Oyunlar

Return to Mysterious Island

Jules Verne’in hikayesi.
Aksine… Kale Wolfenstein dönüş, gizemli adaya dönüş bazı önceki oyun için bir netice değildir. Bu ancak Jules Verne tarafından gizemli Ada romanı doğal bir devamıdır. Gizemli Ada, jules Verne’nin önceki romanlarına, Deniz altındaki yirmi bin lige ve Castaways arayışına giden bir geçittir. Yani, Kheops Stüdyosunun en sonuna kadar yararlandığı bir oyunun oluşturulması için bir senaryo açısından sağlam temeller vardı. Maceranın yanı sıra edebiyatla çok iyi bir ilişki var, çünkü epeyce içeriklerini oradan çıkarıyorlar.

Gizemli adaya dönüş macera şirketi adına Kheops Studio ilk oyunlarından biri olarak geliştirilen bir macera oyunu. Aslında, iki şirket, Mısır III: Ramses’in kaderi ile bir kez daha bir araya geldi. Kuşkusuz, oyun benzersiz bir bozulma ile romanın içeriğine sadık kalır… varoluş, normalde adanın romanın sonunda volkanik bir patlama nedeniyle yok edildiği için. Kaptan Nemo, jules Verne önceki eserlerinde kahramanı, ve bu denizaltı, Nautilus ile birlikte ortaya çıkmasıdır.
Bir adada mahsur
Oyunun senaryo Güney Pasifik’te gizemli bir adada ilerler ve karakter Mina izinden izler. Bir yelkenli ile dünyada tek başına, sert ısırılan Mina korkunç bir fırtına üzerine düşer ve bu adada batık biter. Sahildeki ilk bakışta, ada bakire ve ıssız gibi görünüyor. Bununla birlikte, Mina’yı keşfettikten sonra, en azından geçmişte, adada yaşamın varlığını gösteren nesneleri ve teknolojileri keşfetmeye başlar.
Önceki sakinleri, elbette, Amerikan iç Savaşının dehşetinden kaçmaya çalışan çalıntı bir sıcak hava balonu ile adaya gelen jules Verne’nin hikayesinin beş Amerikalı kahramanı. Vern’e göre, aynı adada harap edildi ve Kaptan Nemo, castaways’a yardım etti. Oyunun arsa oldukça inandırıcı, hayatta kalma kısmı ile ilgili olanlar, ama özellikle sonuna doğru, eklemek için çalışır bilim kurgu alanında küçük bir zemin kaybeder.

Yarın yok gibi toplayın
Eğer macera başlatmak an göreceksiniz ilk nokta plaj olacak. İlk arama, sırasıyla, yiyecek ve Mina’nın bitkin ve Aç olması için olacaktır. Eğer toplamak ve kullanmak için bekleyen Mina enerji ve diğer pek çok öğe doldurmak için çok farklı yollar vardır. Bir ateş yakmayı, balıkları ve yengeçleri yakalamayı ve bir çeşit araçla hindistancevizi ve istiridyeleri açmayı başarırsanız. Bunların hepsi, plajın çeşitli bölümlerinde bulacağınız birçok nesne kombinasyonunu gerektirir. Örneğin, yangın için ahşap ve kayalara ihtiyacınız olacak ve balık tutmak için bir çubuk, bir asma, bir olta ve yem için solucanlar gerekir.
Mutlak düşünce özgürlüğü
Nesnelerin çeşitli ötesinde, yukarıda belirtildiği gibi bulmaca çözmek için birçok yol vardır. Meydan bulmaca çözme beceriklilik bağlı olarak daha yüksek bir skor ile ödüllendiren bir puanlama sistemi ile artırılır. Örneğin bir hindistancevizi kırmak ve biraz süt içmek için bir kaya kullanabilirsiniz. Öte yandan, açmak için bir bıçak yapabilir ve kayıp süt gitmez.

Onlar size teşvik vererek, yolda sürekli itecektir…aklını aç.
Son seçenek size daha yüksek puan verecek ve aynı zamanda çoğunluk için daha fazla puan doldurulacaktır. Oyunun sonunda, puan Ana Menü galerisinde kilidini ne kadar sanat belirleyecek. Gizemli adaya dönüş süresi bulmaca çözme hızınıza ve kolay veya karmaşık çözümler arasındaki seçim bağlı olarak 5 ila 6 saat içinde değişmektedir.

Olaylar 360 derece dönme imkanı ile birinci şahıs kamera aracılığıyla kaydedilir. Bu, nesnelerin genellikle görünür olmasına rağmen, arka planda gizlenen bazı nesnelerle birlikte çevrenizdeki açık alanın piksel avına yol açacağı anlamına gelir. Neyse ki, bu süreç birçok kez tekrarlanmaz ve sizi ağırlaştırmaz ve finalde bulunmayan nesnelerin kullanılmadan bazı bulmacaları çözebilirsiniz.

Tüm oyun sadece bir fare kullanımı ile oynanır. Kullanıcı Arayüzü kesinlikle kullanışlı ve envanter erişim bir hamle ile yapılır. Sahip olduğunuz nesneler envanterde tam olarak açıklanırken, aynı zamanda bunları sıralayabilir ve birleştirebilirsiniz. Eğer bir kombinasyonu tamamlamak her zaman bir çizilmiş kroki ile ödüllendirilir ve bir bulmaca çözmek her zaman bir çizgi-cutscene ile olacak iken Mina, size gerekli ipuçlarını verecektir. Birçok kez çözüm tamamen deneyden gelecek, ancak oyunun sonuna doğru, bununla ilerleme kaydetmek zor olacak.
Egzotik grafikler
Ada nihai tropik cennet gibi görünüyor ve Kheops stüdyo resimleri gibi tasarlanmış arka halledilir. Önce el boyaması. bu arsa ilerlemek ve adada bir castaway hayatı doğrultusunda mükemmel doğallık harika bir ton sağlamak gibi görünüyor. Bugüne kadar sizi iyi tutan animasyonlarda eşit derecede iyi iş yapılmıştır.

Öte yandan ses alanında yorum yapabileceğimiz pek çok şey yok, ancak en azından bu birkaç oyun seviyesinin geri kalanına layık. Diyaloglar azdır ve çoğunlukla Mina ile şirketin maymunu arasındaki tartışmalarla sınırlıdır. Tamam, tam olarak konuşmalar değil, maymun olarak adlandırılan Mina’nın Jep’e ait monologları. Ses efektleri çoğunlukla dalga sesleri, adımlar ve kuşların cıvıltıları ile sınırlıdır, ancak kesinlikle başarılı ve atmosferi güzelleştiriyor. Müzik, denizin ve ormanın seslerine rahatlamanızı sağlayan ölü alanlara sahiptir. Ama müzikal temalar oynamaya başladığında, bazıları size kafanızda kalacak görüntüleri sunacak.

Türün hayranları için idealdir
Macera hayranları Kheops Studio tarafından geliştirilen bir elmas göreceksiniz. Sunduğu özgürlük ve yaratıcılık, türün en şüpheci hayranını bile ikna edecektir. Tabii ki, bu türün yeni gelenleri tarafından takdir edilecek tüm ışıklar var, buharda 8 Euro’nun uygun fiyatı, denemenizi söyleyen hala bir ses.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code