Oyunlar

Legend of Grimrock 2

RPG keyfi adasına uzun yolculuk!
Şimdiye kadar uğraşmak zorunda olduğum en sert çekirdekli Rpg’lerin bir listesini yazmak için oturursam, Beholder, Dungeon Master ve Lands of Lore göz isimleri ilk pozisyonlarda yer alacak. Birinci şahıs, iğrenç yaratıkların ve hava alanlarının” ölümcül “kombinasyonu,’ nin karanlık bodrumlarından geçişini hatırlamanın ana nedenleridir. Açıkçası, Grimrock efsanesinin gelişmesinden sorumlu olan Finns’in yaratıcı dörtlüsünün zihninde bastığı aynı hoş anılar.

İlk Grimrock 2012 yılında piyasaya sürüldü ve Eski Okul uygulamalarını haritanın otomatik yapımı gibi yeni okul oyun mekaniği ile birleştirerek onlarla en iyi izlenimleri ele alanlara verdi. Satışlarda bir milyon kopya ile ölümcül oldu, en kısa sürede bir netice görünümü. Böylece Grimrock 2 efsanesi, yeni yerler, akıllı bulmacalar, ürpertici canavarlar ve karakterlerin yükseltme seçenekleri bol bizi büyüleyecek amaçlayan orijinal bir “fotokopi” doğdu.

Gizemli Ada
Legend of Grimrock 2 geliştiricileri, senaryonun bileşiminde çok fazla beyin hücresi harcamış gibi görünmüyor, çünkü birincisinin bir kopyasından bahsediyoruz. Giriş sinematik bir teknede deniz seyahat ve brig bir kafeste kilitli dört hükümlü bir grup hikayesini yaşanıyor. Acımasız hava koşullarında, bilinmeyen bir büyülü güç kayaların bir küme üzerinde göndererek, geminin pusula etkilemek için. Gemi enkazından, sadece fırtınadan akan denizden gizemli bir adaya yıkanmış dört hükümlüden kurtulun.
Kafesin içinde iken, şafağın ilk ışığı ile dört kişilik bir takımın kontrolünü elde edersiniz. Kafesten çıkmak, başlangıçta adanın faunasının konuklara karşı çok samimi olmadığını fark edersiniz. Sonra kendini Ada ustası, adanın usta çağıran bir adamın dağınık el yazısı mesajları keşfetmek. Sözleri, adanın kendi yapımının büyük bir tema parkı olduğu izlenimini yaratıyor, Isla Nublar ve Sorna’ya benzer bir şey, orada yıkanmış zavallı ruhlar için sıkıntılarla dolu. Elinizde Ada ustasının bedenlerindeki sadist içgüdüleri tatmin etmesine izin vermek değildir.

İşte zindanlar ve canavarlar!
Grimrock 2 Efsanesinde düşmanları, tuzakları ve zor bulmacayı ezmek bir parça kek olmayabilir ama o kadar eğlenceli ki tehlikeli bir dereceye kadar inanılmaz derecede bağımlılık yapabilirsiniz. Oyun dünyasını, ne yaparsanız yapın şok edici yakınlık sağlayan ekibinizin gözünden görüyorsunuz. Ada, ormanların, adacıkların, tünelin ve zindanların büyük ve eşsiz bir kompleksidir, bu nedenle hareketlerinizin kaydı uygulanır.
Bu oyunun mükemmel Haritalama Sistemi yardımcı olur. Harita, her adımda otomatik olarak üzerine eklenen bloklara bölünür. Grup, bir kişi olmak, izleyicinin gözünün standartlarına ve ilgili başlıklarına kadar kareden kareye tek gelir. Hareket, kareden kareye hareket eden büyük bir satranç parçasını ele aldığınız hissini elde edersiniz, böylece hareket biraz katıdır, artı yalnızca önünüzde olanlar yerine, sıkılmayacağınız gerçeğidir.

Harita, açık, yerden ve yeraltındaki tüm alanları kaydeder ve size ilgi çekici bir şey not etme fırsatı verir. Notlar ve harita sayesinde hiç problem yaşamadım ve Bulmacalar olan noktalara kolaylıkla başvurabildim. Bir kez çözmek için gerekli nesneleri var.

