DUNYA'DAN HABERLER

LÜKS TAVUK BEZİ PATLAYAN İŞ

julie Baker asla lüks tavuk bezi endüstrisinin bir figürü olmayı amaçlamamıştır. 2010 yılında Pampered Poultry’yipiyasaya sürmeden önce , hiç bir zaman tavuk bezlerini duymamıştı.

Yaklaşık 10 yıl önce Baker, New York’taki Claremont’taki küçük çiftliğindeki kızıyla birlikte tavukları yetiştiriyordu. İlk kez bir tavuğun bir YouTube videosunu, arka tarafında uzanan baş aşağı bir önlük gibi görünen bir tavuğu görüyordu. Bebek bezi, bu nedenle, tavuk kakasını yakalamak için kullanıldı, böylece kuşlar her yerde dışkı bırakmayacaktı (tavuklar dışkılamadan ayrı olarak idrar yapmazlar. İdrarları dışkılarında tekniktir). Baker şöyle dedi: “Aman Tanrım, bunu yapmak zorundayım,” dedi. Baker’ın kızı, en sevdiği tavuğu, Abigail adlı eski bir İngiliz tavuğunu evinin içine sokmayı severdi ve tavuklar günde yaklaşık bir düzine kadar kaka yaptığı için, Baker’ın Abigail’in dışkısını yönetmek için daha iyi bir sisteme ihtiyacı vardı.

Bu yüzden Abigail bezlerini pamuklu kumaştan dikmeye başladı ve kısa bir süre sonra diğer kümes hayvanları sahipleri de Baker’ın tavukları için çocuk bezi yapıp yapamayacağını sordu. O sırada kızının ev okulu olan Baker, görevi bir göreve dönüştürmeye karar verdi – o ve kızı bir online mağaza açacaktı. Kimsenin ziyaret edeceğini düşündüğü için değil, bunun bilgilendirici bir deneyim olacağını düşündüğü için.

Sonra Baker emir almaya başladı. Çoğu. İlk başta, kümes hayvanı şovlarınakatılan arkadaşlarına – kuşlarını da sözde-geçiş yarışlarına girmek isteyen gerçek tavuk kalıplarına – satıyor olsa da , son birkaç yıl içinde müşteri tabanında bir değişiklik olduğunu fark etti. Kanatlı hayvan dünyasıyla derin bağlantıları olmayan insanlar bile çocuk bezlerini istemektedir, böylece tavuklarını içlerine alabilirler (ve Instagram’da şık fotoğraflar yayınlayabilirler). Baker şu anda her ay 18 dolar karşılığında perakende satış yapan 500 ila 1.000 bebek bezi satıyor. Baker, “Gönderemediğim tek bir devlet yok” dedi.

Son on yılda, tavukları yetiştirmek – bir kez mülklerinde yüzlerce tavuk sürüsüne ev sahipliği yapacak kırsal çiftçilerin alanı – elit bir hobi haline geldi. 2013 Tarım Bakanlığı çalışmasına göre , New York, Denver ve Los Angeles gibi ülkenin en büyük kentsel alanlarındaki hanelerin yaklaşık yüzde 1’i tavukları koruyor . Bu kentsel ve banliyö hobi çiftçileri tavuklarını evlerine getiriyor, onlara özel yiyecekler alıyor ve onları köpekleriyle birlikte gezdiriyorlar.
San Francisco gibi varlıklı şehirlerde, tavukların olası bir statü sembolü bile olmadı; kümes hayvanlarının sahipleri evcil hayvanlarına bakmak için hayal edilemeyecek uzunluklara gidiyor. As The Washington Post bildirdi Mart ayında, bazı tavuk sahipleri (saatte 225 $ ayarlamak için) onların Evcil konfor danışmak “Tavuk Fısıldayan’ları” işe sahiptir. Bu nouveau hayvancılık meraklılarının kuşları için kişisel şeflere yatırım yaptıkları bilinmektedir ve bazıları, uzaktan kumandalı havalandırma, sıcaklık, aydınlatma ve güvenliği kontrol eden, akıllı telefonla çalışan hareket algılayıcı kümeler kurmuşlardır (basketbol sahası maliyeti: 20.000 $).

“Çılgın bir para harcıyoruz. Biz onlara kalanlar yem düşünmüştüm, ama bizim tavuklar ızgara somon, biftek, taze marul ve organik karpuz yemek sonunda,”bir tavuk sahibi, Amina Ezher-Graham söyledi Yayınla .

Ve iç tavuklar nereye giderse, bebek bezi takip eder. Bazı tavuklar ev yapımı olabilir, ancak bu kolay bir iş değildir, yoğun nüfuslu bölgelerdeki kümes hayvanları anne babalarını kaçınılmaz hale getirmenin yollarını bulmak zorunda kalırlar.

Tavuk bezleri markaya bağlı olarak farklı çalışır. My Pet Chicken’ın sahibi olan Connecticut’ta ikamet eden Traci Torres, çocuk bezlerinin bazılarının, bir zamanlar genellikle iki ila üç kez bir kez kirlenmiş olan ve daha sonra başka bir astarla yer değiştirecekleri kirişli gömleklere sahip olduklarını söyledi. Diğer bebek bezleri neme karşı dayanıklıdır, böylece sahipleri tüm bebek bezini çıkartabilir, dışkıyı temizleyebilir ve yıkamaya atabilirler. Diğer bebek bezleri, bir kişinin bezin içine bir kağıt havlu koymasını ve sadece bir kez sultayı çıkardıktan sonra çıkarmasını öneren daha fazla liftir. Tavuk bezlerinin çoğu makinede yıkanabilir ve aylarca dayanmaya hazırdır (endüstri, sürdürülebilir değilse, hiçbir şey değildir).

