Oyunlar

Nintendo Labo Review: Variety Kit And Robot Kit

Nintendo’nun yeni Labo yap-ve-oyun oyuncaklarını sadece karton olarak reddetmek çok kolay. Özellikle yetişkinler için, Variety KİT’in beş oyuncağı ya da Robot KİT’in kıyafeti oluşturmak ve basit oyunlarını oynamak kısa ömürlü bir yenilik gibi hissedebilir. Ancak kitin karton levhalar ve kesme yazılımı yığını ile yapabilecekleriniz için şaşırtıcı bir derinlik var. Dikkat çekici bir eğitim aracıdır ve yaratımlarınızın hayata geçmesini görmek için bir fırsattır ve oyunların kendileri öne çıkmasalar bile bu çok özel bir şey.Çeşitli Kiti beş farklı Oyuncak-eksileri ile geliyor inşa etmek ve sonra oynamak ile: RC araba, olta, ev, motosiklet, ve piyano. Bu sırayla, onları inşa etme süreci yavaş yavaş zorluklarla artar, daha karmaşık projeler daha kolay olanlarda tanıtılan kavramlara genişler. RC araba inşa etmek yaklaşık 10 dakika sürer ve etkili bir uygulama çalışması, size hassas montaj önemini gösteren ve nasıl garip yerlerde bükmeden karton ile çalışmak. (Karton, makul derecede dikkatli iseniz oldukça sağlamdır.)”Make” bölümünden sonra, “play” ye geçersiniz.”Oyunlar nispeten basittir; RC araba, olta ile balık, piyano kullanarak piyano çalmak. Kartonun, ilk bakışta göründüğünden daha derin olmasına rağmen, oyunlardan herhangi birini uzun süre oynamak için yazılıma nasıl dönüştüğünü görmek daha ödüllendirici. En temel olanı bile, RC araba, kendi kendine sürüş işlevi ve çok oyunculu bir savaş moduna sahiptir; motosikletin oyununda, sadece havada bir Joy-Con hareket ettirerek kendi parçalarını tasarlayabilirsiniz. En azından bir yetişkinin perspektifinden en az ilginç olan ev-oyun üç yerleştirilebilir parça ile deneme ve farklı kombinasyonlarda ne zaman kilidini açabilir oda ve mini oyunlar ne tür görmek için var.

Piyano, normal bir oyun modu ve şaşırtıcı derecede derin bir stüdyo modu ile çeşitli kitin en etkileyici bileşenidir. Sadece 13 tuşları var, ancak oktavı değiştiren, daha geniş bir not aralığına erişmenizi sağlayan bir kol var. Sen, daha sofistike şarkılar için kayıtları katman kaydetmeden önce notlar zarf ve yankı değiştirmek ve dalga desenleri değiştirmek için Piyano üstüne farklı şekillerde kartları ekleyebilirsiniz. Ayrıca dalga kart yuvasına gider yumruk kartı bir tür kullanarak (bas davul, tuzak, hi-şapka ve zil sesleri oluşan) davul atım oluşturabilirsiniz; Joy-Con Kızılötesi kamera kartın şeklini algılar ve daha sonra stüdyo UI içine kartın “veri” yükler.
Yine de, ilk piyano çalmaya başladığınızda bunun pek bir kısmı belli değil. Derinlik bir sürü üç arsız karakterler her Oyuncak-Con arkasındaki teknoloji ile size yürümek” discover ” modunda, bulunabilir, herhangi bir ekstra şeyler yapmak ya da onlarla yapmak, ve nasıl oyunlar çalışır. Bina sürecinde olduğu gibi, bir çok keyif, oyuncağın her birinin nasıl çalıştığını ve neden onları belirli bir şekilde yapmak zorunda kaldığınızı anlamaktan geliyor. Özellikle çocuklar için, oyuncak-eksileri eller yardımcıları olarak kullanmaktan yararlanan soyut fizik kavramlarının basit açıklamaları vardır. Ayrıca, bükülmüş veya yırtık kartonun (her yaş için iyi olan) nasıl tamir edileceği de dahil olmak üzere, oyuncağın nasıl düzeltileceğine dair bol miktarda kaynak da vardır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Variety Kit’e ek olarak, ayrı bir Robot Kiti de mevcuttur. Beş farklı Oyuncak-eksileri yerine, büyük bir tane inşa edersiniz: bir robot ” takım elbise.”Temel takım elbise, oyun içi robotu kontrol eden ellerinizin ve ayaklarınızın her biri için kasnak mekanizmalarına sahip bir siper ve bir sırt çantasından oluşur. Visor kısmı Sol Joy-Con’un jiroskopunu kullanırken, sırt çantası doğru Joy-Con’un Kızılötesi kamera ve yansıtıcı bandı kullanarak çalışır. İnşa etmek için üç veya dört saat sürebilen karmaşık bir projedir, ancak talimatlar çeşitli Kitte olduğu gibi takip edilmesi kolaydır ve sekiz adımdan ayrılır, böylece kendinizi hızlandırabilirsiniz.
Robot KİT’in oyunları özellikle çocukların yaratıcı oyunlarına yöneliktir. Ana cazibe, binaları toza yumruk attığınız ve puan topladığınız şehir dışı bir moddur. Buna ek olarak, iki robotun savaşabileceği bir versus modu ve robotun bacaklarına farklı sesler atayabileceğiniz ve adım atabileceğiniz ve bir vuruşa kadar yumruk atabileceğiniz bir “stüdyo” modu var. Ayrıca oyun içi robot özelleştirmek ve bir meydan okuma modunda daha iyi yeteneklerini kilidini açabilir. Bu oyunlar, inşa ettiğiniz Toy-Con’un farklı uygulamalarını gösterir, ancak bir robot gibi davranmak sizin reçeliniz olmadığı sürece sizi çok uzun süre yakalayamazlar. Variety Kit gibi, Robot KİT’in discover modu daha fazla bilgi edinmek için yerdir.
Hem çeşitlilik hem de Robot kitlerinde, gizli oyun, eğer-o zaman ifadeleri kullanarak kendi oyunlarınızı programlayabileceğiniz bir mod olan Toy-con Garajıdır. “Joy-Con yüz yüze ise” gibi bir girdi seçebilir ve dokunmatik ekranda aralarında bir çizgi sürükleyerek “titreşim” gibi bir çıktıya bağlayabilirsiniz. Programınıza kaç kural ördüğünüze bağlı olarak, önceden yaptığınız oyuncakların yanı sıra bazı terbiyeli karmaşık oyunlar da yapabilirsiniz. Hem en temel düzeyde harika bir öğrenme aracı hem de kendinize meydan okuma ve şimdiye kadar öğrendiğiniz her şeyi uygulama fırsatı.
Oyuncak eksilerini oluşturduktan sonra uzun süre tamir edecek bir şey olması güzel ve esas olarak resmi oyunların her şeyin nasıl çalıştığını göstermek için demolara daha çok benzediği için. Dikkatinizi herhangi bir süre boyunca tutmanız gereken tek şey piyano; her şey bir atlama noktasıdır ve yaratmanıza ne kadar ilham verdiğinizle sınırlıdır. Ve şu anda Labo’nun şu an olduğu şey: oynamak yerine yaratmak için harika bir araç.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code