Oyunlar

Mushroom 11

Yıkım yoluyla yaratılış.
Hepimiz bir aşk-nefret ilişkisi geliştirmek hangi ile herhangi içine çalıştırmak için çeşitli oyunlar çalışırken biraz zaman keyif aldık. Bir senaryo, görsel efektler, oyun, atmosfer ya da birisini terk etmemeye motive edebilecek başka bir şey yüzünden bizi etkileyen bir oyun, ancak öte yandan aklımızı bu konuda sorgulamamızı sağlayan noktaya büyük bir zorluk derecesine sahiptir. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz. Ama mesele şu ki, oyun yollarındaki birkaç kez bizi son derece zor ve acı verici, obsesif, diğer taraftan, bizi korumak için nadir bulunan bir güce sahip olan ve bize o zaman bize sunmak zorunda olduğunu görmek isteyen bir unvan götürecek. Mantar 11 ile geliştirdiğim ilişki böyle. Aşk-nefret ilişkisi.

Mantar 11 bağımsız geliştirme şirketi Untame tarafından bir bulmaca/platformdur. Mantar 11’in gelişimi 2012’de New York Üniversitesi’nde küresel oyun sıkışması sırasında başlatıldı ve Ajans Indie-Fund’dan destek aldı. Nihayet birkaç ay önce sadece PC için Steam aracılığıyla yayınlandı. Tanınmış grafik motoru Birliği ile tasarlanan mantar 11, Platform oyunlarını, çok gizemli bir ayarı, aynı zamanda çok büyük bir zorluk derecesine kadar oynadığımız şekilde yenilik sunuyor.
Mantar 11 kıyamet sonrası bir dünyaya yerleştirerek başlar. Amacı bir yere ulaşmak olan bir parazitik mantar rolünü üstleniyorsunuz, yaşadığı mevcut yaşanmaz manzaranın bariyerinin üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Özünde bir hikaye, orada verilen bazı ipuçlarından ayrı olarak mevcut değildir ve dünyada neler olduğunu ve tabii ki, maceranızı gerçekleştiği, aksi takdirde üzücü ve karanlık bir dünyada iyimserlik hissi veren son cutscene ek olarak.
İlk bölümde iyi girme mantar sürücü yolu etrafında fikir çok basit, ama aynı zamanda şimdiye kadar yapmış her şeyden çok farklı nasıl göreceksiniz. Tek ihtiyacınız olan fare. Sol tuşuna basarak-parlak bir daire ekranda görünecektir tıklayın. Bu araç ile Amacınız size ileriye taşımak veya bir bilmece geçmek için yardımcı olacaktır çeşitli şekillerde “karakter” germek için fırsat vererek, başka bir noktaya büyüyebilir böylece mantar parçalarını “kapatmak” etmektir. Aynı zamanda, silmek için daha küçük bir araç sağ tıklama ile bazı ayrıntıları kontrol etmek istediğiniz zamanlar için görüntülenir.

Mantar 11’in işlenmesinin yolu kelimelerle yakalanmak zordur ve bu incelemenin mevcut oyun videolarından bazılarını görmek iyi olurdu. Genel olarak, aracı resimdeki silgi veya Photoshop’ta ilgili araç silme gibi hayal edebilirsiniz. Mantar 11, orijinal kontrol nedeniyle göze çarpıyor olabilir, ancak öğrenmede nispeten yüksek bir zorluk derecesi vardır. Eğer sürücü yolu ile rahat hissedene kadar biraz zaman geçirmek gerekir, ama, neyse ki, ilk iki bölüm karşılaşacağınız bulmacalar için oldukça kolaydır. Ayrıca, farenizi hareket ettirmek için yeterli boş alana sahip olmak iyi olurdu, çünkü birçok kez büyük ve hızlı hareketler yapmanız gerekecek.
Mantar 11 öne çıkan kısmı çözmek gerekir bulmaca olduğunu. Burada Evsiz başlangıçta sadece zor görünüyor bazı durumlar yaratmak için dışarı gidiyor gibi görünüyor, ama bundan sonra… biraz daha sert ol. Mantar 11’in ilk bölümleri nispeten kolay geçti ve set için bir giriş yapıyorsunuz ve daha sonra sunulacak bulmacanın kombinasyonları. Paraziter mantar hakkında konuştuğumuz gibi çeşitli şekillerde alınabilir. Eğer lav su birikintileri geçmek zorunda nasıl hareket seçme, tünellerden geçmek için, πλαστείτε bir cog gibi kapıları açmak için ve direksiyon simidi, ağırlığını sahip füzeleri yönlendirmek için. Her düzeyde ise koleksiyon olarak kullanılan ve size başarılar vermek ve bu nedenle genellikle ulaşılmaz noktalarda yer almaktadır diğer canlı organizmalar, asimile edebilirsiniz. Son olarak, her seviyenin epilogunda bir patronla karşılaşırsınız.

Patron kavgaları mantar 11 öne çıkan başka bir alandır. Genel fikir aynı kalır, öldükleri şekilde ilgili olanlar, patronlar, yine de her savaşta performans farklıdır. Patronlar, her birinin bazı zayıf yönleri olan bazı garip mutant varlıklardır. Genel olarak sizi karmaşık hale getirmeyecek. En azından her düzeyde ya da savaşın bitiminden sonra seviye çıkmak zorunda şekilde ilgili olarak çözmek için istenecektir bazı bulmaca ile daha fazla. Evet, birçok kez bir patron kazanmak için seviyesini değiştirmek daha zordur.
Mantar 11’in yedi bölümü (sekiz, epilog ile birlikte) vardır, bu da süre içinde oldukça küçük olduğu anlamına gelir. Geliştiricilerin olgunluğunun eksikliğini telafi etmek için bazen deli seviyelere ulaşan artan bir zorluk sistemi oluşturdu. Üçüncü bölümde tarafından bazen kaybedersiniz ama bulmaca eğlenceli ve ilginç bulacaksınız. Beşinci bölümde, ancak acı başlar. Son üç bölüm, o meydan istifa edecek bazen bulmaca çok yaratıcı ve henüz çok kötü göreceksiniz. Zorluk, ne yapmanız gerektiğini gizlemiyor, çünkü belirli bir noktadan sonra, sizin için neyin gerekli olduğunu hemen anlayacaksınız. Zorluk, bunu nasıl yapabileceğinizde yatar.

