seyahat sunuyoruz zaman hemen hemen her zaman ortam konuşmaları vardır.

Adın ağır yükü
Ev dünyasını karşılaştırmamak çok zordur: Kharak çölleri ataları ile. Haksız olabilir, ancak Homeworld adını taşıdığından beklenmelidir. Bu ışıkta, Kharak çölleri hedefi vurmaz, yeni bir özgünlük sunmaz ve seriyi öne çıkaran uzay unsurunu ortadan kaldırır.

Tek bir RTS’Yİ seversek, bu konuda söylenebilecek çok olumlu şey vardır. Bu sonuna kadar devam edecek bir senaryo ile çok ilginç bir kampanya vardır, bu tatmin edici bir sunum ile bile dizi ve tür ve tüm bu hem yeni oyuncular için erişilebilir bir deneyim sunuyor. Çok oyunculu topluluğun tam eksikliği ve içerik, piyasaya devam ederseniz veya değilse, yalnızca kampanyaya olan ilginize bağlı olduğu anlamına gelir.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code