Grimrock 2 efsanesi dünyası risklerden istila edilir ve onlarla uğraşmak güçlü bir savaşçıları gerektirir. Şahsen oyunun sağladığı bir ekip alarak macerada μεχύθηκα ve iki kişiden (savaşçı – sihirbaz), çıngıraklı bir simyacı ve bir minotaur barbarından oluşur. Savaşçı ve barbar her zaman zayıf karakterler için bir kalkan olarak hareket eden ve yakın dövüş silahlarıyla vahşice çarpıcı dyad önüne yerleştirildi. Büyücü ve göreli güvenlik mesafeden büyüleri başlatmak ve simyacı çoğu ateşli silah kullanılan.
Mükemmel ekip oluşturma
“El yapımı” kahramanların yaratılması çok rahat çünkü bir ekranda seçim yapabileceğiniz tüm özellikler var. Hiç sevmediğim aynı beceri listesinin varlığı. Sınıflar arasında seçimlerinin ayrı bir anlamı olacak şekilde farklılaşmayı tercih ederim.
Sihirbazın eksenleri ve zırhı toplamakla ilgilenmiyorum. Düşman yüzlerinde büyü dağıttığı için onu takımda buldum. Tabii ki, her kahramanın uzmanlığına karşılık gelen yalnızca becerileri yükleyebilirsiniz, ancak işe yaramaz beceriler yerine, daha fazla sınıf odaklı beceri istiyorum.
Yarış seçimi, ayrıntılardaki niteliklerde belirli bir artı ve çok kullanışlı “XP’nin %10 daha hızlı birikimi” gibi ekstra yetenekler verir. Karakterinizi istediğiniz göreve bağlı olarak minotaur ve güçlü bir sihirbaz için bir tank, insectoid ve savaş mage için bir barbar seçin.k. Takımdaki rollerin çeşitliliği esastır, çünkü uzaydaki yerleştirme yeteneklerini kapatır veya kullanır. Örneğin, iki tanesi arka çizgide bulunacak dört savaşçıdan oluşan bir grup yaparsanız, düşmanları vuramazlar, çünkü yeterince alamıyorum! Arka çizgi her zaman destekleyici karakterler için, uzaklardan ateş ediyorlar, büyük dayanıklılığa sahipler ve ön taraftaki kişiler tarafından korunuyorlar.

Grimrock 2 efsanesi dünyası şimdiye kadar seyahat ettiğim en güzellerden biridir. Her şeyden önce biz ormanda mevcut hayvanlar olarak, alanlarda nonchalantly dolaşmak yaratıklar dolu, hayatta bir dünya bahsediyoruz. Gündüz ve gece alternatifleri sürekli ve uzayda ışık ve karanlık miktarını fark edersiniz, ama aynı zamanda ekibiniz uyurken gördüğüm inanılmaz görsel hile sayesinde, güneş veya ay bir yarım daire yörüngesini silmek için.
Savaş sistemi tatmin edici değil, aynı zamanda benzer oyunlara aşina olmayanlar için de oldukça sert. Her şey gerçek zamanlı olarak hareket eder, yani bir köşede dinlenirken düşmanlardan kaçmak hariç tutulmaz. Çatışmada başarının sırrı, αδιένοδους alanlarındaki boşluktur, böylece size karşı her zaman tek bir rakip vardır. Kendimi kaplayacak yer olmadığı için iki ve üç taraftan düşen gulyabanilerle dolu bir mezarlıkta grotesk anlar yaşadım. Bu gibi durumlarda, bir düşman için enerji kalkanı içinde hapseden mucizevi bir büyü var, ekibimin bir sonraki saldırmasına izin veriyor.

Unutulmaz bir deneyim için hazır mısınız?
Grimrock 2 Efsanesindeki sihir, maceranın ilerlemesi için kesinlikle gereklidir, ancak satın alma ve yürütme oldukça süslü. Grubun mages garip semboller bir dizi var. Sağ fare tuşu ile semboller bir büyü oluşturmak için hafif bir çizgi ile kombine edilebilir. Ne yazık ki, hiçbir büyücünün fiili büyüleri yoktur, ancak seviyelere dağılmış özel kaydırma okuma kazanır. Çok çeşitli büyüler düşünmeyin, 20 civarında buldum. Eğer büyü tüm kategorilerde yeterli beceri puan olması gerekir sert scrolls çalıştırmak için, yani, canlı bana kullanım kadar yonca yemek olabilir.

Savaşın dışında, karanlık zindanlardaki yeri aydınlatan ışık olduğu için, meşaleleri tutmamak için bir yardımcı büyünün yürütülmesinin bir cinch olduğunu itiraf etmeliyim. Savaş içinde büyü kullanımı tam anlamıyla sinirleri kırdı. Sadece basılan fare tuşuyla, idam edilene kadar aralarındaki sembolleri birbirine bağlamak zorunda değiliz, aynı zamanda sembollerin ελαπόλυσή’undan sonra ve baştan itibaren πανανά ουετε yapmak zorundayız. Her zaman düşmanlardan zarar almak! El yapımı büyülerle ilgili bir sorunum yok, ancak geliştiriciler baştan tüm süreci tekrar etmemek için son büyüyü düzeltebilir mi?
Ayrıca bir şifa büyüsünün olmaması nedeniyle göze çarpıyor! Evet, doğru duydun, yaraları tedavi etmek, isabet noktalarını yükseltmek veya ölü karakterleri diriltmek için büyü bulamadım! Terapistin işi artık yukarıdakilerin hepsini yapmak için iksir yapan simyacı değil. İyileşmek ve canlandırmak dağınık şifa kristaller vardır, ama savaş zamanı, ya da düşman dolu bir alanda, sadece iksir onlar ekibi iyileşmek olabilir. Yukarıdakilere, sonsuz yük/tasarruf beklediğinizi anlamanız için dinlenirken yaralanmaların iyileşmediğini ekleyin.