Orijinal olarak ve mantarın kontrol modu, hem de birçok kez hareket etmeyi öğrendiyseniz, kontrol beceriksizdir. Özellikle senkronizasyonun gerekli olduğu, hız ve becerinin olduğu durumlarda, elleçlemenin benzersizliği rahatsız edici olabilir, çünkü elleçleme farklı olsaydı bir noktayı çok daha kolay harcayabilirsiniz. Aynı zamanda bulmacanın bazı doğası yürütme açısından çok karmaşıktır. Tipik bir örnek, bir noktada, bu parçaları geçmek ve küçük bir kaya üzerinde yeniden doğmak edebilmek amacıyla parçaları üçte birine Gönderen başka bir taşlama makinesine parçaları gönderen bir taşlama makinesine kuruluşunuzu arka plana koymanız gerektiğidir. Sadece paranoya ile ilgilenmeliyiz.

Cehennemden bulmaca çözme eksizyonu sanatı, çürümüş ve bozuk bir dünyanın zeminiyle.
Evsiz sadist tasarım ama burada bitmiyor. Körfezde giriyorlar ve geliştiriciler tarafından yaratılan olağanüstü makineler. Belirli bir bulmacayı çözme yöntemi olarak birçok kez, su, hava, santrifüj, yerçekimi ve denge gibi çeşitli fizik unsurlarında kullanılmaktadır. Burada çok ilginç bir mühendislik kullanımı ve oyuna çok fazla derinlik var, aynı zamanda zorluğu da arttırıyor. Birçok kez mantar ile bu unsurların öngörülemeyen etkisi. Yani, ya sonunda bilmecede birini geçmek için yönetmek, böylece çok zaman alacak, ya da tesadüfen yönetecek. Olabilir gibi, her bulmacanın çözümü bırakır tamamlama duygusu tarif edilemez olduğunu olun. Özellikle saatlerce bir noktada savaşırken, ahlaki ödül benzersiz bir şeydir.
Mantar 11, olduğu kadar zor, iki nedenden dolayı ilginizi kaybetmemeyi başarıyor. Biri, ahlaki tatmin ve kontrol noktalarının kullanışlı sistemine yaratmayı ve diğerini başaran başarı duygusudur. Kontrol noktaları, güvenli bölgeler olarak sınıflandırılabilecek her bulmacadan ve noktalardan önce kilit noktalarda bulunduğundan, karşılaştığım en iyi sistemlerden biri, ilerlemenizi kaybetme riski altında değildir. Aynı zamanda anlık respawn ve varolmayan yükleme ekranları “henüz başka bir girişim” için susuz hale getirir.

Mantar 11 mevcut yedi bölüm süresi yaklaşık 8-10 saat sürer ile. Bu, tabii ki, bu seviyenin %100 tamamlanması için daha uzun zaman alır ve tabii ki, daha iyi sen daha az tekrar aynı bulmaca üzerinde zaman harcamak olduğunu unutmayın, çünkü, sizin oyun geliştirmek ve ne kadar o tahsil ile ψαχτείτε olacak beceri ile ilgisi yoktur. Aynı zamanda mantar 11 böylece biraz daha tekrar değeri vererek, çeşitli bölümlerde kez καλυτερεύσετε için ekstra bir meydan okuma vermek için oyun zamanlayıcı biridir.
Yıkım güzelliği
H Unity Engine, kullanım kolaylığı ve üretebileceği çok iyi sonuçlar nedeniyle indie şirketlerinin favori platformlarından biridir. Mantar 11’de, açıkçası, etkileyici bir şeyle karşılaşmıyoruz. En azından özel efektler açısından değil. Mantar 11’de, yaratılan dünyaya etkileyici.

Eğer dolaşmak yeteneğine sahip olduğu arka plan ürpertici hastaneye, harap şehre göre değişir ve bir ucube fabrika kesim et kadar orman. Gerçekten karşılaştığınız görüntüler, bilimkurgu distopisi temasıyla bir resimden çıkmış gibi görünüyor. Karşılaşacağınız canavarlar (patronlara odaklanarak) gerçekten cehennemden çıkmış gibi görünüyorlar ve parazitik mantarın kinetiği doğal görünüyor ve bir amip gibi hareket ettiğiniz yolu yansıtıyor.

İştah ve sabır olanlar için, bir bulmacanın tamamlanmasından geri alacaksınız memnuniyeti gerçekten tarif edilemez. Aynı zamanda belirli bir seviyenin en hızlı tamamlanması için kendinizi koyabilirsiniz zorluklar veya koleksiyon tüm toplama süresi yukarıda Bu bulmaca / Platformer verir. Steam sayfasında mantar 11’i 15 Euro’luk bir fiyata bulabilirsiniz. Sundukları şeyin fiyatı, ancak daha düşük olabilir, ancak bu miktarda bile, sadece bitirmek için sabrına sahip olanlara tavsiye ederim ve beşinci seviyeden sonra pes etmeyeceğim. Mantar 11 zorluğa rağmen değer, çünkü özünde benzersiz bir deneyim.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code