Oyunlar

The Messenger Review: Shuriken Sharp

Habercinin klasik Ninja Gaiden serisi tarafından estetik ve mekanik olarak ağır bir şekilde etkilendiği başlangıcından itibaren açıktır. Ama aynı zamanda hızlı bir şekilde oyun sadece onun kol üzerindeki etkilerini giymek değil, aynı zamanda eylem-platformer türe parlak yeni bir take getiriyor açıktır.
Onun köy iblisler tarafından saldırıya sonra bir dağın üstüne kutsal bir kaydırma teslim görevli genç bir ninja savaşçı olarak oynarlar. Hiçbir şekilde tamamen orijinal bir fikir değildir, ancak Messenger, çeşitli karakterlerle ninja warrior’s konuşmaları yoluyla düzenli olarak aksiyon platformer tropes üzerinde riffing, mizahi ve kendi kendine referanslı bir ton lehine herhangi bir ciddiyetten kaçınır.
Mükemmel yazı, işleri canlı ve taze tutar; şakalar ve pop kültürü, oyun sistemine iyi bağlanan bir zaman yolculuğu tamircisini içeren iddialı ve zeki bir anlatıyla iç içe geçer.
Ninja’nın beceri seti başlangıçta sınırlıdır, ancak bir ip dart, duvar tırmanışı ve hava kayma gibi yetenekleri ve bir bumerang shuriken gibi birkaç isteğe bağlı tekniği içerecek şekilde hızla genişler. En ilginçtir, Messenger, klasik çift atlama hareketini cloudstepping adlı bir şeyle değiştirir; bu, yalnızca bir düşman veya nesne havada bir kılıç darbesine başarılı bir şekilde indikten sonra çift atlamayı sağlayan bir yetenektir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Bu, sadece herhangi bir yere çift atlayamayacağınız anlamına gelir ve bir beceri ve zamanlama unsuru düzenli işlemlere eklenir-arkaya birkaç vuruş zincirleyin ve neredeyse cloudstepping ile harita üzerinde uçabilirsiniz, ancak bir eğik çizgi koklayın ve kendinizi dipsiz bir çukura bakarak bulacaksınız. Başarılı cloudstepping taleplerinde bulunacak büyük bir memnuniyet var ve kontroller burada ihtiyaçlarınıza eşlik edecek şekilde etkileyici bir şekilde tepki veriyor.
Ödüllendirici yüksek riskli mekanik Messenger akıllı tasarımı ile tamamlanmaktadır. Hemen hemen her seviye, bir dizi farklı yaklaşım kullanarak geçebilecek şekilde hazırlanır ve her köşede keşif ve deney teşvik edilir. Basit rotayı alabilir veya oyun boyunca serpilmiş çok sayıda gizli sır nedeniyle sonuçta daha fazla ödül veren daha zor cloudstepping rotasını deneyebilirsiniz.
Messenger oldukça kolay başlar, ancak daha fazla yetenek kazandıkça zorluk hızla artar. Zor engeller ve zorluklar tanıtıldı ve oyun yetişmek için yeteneklerinizi en iyi şekilde zorlar. Ölüm yaygındır, ancak momentum, geçmiş hatalardan hızlı bir şekilde öğrenmenize ve kas hafızanızı geliştirmenize izin veren cömert kontrol noktalarının kullanımı nedeniyle asla durmaz. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz.daha sonra tekrar deneyin veya bunun yerine bir şehrin, yerin veya adresin yakınında arama yapın. Haberci ayrıca büyük bir bükülme özelliğine sahiptir: oyunun ilk yarısı doğrusal bir aksiyon-platformer olsa da, orta noktaya ulaşıldığında, oyunun anlatımı genişler, geleceğe ve geleceğe giden zaman yolculuğunun kilidini açar. Oyun daha önce chiptune soundtrack ile kontrast zengin arka planlar, daha çeşitli renk paleti ve daha gelişmiş ses işleme ile daha da güzel 16-bit sanat tarzı, onun canlı 8-bit estetik geçer. Ayrıca, harita ve mekaniği bir Metroidvania tarzında açılır ve dönemler arasında ileri geri Seyahat etmenizi sağlayan bir mekanik tanıtılır. Şaşırtıcı yepyeni bir boyut açıyor, ileri geri sık sık, her zaman diliminde bir düzeyde fiziksel engeller ve farklılıklar etrafında manevra gitmeniz gerekiyor keşif için daha da kabartan fırsatlar yaratmak. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz.
Oyunda bu noktada dikkat dağıtıcı hale gelen tek şey, sınırlı sayıda düşman türüdür-birçoğu yoktur ve keşfederken aynı canavarlarla tekrar tekrar karşılaşır ve öldürür. sıkıcı olabilir. Ve 20 ya da öylesine saat süren zaman yolculuğu, geçişi ve kılıç dövüşleri sizi tatmin edici ve uygun bir doruğa götürürken, oyun sizi herhangi bir kapatma duygusundan rahatsız eden ani bir sona sahiptir.
Haberci, eylemin en iyi parçalarını alır-etkilediği platformerler ve onları iyi yeniden yorumlarlar. Akıllı yazma, iyi tasarlanmış Seviyeleri ve dengeli zorluk eğrisi ile, oyun sürekli cazip beceri tabanlı zorluklar ve tatmin edici ödeme ile kanca. Karakteriniz, dünya tasarrufu sağlayan bir kaydırma sunmak için hemen bir zorunluluğa sahip olabilir, ancak yolculuk kesinlikle tadını çıkarmak için bir tane var.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code