Karakterlerin tüm saldırıları yeniden kullanılıncaya kadar bir bekleme süresine sahiptir, ancak neyse ki, herkes ikinci bir hareket seti varken her iki eliyle de vurabilir, bu yüzden kahramanların savaşta dört aktif kolu vardır. Ekibimin Wizardry’de olduğu gibi hedefleri ve yanlara vurabilmesini, yani yapamayacakları yan düşmanlarında ön canavarlar ve büyücülerdeki savaşçıları yenmesini istiyorum. Aynı zamanda, çarpışmanın görsel efektlerinin ve düşman animasyonunun tadını çıkarabildiğim bir taraftan diğerine tıklamak için daha fazla zaman harcamak yerine, seçilen silahlarla ve büyülerle aynı anda tüm karakterleri vurma seçeneğini de isterim.
Grimrock 2 efsanesinin canlı topluluğu, Steam atölyesine koyanlara yeni zindanlar ve Bulmacalar düzenlerken, yerleşik editör kendi zindanlarınızı yapmak için orada.
Deneyimli çözücüler için Bulmacalar
Grimrock 2 efsanesi bulmaca alanında RPG çoğu konfor ile akıntılar. Büyük expanses sizi bekliyor bilmeceler çoğunluğu gerçek zeka vardır. Bir ipucu-sopa beş tabak ve parmaklıklar arkasında duran dev bir böcek vardır bir zindanda oldu. Bana sonraki odalara erişim verecek kapıyı açmak için kapıyı açtı plaka basarak, uygun plaka üzerinde tıklayın kapağı açmak ve alt düzeyde böcek düşmesi için beklemek, başka bir yere böcek teleport vardı!
Bulmacalar ve gizli odaların keşfi büyük gözlem istiyor, birçok kez diğer bölgelerden nesnelerin işlenmesini gerektirir, ancak çevrimiçi yardım olmadan çözmek için Bulmacalar vardır. Sleet Adası’ndaki orta adaya ulaşmak için kendimi böyle bir bulmacanın önünde buldum. Yaratıcılara sorum: tırnaklarımı koklamak zorunda kaldım, diğer tarafta belirli bir noktada durmam gerektiğini ve gece düşmesinin ortaya çıkmasını beklemem gerektiğini fark ettim… καλικαντζαροειδές o gelmek kırık bir köprüyü tamir edecek?
Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz.daha sonra tekrar deneyin veya bunun yerine bir şehrin, yerin veya adresin yakınında arama yapın. Bir düğüm olarak çalışan bir nokta var ve orada ana alanlara teleporters bulacaksınız, ancak yeterli değil. Bize hareketini kolaylaştıracak ve ileri geri sıkıcı ortadan kaldıracak portalları var gerekiyordu. Grimrock 2 efsanesinin boyutu, hızlı sonuna kadar ve 30 yaşın üzerinde en az 25 saat tüketecek iki önemli faktörden (ikincisi zorluk) biridir. sırlar arıyorsanız, tüm nesneleri bir yolda almak istersiniz.k.
Eski okul estetik, yeni okul grafik
Büyük görsel efektler ve Grimrock 2 efsanesi dünyanın ayrıntılı gösterimi zorlu ve sıradan kaliteli grafikler, gözlerinizi tatmin edecek. Canavarlar, cücelerin kışkırtıcı bombaları olan kurbağanın tükürüğü gibi bir kromatik phantasmagoria üzerinde gelişen saldırıları açığa çıkaran çok çeşitli formları değil, aynı zamanda kaliteli animasyonu da gösteriyor.k.
Düşman yaklaşımı ve huşu duyguları neden ekrandan onları yakınlaştırma: büyük böceklerin sürüsü ekranda sıkışmış olmak görmek, öfke ile patlama, tank canlı bitkiler… κλαδιές doldurma yeri bırakır.k. Pistin tasarımının beni açık bir ağızla bıraktığı yerler var. Keelbreach Bog, kelimenin tam anlamıyla canlı görünen bir ağaç gövdesini düşünerek çok zaman kaybettim. Bu yüzden mükemmel bir şekilde tasarlanmış dallar ve eğim açısıydı.

Oyunun soundtrack beni arka plan müziği Batı ve korsan film arasında titreyerek sürpriz yaptı. Çoğu alanda ve özellikle patronlarla savaşlarda duyduğunuz temel epik temanın varyasyonları. Tempo değişiklikleri catacombs ve her köşede tehlike pusuda izlenimi yaratmak için çok ürkütücü ve gizemli hale gelir.

Eğer zindan paletli oyunlar için bir tercih varsa o zaman Grimrock 2 efsanesi oynama sevincinden ağlamaya gidiyoruz. Oyunun ilkelliği her zevke hitap edilmez ve dinamik savaş sistemindeki titizliklerin üstesinden gelmek için muazzam miktarda sabrına ihtiyaç duyar. Elde etmeyi başarırsanız, değerli 22 ευρουλάκια’yı Steam’de satın almanızdan memnun kalacaksınız, ilk bölümü bir hediye fiyatına almak için 28 Euro ile Legend of Grimrock demetini satın almanızı öneririm.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code