Oyunlar

Undertale Review – Nintendo Switch Update

Editörün notu: PC’deki ilk sürümünden üç yıl sonra, Undertale Nintendo switch’e yolunu buldu-ve tabii ki, oyun ilk kez olduğu gibi büyüleyici, zorlu ve üzücü. Undertale basit bir retro tarzı RPG gibi görünebilir, ancak oyuncu beklentilerini, akıllı yazı ve hatırlatıcı bir chiptune müziği nedeniyle asla bayatlaşmayan her şansı altüst eder. Neyse ki, bu sürüme yaklaşık dört saat koyduktan sonra herhangi bir performans aksamaları veya hataları olmadan diğer platformlarda olduğu gibi oynuyor. Konsol meslektaşları gibi, ekranı tematik olarak bulunduğunuz yere uyan uyarlanabilir bir sınırla doldurabilirsiniz (Undertale 4: 3 en boy oranında oynar). Muharebe mermi cehennem tarzı savunma aşamasında düşman saldırıları kaçmak Joy-Con analog sopalarla yanı sıra çalışır.
Undertale bizi kırmaktan korkmuyor ve düşünceli ve mizahi bir şekilde bunu yaptığı için, sonuç bizi kararlılıkla dolduran duygusal bir rollercoaster. — Michael Higham, 14 Eylül 2018 [biz PC, Mac ve PS4 sürümleri ek olarak, Nintendo Switch sürümü ile deneyimimizi yansıtmak için puan güncelledik. Orijinal inceleme aşağıdaki gibidir.]Gizemli bir dünyada uyanmak ve normal hayata dönen umuduyla bir yolculuğa çıkıyorlar bir klişe RPG Undertale en açılış sinematik ipuçları. Tanıdık öncül rağmen, hızlı görünüyor aldatıcı olabilir keşfetmek. Birçok oyun size temellerini öğretmek için ağır bir yaklaşım alabilir iken, Undertale oyunun sesi sizi tanıtır, ama yüz değeri hiçbir şey kabul etmemek için öğretir sadece bir şekilde bunu yapar. Tanıştığınız ilk karakter sizi güzel oynamaya zorlar, ancak neşeli müzik uğursuz kahkaha ve yeni “arkadaş” a dönüştüğü için sizi bir aptal ilan eder, alırsınız: beklenmedik bekliyoruz. Undertale, alışılmadık hikaye anlatımı teknikleri ve savaş mekaniği ile kendisi için bir isim yapar ve kendisini taklit ettiği oyunlardan ayırır. Ayrıca akıllıca yazılmış ve beklentilerinizi sürekli olarak yıkıyor. Mağazada yağmalamak için cazip olan pek çok harika deneyim var, ancak çok fazla ayrıntıya girmek sürpriz unsurunu mahvedecek: Undertale’nin en iyi varlıklarından biri.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Her şeyden önce RPG hayranları için tasarlanmış bir oyun gibi görünse de, Undertale şakalarının birçoğu evrensel bir itiraza sahiptir. Bir çift komik beceriksiz iskelet, ilerlemenizi durdurmaya çalışırken-ve başarısız olurken-puns ve şakaları düzenli olarak bağırır ve bir karakter tarafından bir başkasına duygularını ifade etmeye çalıştıklarında sergilenen sosyal yetenek, düzenli bir kahkaha kaynağıdır. Akıllı karakterizasyon ve eylemlere beklenmedik tepkiler ile biz öngörülebilir olarak görüntülemek için şartlandırılmış oldum, Undertale kolaylıkla kahkaha ve zevk ortaya çıkarır.
Hikayenin içinden geçmek yerine npc’leri durdurmaya ve meşgul etmeye teşvik ediliyorsunuz ve bunu yapmalısınız, çünkü canavarların çeşitli ve eğlenceli oyuncuları daha geniş dünya hakkında değerli bilgiler ortaya koyuyor. Bu kalite benzersiz değil, ama burada, aynı anda oyunlarda ve insan doğasında eğlenceli alay, büyük quips ile dolu sıradışı alışverişe yol açar. Senaryo parmaklarını parodi haline getirdi, ancak ciddi bir düşüncenin havası onu sadece alay konusu üzerine kaldırdı. Aptalca olduğu gibi, Undertale statükoya meydan dokunaklı gözlemler sunar.
