Oyunlar

Stardew Valley

Kırsal yaşam yaşayın endüstrisinin olağan şüphelileri arasında Steam’de son zamanlarda en çok satanları gözlemliyorsa, bu hafta Twitch’teki tüm öfke ve ακούνητου veteran CS:GO olan erken erişim çok oyunculu hayatta kalma, muhtemelen Stardew Vadisini fark ettiniz. Hiçbir yerden gelen ve sadece μοσχοπουλήσει değil, aynı zamanda basın ve oyun topluluğundan olağanüstü olumlu eleştiriler elde etmeyi başaran bir hareket. Bu başarının zenith oyun endüstrisinin en etkileyici başarı hikayelerinden biri olarak stardew Vadisi ayarlayarak çok kısa bir süre içinde birçok yeminli fan ortaya çıktı.

Stardew Vadisi’nin etkileyici başarı hikayesi eklenecek ve bunun nasıl yaratıldığının eşit derecede etkileyici hikayesi. Müzik kompozisyonuna ve grafiklere senaryo yazımına kadar planlamadan, Stardew Vadisi’nin gelişiminin tüm yaratıcı ve teknik süreci bir ve sadece bir kişiden kaynaklanmaktadır. Bunun nedeni, ConcernedApe adına indie best seller’ın arkasındaki tek geliştirici olan Eric Barone içindir. Bu heyecan verici gerçeğine rağmen, ve onların Stardew Vadisi büyük başarısına rağmen tüm bu pırıltılar altın olmadığını akılda tutmak ve GameWorld bir inceleme layık kritik bir titizlik ve bütünlüğü ile yaklaşmak gerekir. Kabuğu kıralım ve bunun altında, Stardew Vadisi’nin kalbinde neyin saklandığını görelim.
Büyükbaba çiftliği
Hikayemiz, karakterinizin büyükbabasının sonuncusu olduğu bir cutscene ile başlar, iradesini yazar. Sizin için tasarlanmıştır gizemli bir mektup da dahil olmak üzere, onun iradesiyle. Bu mektuba, hayatınızda radikal bir değişiklik istediğinizi hissedeceğiniz zaman açılacak olan ekshortasyon eşlik eder. Ve sonra karakterinizin gri günlük hayatını izledikten sonra, mektubu açarsınız, dedesinin Çiftliğini miras aldığını öğrendiğiniz mektup, satın aldığı ve hasta olduğu ve şehirdeki günlük yaşamın baygınlığından bıktığı zaman devraldı. Uzun bir hikaye kısa yapmak için, bu noktada, karakteriniz her şeyi düşürmeye ve vadi Stardew vadisindeki pitoresk Pelikan kasabasında eyalete geçmeye karar verir.

Pelikan kasabasında, etkileşim kurduğunuz NPC’LERİN dökümü olan sakinleriyle tanışacaksınız. Burada bir yerlerde çok önemli bir şeyden bahsetmeye devam edelim. Stardew Vadisinde bir başlangıç orta ve bir son ile belirli bir arsa yoktur. Bu, anlatı deneyiminin yalnızca lore, karakterler ve oyun yoluyla dünyayla olan etkileşime dayandığı açık uçlu bir yaratımdır. Programlanmış, rastgele veya bazı hareket veya kararla tetiklediğiniz için gerçekleşen çok sayıda senaryo olayı var. Bununla birlikte, genel olarak, anlatı, stardew Valley senaryosuyla ilgili konuşmak için hiçbir neden olmadığı oyunla çok doğrudan ve derinden entegre edilmiştir, önce başka şeyler tanıtmak zorundayız.

Muhtemelen yukarıdaki iddia Senaryo Stardew Valley açısından söylemek bir şey var sonuca birine yol. Her ne kadar böyle bir iddianın tamamen asılsız olmasa da-aslında hiçbir komplo yoktur-aynı zamanda biraz haksız ve yüzeysel olduğunu düşünüyorum. Oyun, hikaye anlatımının diğer tüm araçlarından farklıdır, çünkü ortamla etkileşim imkanı sunar. Bu gerçek, bir oyun senaryosunun yalnızca geliştiriciler tarafından önceden yazıldığı değil, kullanıcı tarafından da eklendiği anlamına gelir. Oyun senaryo yapmak için davet stardew Vadisi, kucaklayan mantık. Sizi dünyada alternatif bir hayat yaşamaya davet ediyor ve bununla ne yapmayı seçtiğimizi anlatı olabilir. Bunun en saf sürüm rol oynama olduğunu söyleyebiliriz.

