Oyunlar

The Alliance Alive Review: A Change Of Pace

İttifak, sizi karanlık ve baskıcı bir dünyaya atmak için hiçbir zaman harcamaz. En kısa sürede başlar başlamaz, genç Azura ve arkadaşı Galil buluşuyor. Onların dünyasında, cinler kıtaları birbirinden kapattılar, insanları Beastfolk ustaları altında dolaşmaya zorladılar ve bin yıldan fazla bir süredir güneşi örttü. Azura, mavi bir gökyüzünün resmini görmeyi hayal eder. Takıntı yapmak aptalca bir şey gibi görünüyor, ancak mutluluğun bir dalını bile getirebilecek herhangi bir şey, yaşam ve uzuvları riske atmaya değer bir şeydir.
Azura ve Galil, Cinemoness Vivian ve insanlığı doğrudan gözlemleme arzusu ve gene adlı Daemonic overlords bir insan hizmetkarı: bu hikaye ancak, üç kesişen bakış açıları bir dizi funneled gibi, sadece bir başlangıç. Yaklaşık on saat içinde, üç partinin hikayeleri güçlü bir düşmana karşı muhteşem bir savaşta birleşir ve oyun, insanlığı baskısından kurtarmak ve yaşadıkları dünyanın gerçeklerini keşfetmek için doğrusal bir RPG’DEN daha açık uçlu bir maceraya dönüşür.
Alliance Alive dünya get-go ilgi yakalar ve farklı, ayrıntılı ortamlar bir dizi oluşturur güçlü görsel tasarım tarafından yükseltilir. Hikaye, tekil bir yerde veya arsa noktasında çok uzun süre kalmamak için tempolu bir tempoda hareket eder. Diyalog da özlü ve punchy, karakter gelişiminin bir kısmı sonuç olarak biraz acı çekse de – Noble Vivian’ın motifleri gizemli genin ve eksantrik mucit Tiggy’nin entrikalarına kıyasla çürük, Azura ve Galil’in isyancı yoldaşları neredeyse hiç karakterizasyonu elde etmiyor. Genel olarak, İttifak hayatta asla ayaklarını sürüklediğini hissetmez.Oyunun sıra tabanlı muharebe ilginç bir çok şekilde kurulan RPG normlarından sapıyor. İlk olarak, karakterler Yukarı seviyeye yoktur; bunun yerine, onlar rastgele savaştan sonra stat artırır kazanmak. İkincisi, çoğu karakter istedikleri herhangi bir silah ve zırh donatabilir, ancak yeterlilik ve beceri kazanmak için savaşta söz konusu silahları kullanmaları gerekir (stat kazançları gibi, görünüşte rastgele anlarda öğrenilir). Üçüncü olarak, muharebe oluşumları burada çok önemlidir: konumlarına ve bir karakterin atandığı role (suç, savunma veya destek) bağlı olarak, saldırıların ve becerilerin etkinliği değiştirilir-ve beceriler, bir karakterin bulunduğu belirli konuma bağlı bireysel seviyelere sahiptir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Bu oddball unsurları, belki de ilk başta garip olsa da, sadece menülerle ezmekten daha çekici hale getirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, oyun, bu sistemlerin çoğunu açıklamak için kötü bir iş çıkarıyor, ya onlara ilham veren seriye (Square-Enix’in Destan oyunları) aşina olmanızı ya da benzer muharebe mekaniği The Legend of Legacy ile Geliştirici Cattle Call’ın önceki RPG’SİNİ oynamanızı bekliyor. Başlangıç köyünde ipuçları bırakacak birkaç NPCs var, ancak kolayca kaçırılıyorlar ve çok fazla ayrıntıya girmiyorlar. Kamp menüsünden kolay erişim kılavuzu büyük bir yardım olurdu, ama ne yazık ki, sadece deneyim yoluyla İttifak Alive tuhaflıklar bir sürü öğrenmek zorunda gidiyoruz.
Her şeyin asılmasını sağladıktan sonra, oyunun ilerlemesinin daha açık uçlu bir yapıya doğru kaydığı bir noktaya ulaşacaksınız. Bununla birlikte, bu değişikliğe rağmen, hızlı tempolu ve katı muharebe çok fazla acı çekmez – ancak kuyruğunuzu tekmeleyen üst düzey bir düşmandan kaçmanız gereken daha fazla örnekle karşılaşabilirsiniz. En eğlenceli unsurlardan biri de bu sefer etrafında açılır: arazi nokta çeşitli loncalar için işe alınabilir yararlı NPCs bulmak için yeteneği.Signimancy lonca, Kütüphane lonca ve Demirci lonca gibi gruplar dünya çapında kuleleri kurduk ve kulelerin etki alanında olmak, gelişmiş savaş istatistikleri ve rastgele başlangıç-yuvarlak saldırılar ve düşmanlardaki durum rahatsızlıkları gibi faydalar sağlar. Ayrıca özel silahlar, zırhlar ve büyüler geliştirerek partiye yardım ediyorlar. Bu loncalara daha fazla Npc’yi işe alırken, yetenekleri de artar. Bu unsurla istediğiniz kadar az ya da çok meşgul olabilirsiniz, ancak İttifak’ın en keyifli bölümlerinden biri olabilir. Ragtag rebel mürettebatınız için destek oluşturma hissi son derece tatmin edici-açılmadan önce bir oyunun yaklaşık üçte birini alması utanç verici.
The Alliance Alive hakkında seveceğiniz çok şey var: ilginç bir dünyada iyi tempolu bir hikaye, eşsiz savaş unsurlarının etli bir mashup ve sizi pompalayan ve keşfetmeye istekli fantastik bir film müziği. Sizi hızlı bir şekilde bulamadık! daha sonra tekrar deneyin veya bunun yerine bir şehrin, yerin veya adresin yakınında arama yapın.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code