Ayrıca, ikinci veya üçüncü turda geri dönmenizi teşvik eden bir deneyim. Bu özellikle doğrudur, çünkü kabaca beş saat boyunca, çevrenizdeki dünyayı etkileyen çok sayıda karar verirsiniz. Seçim önemi genellikle mücadele sırasında hissedilir, bu da çatışmadan çıkış yolunuzu mücadele veya konuşma arasında seçim yapmanızı sağlar.Rakipleri sakinleştirmeye çalışmak, sadece savaşmaktan çok daha ödüllendirici bir deneyimdir ve her düşman türüne özgü bir süreçtir. Onların lehine kazanmak için, bir düşmanın davranışını analiz etmeniz ve doğru eylem seyrini anlamanız gerekir. Bir senaryoda, şiddetli bir köpeğe arkadaş olmaya çalışabilirsiniz, başka bir deyişle, düşük benlik saygısı olan bir hayaleti neşelendirmek isteyebilirsiniz; başarınız empati kurma ve tepki verme yeteneğinize bağlı olacaktır. Sosyal bulmaca gezinme geleneksel mücadele gibi görünüyor ne için hız ferahlatıcı bir değişiklik ve meşgul farklı, eğlenceli düşman çeşitliliği diğer RPG çok yaygın olan bir sorunu savmak yardımcı olur: tekrarlayan rastgele karşılaşmalar.
Tüm düşmanları kolayca Kur çünkü, sonunda mücadele ya da değil niyetinde olursa olsun kendinizi savunmak gerekir. Undertale bunu ilk başta yersiz hisseden ilginç bir tamirciyle idare eder, ancak sonunda size yetişir, çünkü muharebeyi ilgi çekici ve öngörülemeyen bir şekilde yapar. Düşman saldırıları, kare bir kalem içinde uçan mermilerin dalgaları olarak görünür ve uçarken, hasar görmesini önlemek için küçük bir kalp simgesini uçuş yolundan yönlendirmeniz gerekir. Bu alışılmadık bir mekanik, ama anlamak ve refleksleri sağlar anlamda ödüllendirici basit-istatistik veya zar rulo yerine-bir mücadele sonucunu dikte.
Meşgul olduğunuz farklı, eğlenceli düşman çeşitliliği, diğer Rpg’lerde çok yaygın olan bir sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur: tekrarlayan rastgele karşılaşmalar.
Hatta savaş içinde, mizah Undertale katmanları. Bazen mermi kaçmak, ama aynı zamanda kurbağalar, pazı esneme ile silah ve depresif bir rakibin bile gözyaşları için dikkat etmek gerekir. Mermilerin şekil, boyut ve davranışını düşman kişilikleri ile birleştirmek işleri zor tutar ve saçma saldırıları savuştururken daha da gülmek için kapıyı açar.Ekranda eylem ile mükemmel uyum güzel bit tabanlı melodiler ile yüklenir Undertale soundtrack, söz değil bir suç olacaktır. Her patron kendi kişiliğini geliştirmek için harika bir iş yapmak kendi tema şarkı, alır. Özellikle bu izler, rakibinize karşı savaşmaya veya arkadaş olmaya çalışırken sizi koltuğunuzun kenarına koyarak enerji ve canlılık getirir. Savaşın dışında, izler, Temmie Köyündeki ilginç jingle’dan oyunun sonuna yakın gerginlik yaratan kasvetli melodilere kadar uygun ruh halini de belirledi. Ne olursa olsun retro tarzı, Undertale soundtrack zamansız itiraz vardır ve duyguları çağrıştıran harika.
Beklentilerinizle vidalanacak birçok yolu bozmadan, Undertale’nin ne kadar harika olduğunu gerçekten yakalamak mümkün değildir. Bunu geçen bir bakışla bilemezsiniz, ancak uzun süre gelmek için en ilerici ve yenilikçi Rpg’lerden biridir, buluş uğruna gelenekleri parçalayarak büyük başarı ile.

Bizi desteklemek isterseniz WWW-AGAR-BLOG Destek kodumuzu kullanabilirsiniz.  Want to support us? Use our Support-a-Creator code