Köylülüğün hayatı
Başlamadan önce, kendisine saygı duyan herhangi bir RPG’DE olduğu gibi, karakterinizi oluşturmanız istenir. Ekran seçenekleri, 16 bitlik grafiklerle 2D oyun için tam olarak anladığım saç, giyim ve cilt rengiyle sınırlıdır. Karakterinizi adlandırdıktan sonra ve çiftlik oyun ana ders başlar. Yeni çiftliğinize, nasıl başlayacağınıza dair bazı temel şeyleri açıklayacak şehrin Belediye Başkanına hoş geldiniz. Bu noktada, sadece çiftlik ile çiftlik gibi görünüyor göreceksiniz. Bu yabani otlar, kayalar ve ağaç gövdeleri dolu arazi büyük bir arsa içinde ahşap bir yazlık. Stardew Vadisi a temel mekanizmaları tanıtır ve otomatik olarak taşları ezmek ve biraz alan oluşturmak için bir görünüm ile çim kesmek için, πελεκίζετε gövdeleri başlayacaktır çok akıllı bir şekilde. Genel olarak, Stardew Vadisi bir kum havuzunun özüdür. Bu nedenle, ne yapacağını ve nasıl yapılacağını söylemek için sizi el altında tutacağım. Ben kendi hızınızda ve kendi isteklerine göre dünya ve mekanizmaları keşfetmek için bırakacağım.

İlk aşamada, Stardew Vadisi’nin oyununun çok fazla eksen etrafında hareket ettiği ve birçok mekanizma içerdiğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle, verdiği ilk izlenim, yani, bir tarım simülasyonu olduğunu, bu tamamen doğru değildir. Ama çiftçilik her ihtimale karşı olduğu için bir tane daha ele alacağız başlangıçta görelim. Sadece arazi arsa biraz temizlemek, zemin hazırlamak için geleneksel tsapi kullanabilirsiniz. Ve sonra yerel mağazadan tohum elde ettikten sonra, φυτεύεστε ne tür sebzeler ve meyveler istiyorsunuz. Tohumun oyulmuş toprağa yerleştirilmesi ve her gün hasat için hazır olana kadar sulanması yeterlidir. Her bitkinin olgunlaşması gereken farklı bir zamanı vardır ve kural olarak, beklemeniz ne kadar uzun sürerse, o kadar pahalı satabilirsiniz.

Işaretine rağmen, sebze pencereden dışarı gider ve bazı sebzeler için sadece birkaç gün daha fazla beklemek zorunda kalmazsınız için ise hazır bir sebze toprağa tohum olgun alır birkaç hafta. Farklı mevcut tohumların çeşitliliği etkileyicidir. Her sezon sırasında büyüyebilir farklı bitkiler vardır . Örneğin, ilkbaharda sadece patates üretmek için ancak yaza girdikten sonra üretiminizi Mısır gibi başka bir şeye değiştirmeniz gerekecek. Bu gerçek, bunun için ilginizi artıracak yetiştirme sisteminde sürekli bir dinamik değişiklik oluşturur. Buna ek olarak, her bitki farklı kurallara uyar. Bazıları, mevsimin sonuna kadar hasattan sonra meyve üretmeye devam edecek, böylece en iyi yatırım tohumlarının pazarını yapacak, Diğerleri hasat edilecek bir hasat gerektirirken, toprağı yeni tohum için bırakacaktır. Bu gerçek, aksi takdirde oldukça basit bir oyunda bir strateji ve finansal planlama boyutu ekler.
Stardew Vadisi’nde tarım ile yer almak için tercih kime ana nedeni gelir en kolay ve istikrarlı bir kaynak olmasıdır. Genel olarak, tarım bölümünün para için bir öğütme olduğu anlamına gelmez. Aksine, kendi çiftliğinizin korunması ve bakımı beklenmedik bir zevk ve başarı hissi sunduğundan. Eğer ilk toprağa ilk tohum yerleştirerek başlamak andan itibaren mümkün olduğunca üretim genişletmek için, kendi içinde sona erecek. Eğer arazinin ürünlerini satan yapmak para ile böyle ahırlar ve tavuk kümesleri gibi çiftlik için yükseltmeleri satın alabilirsiniz. Bu şekilde, yün, süt, yumurta vb. ürünlerini satmak için hayvanları yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Bu yüzden yakında Tarım ve hayvan ürünlerinin üretimi için tamamen işlevsel bir üniteye sahip olacaksınız.

