Oyunlar

Lumines Remastered: Groove Is In The Heart

Lumines Remastered Challenge Mode başladıktan birkaç saniye sonra, Mondo Grosso “Shinin’” perked up ve bir akustik gitar enerjik sesler bir trance beat etrafında örgü başladı. İlk bloğumu düşürdüm ve sahnenin ilk parlak karelerini hızla temizledim, tanıdık pırıltı ses efektini tetikledim. Aniden, dün olduğu gibi, 45 dakikanın geçtiğini bilmeden önce 10 aşama kilidi açıldı ve Lumines’i ne kadar özlediğimi fark ettim.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Sürpriz olmamalı. Tetsuya Mizuguchi müzik-çok merkezli oyunlar sinestezi, bir duyu belleği bir tür ilişkilendirme kavramı serpmek. Mizuguchi’nin oyunlarında, sesin, görüşün ve hatta dokunuşun kalıcı evliliğidir. Lumines, rez veya Eden çocuğu gibi her şeyi kapsayan bir deneyim değildir-ancak, güzel bir dokunuşla, ekstra kontrolörleriniz varsa, Lumines Remastered, Rez’in Trance titreşim seçeneklerini içerir-ancak duyularınızla tahribat etme şekli Mizuguchi’nin diğer çalışmaları ile uyumludur. En temel olarak, Lumines, çeşitli konfigürasyonlarda iki rengin 2×2 blokunun ekranın üst kısmından düştüğü ve meydan okumanızın altındaki aynı renkteki katı kareler oluşturması gereken bir renk eşleştirme oyunudur. En azından 2×2 tuğla oluşturabilirsiniz, ancak bunları hizalamak için yeterince hızlı ve stratejik iseniz daha da büyük konfigürasyonlar yapılabilir. Her aşama, esasen, kendi kendine yeten bir EDM merkezli ortam, kendi görsel düzeni, şarkısı ve ritmi ile, tamamlanmış blokların ekran boyunca hareket eden çizgi ile ne kadar hızlı temizlenebileceğini belirler. Çizgi hareket ettikçe, yaptığınız kareleri vurgular ve kaldırır, potansiyel olarak ışık ve sesin devasa, sevindirici patlamalarıyla sonuçlanır.
Lumines basit başlar ama sürekli her parçanın sonunda çılgınca, göz kamaştırıcı kaos içine tırmanır. Belirli bir şarkının ritmi, bir seviyenin akışını ve blok temizleme fırsatlarınızın hızını belirlediğinden, Lumines’deki başarısızlık, beceriksizce dans etmek ve yavaş yavaş ritmi yakalama yeteneğini kaybetmek gibi hissediyor. Öte yandan, başarıyla blokları oluşturma ve ölçü dans pistinde transa düşen ve müzik kendinizi kaybetme gibi sonra büyük tarak ölçü oluşturma.
Lumines Remastered, oyunun şimdiye kadar en iyi görünümlü versiyonu olan Xbox 360/PS3 sürümü üzerinde geniş bir görsel sıçrama değildir. Bununla birlikte, oyun en yoğun olduğu zaman bazen diğer sürümleri etkileyen yavaşlama olmadan belirgin bir şekilde daha temizdir.
El modunda Switch sürümüne karşı mobil ve Vita sürümlerini karşılaştırırken görsel geliştirmeler daha kayda değer. Önceki Lumines modlarının çoğu Remastered’de mevcut olsa da, tek bir cilt modu bulamazsınız (tüm bir oyun için belirli bir sahne/şarkıyla yapıştırabilirsiniz), Lumines II’DEN gelen Sequencer (kendi müziklerinizi oluşturabileceğiniz) ve-oldukça hayal kırıklığı yaratan-her türlü çevrimiçi çok oyunculu. Çevrimiçi özelliklerin eksikliği en çok acıyor, ancak Lumines’in tekrar değeri kısa gibi değil. Düzenli meydan okuma modlarının ötesinde, hala bir zaman saldırısı, bulmaca modu, görev modu ve CPU veya ikinci bir oyuncuya karşı bir VS modu elde edersiniz. Bulmaca ve görev modu arasında, mücadele için bonus görevleri yüzlerce vardır, ve birçok imkansız duygu asla süre sonunda saatlerce başınızı çizik yapacaktır. Bulmaca modu, kalan blokların bloklu bir at veya ekran çapında bir X gibi belirli, atanmış bir şekil oluşturacak şekilde kareleri temizlemenize meydan okuyacaktır.tuğla ortadan kaybolma alışkanlığına sahip olmak dışında, LEGO dışında bir şey inşa etmeye benzer-yaratıcı yerleştirme ve her şeyden daha öngörü duygusu hakkında daha fazla. Görev modunun görevleri, özellikle erken saatlerde, zamana karşı basit yarışlara sıkı tek çözüm zorlukları arasında değişebilir. Daha kolay, ama daha az eğlenceli değil. VS modu hemen hemen tam olarak ne olduğunu söylüyor: Lumines, ancak iki oyuncu her oyun alanının yarısını kullanarak oynamak ve her temizlenmiş kare ile oynamak ve düşman için küçültmek zorunda alan miktarını enpanding, rakibin karşı oyun alanının sınırını iter nerede. Lumines, beyninizi geçici olarak yeniden saran, görsel kalıpları ve sesli ritimleri aynı anda tanıma yeteneğini birleştiren ve bu yeteneği kullanmanın zor ama keyifli çalışmalarını yapmaya zorlayan bir oyun türüdür. Bu tecrübeye sahip olmak çok sevgiyle sunuldu-ve anahtarda, lumines’in altı yıl içinde ilk kez tekrar el ele geçirmesi-kutlamaya değer bir fırsattır.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code