Pampered Poultry bebek bezi başına 18 $ pricepoint oldukça standarttır. Tamamen Poultry’nin zebra, papatya ve pembe kamuflaj tasarımları yaklaşık 17 dolar, My Pet Chicken ise 30 USD karşılığında ısmarlama çocuk bezi sunmaktadır. FeatherWear , “ FlockSuits ” denimlerini perakende satışa sunuyor – “Levi Strauss, Calvin Klein ile tanıştıran ” yaklaşık 38 dolarlık premium bebek bezi.

“Pazar çok büyüktür ve rekabet çok şey var,” Traci Torres, My Pet Chicken sahibi anlattı Anahat .

Torres, ilk bebek bezini 2007 yılının Aralık ayında, maviden istedikleri telefondan aramaya başladıktan sonra sattı. Torres, çocuk bezlerinin çoğunu kendisi tasarlasa da, onları dikmeye başlamak için bir terzi tuttu; 5.000’den fazla çocuk bezi sattığını tahmin ediyor.

Baker başka bir lüks tavuk aksesuarı satmaya başladı, bu bir fonksiyon olmaksızın – tavuk elbisesi. Şu anda moda bilincine sahip tavuklar için pazarlanan daha lüks geceliklerin yanı sıra 15 dolarlık mavi ya da mor tutuşsunuyor . Baker, tavuk kıyafetlerinin işlerinin yüzde 10’unu oluşturduğunu tahmin ediyor. “Chihuahua’ya bir elbise giyersin. Şimdi insanlar tavuklarına bir elbise koyuyorlar, ”dedi Baker.

İyi giyimli tavuklar Instagram bir elyaf haline gelmiştir. Tavuklarla İçme (44.000 takipçisi), alkollü içeceklerin yanında pançolarda ve çiçek taçlarında yer alan çeşitli tavuklara sahipken, Austin’de bulunan Instagram kullanıcısı cluckingchic (5.500 takipçisi) piliçle gurur duyulan bowties ile tavuklarını süsledi .

Baker’a göre, lüks tavuk endüstrisinin büyümesi, kuşa yönelik değişen tutumlarla ilerliyor. Yüzyıllar boyunca, tavuklar kirli, yenilenebilir çiftlik hayvanları olarak görülüyordu – nadiren isimlendiriliyorlardı ve hastalanmaları halinde, genellikle yalnızca itlaf edileceklerdi.

Baker, “Son birkaç yıl içinde, aslında tavuklarının evcil hayvanlarını arayan insanlar değişti” dedi. “İlk başladığımda, bazı veterinerlere ulaştım ve“ Hey, eğer insanlar hasta kuşları getiriyorsa, belki de eve gitmek için onlara bir tavuk bebek bezi sunmak istersiniz ”dedi ve bana güldüler . [Dediler] ‘Biz bir tavuk yiyemeyiz, bu delilik.’ Tavuk hastalanırsa, temel olarak kafasını çıkarırsınız. Ve şimdi tavuklarda uzmanlaşan bütün veterinerler var. “

Baker’ın müşterilerinin çoğu hala arka tavuk-tavuk işinde, yani 20’den az tavuk barındıran küçük, açık hava sürüleri tutuyorlar, ama giderek daha çok müşterileri küçük evlerinde veya dairelerinde tuttukları bir veya iki tavuğa sahipler. Baker, “Her zaman New York’a gidiyorum” dedi. “Ve her New York, New York gönderim adresini aldığımda, ‘Evet, bu bir apartman tavuğu olmalı.’”

Klasik tavuk aksesuarlarının bile şimdi lüks meslektaşları var. Mesela, tavukların tüylerini sürtünme sırasında korumak için sırtına sıçrayan tavuk eyerleri, 1910’dan beri varlığını sürdürüyorlar, ama şimdi Torres gibi mağaza sahipleri renkli, polka noktalı yükseltmeleri satıyorlar (22.95 $ ‘dan başlayan).

Bu parçanın raporlanması sırasında, Anahat satış rakamları hakkında sormak için yaklaşık bir düzine tavuk bezi ve eyer satıcıları ile temas kurdu. Sayılar bir düzineden yaklaşık on bine kadar değişiyor – örneğin Colorado merkezli Tavuk Zırhı , 2011’de lansmanından beri yaklaşık 50.000 eyere satıldı.

Ancak, Baker’ın bile, eğer tavuk sahipleri evcil hayvanlarını sosyal medya fotoğraf çekimleri için giydirmeye istekli olmasaydı (ya da onları Mississippi Üniversitesi’ne kaydettirdiyse) bunun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini düşünmez .

“Bence Facebook sayfanızı komik ve havalı bir hale getirmenin bir yolu. Baker, “Instagram’da çok fazla anlık beğeni almanın bir yolu” dedi. İnsanlar köpeklerini aynı nedenden dolayı ördüler, köpeklerini de giymeye zorladıklarını söyledi. “Onları faaliyetlerinize dahil etmenin bir yolu. [On] Dördüncü Temmuz, onları vatansever şeyler giymek ve onları piknikte fotoğraflamak eğlencelidir. ”

Tavuk kıyafetlerinin faydasını sorduğumda, tavuk bezleri gibi, onlar da bir şeyyapmaları gerektiğini düşünerek , Baker güldü. “Onlar gerçekten tavuk tutusu” dedi. “Onlar çocuk bezi değiller. Kesinlikle hiçbir amacı yok. Kelimenin tam anlamıyla, sevimli görünmekten başka bir amaç yoktur. Çok saçma. ”

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code