Ormanda yürür ve madenleri baskınlar
Para ile satın alabilirsiniz yükseltmeleri dışında, oldukça ilginç bir işçiliği sistemi var. Deneyiminiz geliştikçe hayatınızı kolaylaştırmak için inşa edebileceğiniz yeni şeyler keşfedeceksiniz. Eviniz, korkuluklarınız ve çiftliğiniz için otomatik sulama sistemi, işleriniz için yeni ve daha iyi araçlar vb. Için mobilya inşa edebilirsiniz. İşçiliği nasıl basittir. Eğer inşa edebilirsiniz bazı nesnelere erişimi düzeyine bağlı olarak. Eğer inşa edebilirsiniz varsa bu nesnelerin her biri, bazı hammadde gerektirir. Nasıl bulmak ve hammadde toplamak için ama o kadar basit değildir ve bazı analiz istiyor.
Daha sonra, madencilik ve yemleme olan oyunun ikinci bir ekseninde geliyoruz. Bunların isimleriyle kanıtlandığı gibi sırasıyla taş ve metal madenciliği ve yem ve hammaddelerin doğadan toplanması içindir. Maceranızın başında, mülkünüzü temizlemek ve çim, ahşap, taş, polen, çam kozalakları, tohumlar ve diğer çeşitli hammaddeleri toplamak için ihtiyacınız olan tüm hammaddeleri bulabilirsiniz. Bu malzemeler hem işçiliği hem de hemen gelir için satmak için kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı büyüdükçe, ancak hammadde sayısında yeni veya daha fazlasını isteyeceksiniz. Böyle edinimi için iki şekilde izlenebilir.

Her şeyden vazgeçin ve doğada, pitoresk bir köyde yaşayın.
Hammaddelerin aranması sorununa ilk yaklaşım komşu ormanların araştırılmasıdır. Bu senden farklı bir şey yapmaz ve çiftliği temizlemek için. Sen, taş kırmak odun kesmek ve kır çiçekleri ve çilek toplayacak. Fark, ormanın mevcut kaynaklarının giderek yenilenmesidir. Buna ek olarak, mevsime bağlı olarak farklı şeylerle karşılaşırsınız. Örneğin, kışın ahşap ve taşa ek olarak çok şey bulamazsınız, ilkbaharda çok sayıda yabani meyve ve çiçekle karşılaşacaksınız.

İkinci ve daha ilginç bir yaklaşım, şehir dışındaki terk edilmiş madenleri ziyaret etmektir. Bu madenler daha değerli metaller ve taşlar bulmak için daha derin ve daha derin arıyoruz olarak kilidini olacak seviyelere ayrılır. Her seviye belirli bir haritadır, ancak haritada karşılaşacağınız şey rastgele. Örneğin, buna kaç kez giderseniz gidin beşinci seviye her zaman aynı oda düzeni olacaktır, ancak bu değişikliklerde her zaman karşılaşacağınız şey olacaktır. Genel bir kural olarak daha derin birikir bulacaksınız daha ilginç şeyler gitmek, ama aynı zamanda daha tehlikeli düşmanları. Eğer üstesinden gelmek ya da sadece onları kaçınarak ya da sunulan mutlak temel savaş sistemi ile onları öldürmek için denir bu düşmanları. Genel olarak, mayınların eklenmesi çok ilginç ve bu yeni malzemelerin araştırılması oldukça çekici. Bununla birlikte, savaş sistemi tamamen tek boyutludur, tıkladığınızda kılıcınızla tek bir vuruş yapmanıza izin verir.
Stardew vadisine girebileceğiniz ek bir etkinlik balıkçılıktır. Balıkçılığın, mevsime ve günün saatine bağlı olarak farklı balıklara sahip kendi kuralları vardır. Bu performansı artırmak için yeni bir olta hazırlayabilir ve yerel mağazada bulunan yemlerden herhangi birini seçebilirsiniz. Balıkçılık belki de Stardew Vadisi’nin mekanizmalarının en önemsİzdİr, çünkü oyunun geri kalanıyla bu kadar sorunsuz bir şekilde uyum sağlamaz ve bu nedenle aynı derecede keyif vermez.

Topluluğa katılın
Muhtemelen şimdiye kadar Stardew Vadisi için özetlediğim resim, Minecraft ve Terraria’nın izinden gelen bir kum havuzunun olmasıdır. Böyle bir bulgu tamamen haklı, çünkü bunun için belirleyici unsur olan stardew Vadisi’nin ana eksen oyununun kasıtlı bir gizlenmesi haline geldi. Bunun nedeni, Pelikan kasabası ve sakinleri ile etkileşime girme yeteneğidir, böylece toplumun işlevsel bir üyesi olur. Bu amaçla NPC ile sohbet edebilir, onlara hediye sunabilir veya daha samimi ilişkiler elde etmek için iyilik yapabilirsiniz. Çiftlikte kalmak için biriyle ya da biriyle evlenme yeteneğine sahip olun. Burada a karakterleri yazma iyi bir iş haline gelmiştir ve bunların her biri gerçek ve özel gibi görünüyor unutulmamalıdır.

Buna ek olarak şehir tarafından düzenlenen festival ve kutlamalar onlarca katılabilir. Bu yılın belirli günleri ve komşularınızla sohbet etmek, yaklaşmak ve bir mini oyun şeklinde görüntülenen şenlikli etkinliklere ve oyunlara katılmak için bir fırsat olması durumunda. Çeşitli senaryo etkinliklerinde seçeneklere ek olarak şehrin seyrini ve geleceğini belirleyecektir. Stardew Valley dünya gerçek ve çekici görünüyor böylece genellikle geliştirici çok iyi bir iş yaptı. Daha sonra tekrar deneyin veya bunun yerine bir şehrin, yerin veya adresin yakınında arama yapın.sizi hızlı bir şekilde bulamadık!

Bilindiği gibi Stardew Vadisi’nde yapılacak bir çok şey var. Tarım ve hayvancılıktan madencilik ve balıkçılığa kadar çok sayıda etkinlik var ve bunların her biri tatmin edici bir oyun derinliği ve içerik zenginliği ile karakterizedir. Stardew Vadisinde gerçek bir son olmamasına rağmen, yeni şeyler görmek için duracağınız bir nokta var. Neyse ki, oyunun zengin içeriği bu noktayı oldukça uzak ve erişilemez hale getiriyor. Sadece her şeyi keşfetmek için en az 35 saat alacak keşfedilmeyi, ama her yeni oyunda ben yeni bir şey bulmak. Ayrıca, bir sandbox olarak birden fazla playthroughs için önerilmiştir.

Stardew Vadisi’nin oldukça önemli bir dezavantajı neredeyse gündelik basitliktir. Bir yapabileceğiniz birçok şey vardır, ama diğer taraftan hepsi aynı şekilde yapılır. Ya da sebzelerinizi sulayın ya da odun kesin ya da balıkların hepsi aynı şekilde yapılır. Sen kullanmak ve tıklayın istediğiniz Kare çift için uygun aracı seçiyorsunuz. Oyun sizinle çalışmayı reddeder çünkü kontrolün neredeyse komik sadelik rağmen birçok kez yanlış bloklar üzerinde tıklayacaktı.

Genel olarak, Stardew Vadisi tamamen rahat bir deneyimdir. Alternatif bir yaşamda bir yolculuk, daha basit bir hayat. Anında bağımlılık yapan bir şey ve çok kolay bir şekilde, daha karmaşık günlük yaşamdan kaçış biçimi olarak sadeliği ve güzelliğine saatlerce ve saatlerce daldırabilirsiniz. Tıpkı karakterinizin huzur bulmak için büyükbabanın çiftliğine taşındığı gibi, Stardew Vadisi’nin sonsuz saatleri için ekranın önünde dinleneceksiniz. Ne yazık ki, ancak, a ikinci bir yüzü vardır ve zorluk ve meydan okuma Tam bir eksikliği anlamına gelir gevşeklik.

Sevimli piksel sanat
Stardew Vadisi grafik retro maskesini giymek ve Onlar son geçmişte Hint Adaları bir sürü oyulmuş yolu izleyin. Ekran görüntülerinden görülebileceği gibi, tarihin çöplüğünden çıkmış gibi görünen 16-bit piksel sanat estetiğini izledi. Oyunun geri kalanı gibi grafik Eric Barone tarafından hazırlanmıştır. Bu nedenle çok yüksek taleplere sahip olamayız, çünkü genellikle optik alan, tüm ekip tarafından üstlenilen gelişimin ayrı bir aşamasıdır. Ancak, Eric Barone mevsim ve karakter ve animasyon sevimli tasarımı ile değiştirmek güzel canlı renkler ile inşa edilmiştir dünyada bir karakter vermeyi başardı. Günün sonunda, ancak, grafik kalitesi notoriously düşük kalır ve bir hayal kırıklığı bir tek boyutlu olay ama öte yandan oldukça düşük bir sistem gereksinimleri sunuyor.

İçerik açısından zengin ve…ruh
Stardew Vadisi, şüphesiz, dikkatinizi hak eden bir indie sürümüdür. O dünyaya teslim etmeden önce onun ruhunun bir kısmını koymak yetenekli bir insan ve vizyon bir yaratılış olduğu açıktır. Sadece 14 Euro fiyatı için zengin içerik sonsuz saat sağlar ve sürekli eğlenceli yönetti. ‘Nin rahat ve rahat formunun ötesinde ve herkesin tadını çıkarabilecek son derece bağımlılık yaratan bir deneyim sunuyor. Bu keşif için can atıyor renkli, neredeyse masal dünyasını tanıtır. Kesinlikle meydan okuma eksikliği bazı sıkıntıya neden olur, ancak bu oyunun doğasıdır ve bu vaat ettiği deneyimdir.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code